Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 kwi 2024, 03:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 lis 2010, 12:13 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Znowu przeoczylem, rok 1900. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 12:48 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję. Tak przypuszczałam :-)

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2010, 18:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
CD's w drodze do Ciebie, to jest okolo 5 k. zdjec do przegladania, zapisy z wczesnych lat 1800 sa trudne do zrozumienia, ja na to patrze i troche odcyfrowuje, moze Ty masz wiecej wprawy w tych zapisach, prosze przekazuj, jesli znajdziesz cos "out of ordinary".
Wysylka powinna dojsc w 10 do 14 dni. CD dla Lukasza Bieleckiego jest szczegolnie zaznaczone. Pozdrawiam, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2010, 21:55 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Mam mocne przekonanie, ze Michalina nazywala sie Jezkowna z kropka nad "z". Przy kazdym powiekszeniu az do 8- miu rasy widac wyraznie kropke.
Zaraz pod tym jest nazwisko Lesniewski i jest kreska nad "s", nie kropka. Przypominam sobie widziane nazwisko Jez z kropka nad "z" na ktoryms z filmow.
Rowniez Uminski ma kraske nad "n", czyli zapisujacy X Albin Kazimierz Kieramuszek stawial poprawnie znaki nad literami. W zwiazku z tym kropka moze byc tylko nad "z".
Jest to zapis 11, 2 Maja, 1858, Slub Sebastiana i Anny oczywiscie.
Przy okazji - jestem w FHL nastepnym razem 23 Nov. oraz 25 Nov. Jesli przed tymi datami otrzymasz CD's i chcialabys bym powtorzyl jakies zdjecia napisz prosze, ktore.

Pozdrawiam, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 16:02 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Poprawka dla Krzysztofa,
Po dokladnym przeanalizowaniu tekstu oraz porownaniach wyczytuje ze Andrzej Dobrzynski byl z parafii Szubin, mial 24 lata, nie 27, gdyz X Kieramuszko zapisywal 7 inaczej.
Nastepna poprawka to Michalina Bilanska, nie Bielanska.
To jest pierwszy zapis na stronie u gory, rowniez dol strony nie jest poprawnie ostry.
Przy okazji powtorze zdjecie i przesle na priv.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 19:36 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Troche info o Dobersztyn nie tylko dla Anny, rowniez dla kolegi z WTG.

Antoni Dobersztyn, rok urodzenia nieznany, poslubil Marianne Bauza ur. 2 Oct. 1798 w Bialozewinie, corke Andrzeja Bauza ur. 9 Nov. 1769 w Bialozewinie oraz Franciszki Rzeznik ur. 8 Marca 1778. Marianna byla siostra mojego pradziadka Lukasza ur w 1818.
Antoni i Marianna mieli 4 corki, Franciszke ur. 1819, Zofie ur. 1822, Michaline ur. 1826 oraz najprawdopodobniej Anne ur. 1839.
Franciszka poslubila Franciszka Chalasinskiego ur. 1815, par. Znin 26 Nov.1837 par. Znin.
Zofia poslubila Tomasza Nowaka ur. 1818 w 1840 zapis 3 Wenecja.
Michalina poslubila Walentego Bogackiego ur. 1821, Piastowo, zapis slubu# 10, Wenecja, 1848.
Mieli 5 dzieci Marcin 24 Oct. 1850, Katarzyna 14 Nov. 1853, Magdalena 18 Maja 1857, Agnieszka, ur. ?, Franciszek ur. 21 Jan. 1863, wszyscy w Piastowie.
Marcin poslubil Konstancje Kowalik ur 21 Jan 1863 w Jaroszewie w 1879. W roku 1882 lub 1883 wyemigrowali z dwojgiem dzieci do Pensylvanii, Erie. Marcin zamarl 24 Dec. 1896 w Erie. Mieli tam jeszcze dwoje nastepnych dzieci, Andrew Henry i Anna Agnes.
To dla Anny : nasuwa mi to przypuszczenie, ze Antoni mial brata ktory gdzies mieszkal w okolicach Wenecji czy Gasawy i moze tam trzeba szukac Twojej Dobersztyn.
Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle, niezwykle sumiennie podszedles do szukania korzeni. Dzieki za update. Takie male literowki sa bardzo czesto. Ja np mialem wspomnianego Andrzeja Bauza meza Franciszki jako ur w 1765 na podstawie wieku przy slubie. Moze czesto nie umieli sami okreslic wieku. Nie wiadomo. Dobrzynscy o ktorych wspominasz to faktycznie troche zagadka jeszcze przeze mnie nie odszyfrowana. Mieszkali w podobnych okolicach co moi. Dzieci Andrzeja mieszkali pozniej w Paledziu Koscielnym. A wnuk Edmund z zona pochowany jest w Mogilnie gdzie zyje jego corka Miroslawa. Musze kiedys dojsc do tego.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 22:19 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
dot. Dobersztyn:

Magdalena Bogacka c. Walentego i Michaliny zd. Dobersztyn wyszła za mąż za Jana Płocińskiego
(ur.1851) w 1878 r. w Chomiąży Szl.
Ich córka Elżbieta Płocińska (ur. 01.11.1885 r. w Piastowie) wyszła za mąż za Stanisława Busslera
(ur. 01.05.1878 r. w Gościeszynie) w 1903 r. w Palędziu Kościelnym.

Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2010, 00:44 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Marianie,
bardzo dziekuje za uzupelnienie dot. Dobersztyn, Prawde mowiac ja sam nie wiedzialem do dzisiaj, ze Antoni byl ozeniony z Marianna Bauza, jak to znalazlem to bylem bardzo zaskoczony i zaczalem kopac. Jeszcze raz dziekuje.
Ps. Czy to znaczy ze mamy pare wspolnych genow?
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2010, 09:55 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Troche info o Dobersztyn nie tylko dla Anny, rowniez dla kolegi z WTG.

Antoni Dobersztyn, rok urodzenia nieznany, poslubil Marianne Bauza ur. 2 Oct. 1798 w Bialozewinie, corke Andrzeja Bauza ur. 9 Nov. 1769 w Bialozewinie oraz Franciszki Rzeznik ur. 8 Marca 1778. Marianna byla siostra mojego pradziadka Lukasza ur w 1818.
Antoni i Marianna mieli 4 corki, Franciszke ur. 1819, Zofie ur. 1822, Michaline ur. 1826 oraz najprawdopodobniej Anne ur. 1839.
Franciszka poslubila Franciszka Chalasinskiego ur. 1815, par. Znin 26 Nov.1837 par. Znin.
Zofia poslubila Tomasza Nowaka ur. 1818 w 1840 zapis 3 Wenecja.
Michalina poslubila Walentego Bogackiego ur. 1821, Piastowo, zapis slubu# 10, Wenecja, 1848.
Mieli 5 dzieci Marcin 24 Oct. 1850, Katarzyna 14 Nov. 1853, Magdalena 18 Maja 1857, Agnieszka, ur. ?, Franciszek ur. 21 Jan. 1863, wszyscy w Piastowie.
Marcin poslubil Konstancje Kowalik ur 21 Jan 1863 w Jaroszewie w 1879. W roku 1882 lub 1883 wyemigrowali z dwojgiem dzieci do Pensylvanii, Erie. Marcin zamarl 24 Dec. 1896 w Erie. Mieli tam jeszcze dwoje nastepnych dzieci, Andrew Henry i Anna Agnes.
To dla Anny : nasuwa mi to przypuszczenie, ze Antoni mial brata ktory gdzies mieszkal w okolicach Wenecji czy Gasawy i moze tam trzeba szukac Twojej Dobersztyn.
Pawel.

Dodam tylko, że Anna Doberstein poślubiła w 1862 w parafii Wenecja Wojciecha Kulpę.
Antoni to częste imię wśród Dobersztynów. Ojciec mojej prababci miał na imię Antoni (ur. 1847) i był synem również Antoniego (ur. 1812). Antoni senior był synem Jana. Być może Jan jest bratem lub kuzynem wspomnianego przez Ciebie Antoniego. Nie udało mi się jednak ustalić jeszcze powiązań pomiędzy tymi dwoma rodzinami.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2010, 02:13 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Pierwsze pytanie jest do Macieja Stempinskiego:
Czy znasz miejsce zamieszkania, urodzin, slubu Wandy Wiktorii Dobersztyn, Apolonii Dobersztyn oraz Stanislawa Szwed ?

Drugie pytanie jest dlugie.
Otoz X Benedykt Herbowski zapisal w dniu Oct. 27, 1817 trzy sluby uzywajac bardzo dziwnej (dla mnie) formy nazwiska panien : Piotroszczeka, Pawloszczeka, Krajeszczeka, prosze dodac haczyk do "e".
Czyzby to byla forma od Piotroski, Pawloski, Krajeski? Dodam, ze X Herbowski gubil "w" przed "ski", ale moze tez w tamtych latach tego "w" nie uzywano.

Zapis z 1817 17 Nov. o slubie Jozefa Konczala i Apolonii "Bauziaka" tez jest dziwny.
Apolonia byla siostra mego Lukasza i genealogia Konczal podaje mylnie jej urodziny w 1803, jednak slub odbyl sie w 1817 i jest podane w zapisie, ze miala 16 lat i ja znam jej date na 1801. Mam to na filmach. Mam e-mail, wiec sprostuje.
Dzieki za odpowiedz, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2010, 20:20 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Ja się spotkałam z formami nazwisk kończących się na -szcząka lub -anka.
Oczywiście nazwiska, które wymieniasz są to tak jak napisałeś żeńskie formy od Piotrowski, Pawłowski, Krajewski i Bauza.

Spisuje teraz małżeństwa z parafii Koryta i tam również ksiądz w pierwszej połowie XIX w. nie używał litery w przed końcówką -ski.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2010, 04:44 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Dzieki za odpowiedz, jak wiesz, jestem jak dotad calkowite warzywo w tej dziedzinie, pytalem o te formy zapisow, gdyz bylem po prostu oslupialy widzac to,
w pierwszej chwili pomyslalem, ze X Herbowski nadrabial w poscie niedobor kalorii
ciemnym piwem chmielowym od jakiegos z okolicznych gospodarzy, lub mial
swoj wlasny browarek. Co tez nie jest wykluczone. Druga moja mysl byla:
w walce z proba zniemieczczenia eksplorowal mozliwosci zachowania jezyka polskiego w kazdy mozliwy sposob. Po Twej odpowiedzi rozumiem, ze to po prostu byly owczas
uzywane odmiany nazwisk. Try to explain (to any english speaking researcher) these
incredible inflections in polish language! Dzieki, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2010, 08:57 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle pewnie Ciebie zainteresuje to co znalałam w necie:

"Ciekawe były, stosowane w XVIII i XIX w., zakończenia nazwisk niewiast - panien i mężatek, które dodatkowo podlegały pewnym regionalnym modyfikacjom. Oto kilka przykładów:
Torbusionka vel Torbusianka (od rodowego -Torbus)
Kapuścinszczonka (od Kapuścińska)
Stulonka (od Stuła)
Janasionka (od Janas)
Skałeczonka (od Skałecka)

oraz ich modyfikacji w przypadku niewiast zamężnych lub wdów:

Szczęsnioczka (od Szczęsna)
Stulina (od Stuła)
Torbusina vel Torbusina (od Torbus)
Kowalowa, Kowalina vel Kowalicha (od Kowal)."

Obecnie w gramatyce polskiej obowiązują następujące przepisy w zakresie tworzenia nazwisk żeńskich od męskich: dla kobiet zamężnych przy pomocy sufiksu -owa lub -ina oraz -ówna lub -anka dla panien.
Przyrostki -owa i -ówna były kiedyś językowym wykładnikiem podporządkowania, przynależności żony i córki. Obecnie w czasach emancypacji kobiet są coraz mniej używane.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2010, 16:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Aniu, bardzo dobry post. Przyda sie kazdemu. Pawle ja wiele razy widzialem wlasnie Bauzianka co znaczylo ze to panna.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2010, 02:03 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, Krzysztofie, Znane mi sa 20-wieczne formy odmian nazwiska zony i panny, nie spotkalem sie z wczesniejszymi, bardzo dziekuje za wyczerpujace wyjasnienie. :idea:
Zaczynam sie, juz nie tak zle, zapoznawac z zapisami od lat 1800, mam slownik Latin-
English i to wystarczy na teraz, trudniej jest odczytac dokladny wyraz zapisany reka.
Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2010, 02:30 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Dodam jeszcze, ze jest jeszcze jedna Anna Dobersztyn, urodzona przypuszczalnie okolo roku 1800, jej corka brala slub w 1840. Chyba juz sama to znajdziesz na filmach, zostawilem notatke w pracy, wiec nie moge podac dokladnie.
Wszystkie wczesne zapisy (jakie ja znalazlem dotad) wyraznie sa podane jako "Dobersztyn" nie znalazlem dotad ani jednego Doberstein mysle wiec, ze nazwisko byc moze zostalo znieksztalcone w poznych latach 1800. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2010, 02:32 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
1836, 20, Nov. Wojciech Matkowski, 25 z Mlodocina, syn Adama i Marcianny Bebnikowna
+ Margaretha Bujewszczanka, 24 corka Gaspara i Heleny ?, Swiadkowie Jan Mielcarzewicz, Walenty Wachowski, rolnicy z Mlodocina.

1840, 15 Feb. Jan Safian, 25 + Katarzyna Bieganska 19 z Jadownik, rodzice Melchior Safian & Franciszka Szelmowska, Jozef Bieganski & Jadwiga Polaszewska, swiadkowie
Kazimierz Safian, Michal Jagodzinski. Zdjecie 298 & 299 z pliku 783 zdjec.

Walenty Wojtal i Anna Dobersztynowna mieli corke Marianne, ktora wyszla za maz w 1839 11 Nov. Walenty byl zapisany na slubie z Anna jako Walerian, jednak na slubie corki jako Walenty. W dniu slubu Marianna miala 22 lata, wiec prawdopodobnie rodzice byli urodzeni przed 1800.
Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2010, 00:26 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Po raz pierwszy w slubach 1872 Zofia Dobersztyn jest zapisana jako Doberstein. Zdj. 502/783.

Zdj. 450/783, 1863, 19 Nov. Marcin Polaszewski z Wilczkowa + Marianna Wozniak z Gory rodz. Mateusz Polaszewski, Marianna Sobierajska, Jozef Wozniak, Klara Rozpeda, swiadkowie Fabian Nowak, Stefan ?, nieczytelne.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2010, 02:22 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, Pisze jeszcze raz.

Info od kolegi Macieja Stempinskiego, prawnuka Apolonii Dobersztyn ur. 11 lipca 1878 w Biskupinie, rodzice Antoni Dobersztyn, Wiktoria Nowak z Biskupina, wyszla za Stanislawa Szwed z Chomiazy Ksiezej, slub w Gasawie 04 czerwca 1898.
Wszystkie te drogi prowadza do okolic Wenecji, Gasawy i Biskupina.
Mam to w swoim spisie zamowien, lecz to dopiero w nastepnym roku, po wyczerpaniu filmow do przegladania/fotografowania.

Niepokoila mnie sprawa przeinaczenia nazwiska, wiec zaczalem analizowac przyczyne.

X Kieramuszeski zapisywal przez wiele lat nazwisko Dobersztyn, jednak zapis Zofii z 1872, zdjecie 507/783, oraz Anny, zdjecie 512/783 jest Doberstein.
Otoz od czerwca 1870 wiekszosc zapisow prowadzil X Lipkowski a od 1871 wylacznie on.

Nie znal pisowni tego nazwiska, nie ulega watpliwosci, ze prawidlowa forma jest Dobersztyn.

Tyle na dzisiaj, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2010, 08:20 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Apolonia musi być siostrą mojej prababci, ponieważ Antoni Dobersztyn i Wiktoria Nowak to moi 2xpradziadkowie. Czy Maciej mógłby się skontaktować ze mną na PW?

Cytuj:
Zdj. 450/783, 1863, 19 Nov. Marcin Polaszewski z Wilczkowa + Marianna Wozniak z Gory rodz. Mateusz Polaszewski, Marianna Sobierajska, Jozef Wozniak, Klara Rozpeda, swiadkowie Fabian Nowak, Stefan ?, nieczytelne.


Czy przy podany jest wiek Państwa młodych?
W Poznań Project ten ślub jest podany jako:

Martinus Polanowski (30) ojciec: Matthaeus Polanowski, matka: Marianna Sobierajska

Marianna Kruzak? z domu Wozniak (24) ojciec: Joseph Wozniak, matka: Clara Roze?????


Pozdrawiam

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2010, 02:39 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Zanim teraz, po pracy przeczytalem Twoja odpowiedz wiedzialem o mej pomylce gdyz
laduje te filmy na moj laptop w pracy i jesli cos mnie nurtuje lub siedzi moze w podswiadomosci przegladam w wolnym czasie jeszcze raz.
Biore na 4x powiekszenie i do tego przegladam przez lupy 2.5 i 5 x.
Poznan Project jest poprawny, Polanowski, widac to szczgolnie lepiej przy danych rodzicow, przez nazwisko Pana mlodego przechodzi dluga krecha z gory do dolu i wyglada Polaszewski. Mial lat 30, a Marianna 24. Marianna Wozniak, corka Jozefa Wozniak i Clara (Klara Rozpe,da). Nie wiem skad Kruzak jest w PP.
Napisze za moment do Macieja, on jest od pazdziernika w WTG.
Wyglada na to, ze Maciej i Ty jestescie odleglymi kuzynami !
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2010, 20:00 
Offline

Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:51
Posty: 12
Witam.
Zgadza się nasze kuzynostwo zostało potwierdzone:)
Mam jeszcze pytanie: czy natrafiłeś może na dane o Kluczewskich z rejonu Żnina, Biskupina, Gniezna, Chrosna, Lachmirowic, Szczepanowa czyli z regionu Pałuk i Kujaw?
Pozdrawiam
Maciej

_________________
Serdecznie pozdrawiam.
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2010, 21:01 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Macieju,
Winszuje i ciesze sie z tego, ze masz razem z Anna wieksze szanse na odnalezienie przodkow poprzez wspolne poszukiwania. Ja to nazywam "synergy", gratulacje :!: .

Prawde mowiac nie zwracalem uwagi na nazwisko Kluczewski i nie przypominam sobie
abym je widzial w tych filmach, ktore mam do przegladania oraz mam tylko Znin.
Lecz jeszcze mam 3 nastepne filmy (Znin), ktorych nie przegladalen dotad, wiec bede uczulony to, dodalem do mojej listy. Pozdrowienia dla Anny oraz Ciebie, Pawel.
ps. Biskupin, Gasawa, Wenecja to chyba par. Wenecja i tam moze byc najwiecej info
o Dobersztyn.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2010, 03:20 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,

Wszystkie drogi prowadza do Rzymu!, ogromnie sie ciesze, ze Ty i Michal juz wiecie, ze jestescie z tych samych korzeni, mam pewna drobna satysfakcje, ze stalem sie przypadkiem pola,czeniem Wielkopolska - Woodstock - Wielkopolska. Swiat jest maly i coraz mniejszy! Gratulacje :!: . Jak wiecie jestem tez pyra poznanska i tez mam giry jako ze mieszkalem na Jezycach jako malec, w Sopocie do pelnoletnosci, ale troche na Wildzie odwiedzajac rodzicow po ich przeprowadzce. Pyry go'ra!!

Teraz "Grycza".

Grycza, Konczal, Rzeznik, Majewski, Sobolewski, Jankowski i sporo innych zasiedzialych w tych okolicach rodzin bardzo cze,sto wyste,puje w powia,zaniach z Bauza.

Joannes Lukas Grycza ur.15 Oct. 1786 w Januszkowie, (8-me dziecko Lukasa Grycza ur. okolo1740, pochowanego 31 Oct. 1806,Go'ra, Z'nin oraz Zofii Derech ur.okolo 1736). Jan Lukas zmarl' 17 Apr. 1841 w Januszkowie. Po smierci Jana L/ukasza Jadwiga wyszl/a za Franciszka Konczala 15 Nov.1841, Go'ra i mieli 3-je dzieci, Marcin, Tomasz, Walenty.
Hedwig Dominiczak ur.21 Sept. 1806 w Januszkowie byla druga, z'ona Jana, s'lub 2 Feb.1823, G'ora. Byla pierwszym dzieckiem Walentego Dominiczak
(ur. okolo 1768 w Januszkowie, zm. 5 Jun.1859 oraz Wiktorii Brzykcy ur. okolo 1792). Mial/a 3 siostry, Marianna, Marcianna i Katarzyna.

Pierwsza, z'ona Jana L/ukasza byl/a Jo'zefa Sobczak, mieli s'lub pod koniec 1809 lub na pocza,tku 1810. mieli 5-ro dzieci : Michal, Agnieszka, Jakub, Jadwiga, Katarzyna.

Z Twego pytania domyslam sie, ze chodzi Tobie o info o Janie L/ukaszu i Jadwigi wylacznie wiec podaje dokladniejsze info.

Wszystkie dzieci Jana L/ukasza i Jadwigi Dominiczak (9) byl/y urodzone w Januszkowie.

Mikol/aj - 11 Aug.1824; Mateusz - 11 Aug.1825; Jakub - 1 Jul.1827; Szymon - 25 Oct.1829; Rochus - 11 Aug. 1832; Roch - 3 Jul 1834; Maryanna - 27 Jan. 1837;
Jan - 26 Maja 1838; Anna - 4 July 1841.

Czy moge zapytac jaka jest przyczyna Twego zainteresowania nazwiskiem Grycza?
Czy wpadlas na jakis niespodziewany trop?
Pozdrawiam, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2010, 03:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pewnie to Pawle znasz:
Michal Bauza ur 1832 (syn Ignacego i Marianny Wilinskiej) ozenil sie z Anna Grycza ur 1838. Slub byl w Bialozewinie 14 Nov, 1858. Mieli ze soba 14 dzieci wszystkie urodzone w Bialozewinie. Niestety nie wiem gdzie ten Ignacy nalezy. Nie mam dalszego powiazania.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2010, 07:04 
Offline

Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:51
Posty: 12
A propos Grycza:
Leokadia Szwed wyszła za mąż za Kazimierza Grycza (Gryczę). Z tego związku mają dwójkę dzieci: Halinę i Mariana. Marian ożenił się z Barbarą (nie pamiętam nazwiska) i mają trojkę dzieci: Ewę, Piorta i Hannę.
Pozdrawiam
Maciej

_________________
Serdecznie pozdrawiam.
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2010, 08:58 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Krzysztof Dobrzynski napisał(a):
Pewnie to Pawle znasz:
Michal Bauza ur 1832 (syn Ignacego i Marianny Wilinskiej) ozenil sie z Anna Grycza ur 1838. Slub byl w Bialozewinie 14 Nov, 1858. Mieli ze soba 14 dzieci wszystkie urodzone w Bialozewinie. Niestety nie wiem gdzie ten Ignacy nalezy. Nie mam dalszego powiazania.

Ignacy jest synem Łukasza Bauzy (1744-1814) i Reginy Mróz (1756-1809). Jego żona Marianna nazywała się z domu Kilińska. Jej brat Mikołaj poślubił kuzynkę mojej 4xprababci.
Natomiast przyrodnim bratem Anny Grycza był Michał, który jest dziadkiem Marianny Grycza żony Kazimierza Polaszewskiego.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2010, 14:56 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Rodzicami Reginy byli Franciszek Mroz i Teresa ?. Lukasz Bauza byl (prawdopodobnie) synem Stanislawa ur. okolo 1710.

Polaczenie wszystkich 4 Bauza z okresu 1730 - 1750 ze Stanislawem 1710 moze sie okazac bardzo trudnym lub niemozliwym, jesli parafia Gora wysylala duplikaty ksiag do
Gniezna zgodnie z obowiazkami parafii to byc moze to jedyny sposob na znalezienie
danych z wczesnych lat 1700. AAG moze to miec, jednak jak tam dotrzec?

Na stronach "Haskin-Galitz Ancestors" sa dziesiatki polskich nazwisk z okolic Znina, Barcina, Szubina, Gasawy. Wystarczy wejsc na index i wybrac.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2010, 15:50 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Anno,

Joannes Lukas Grycza ur.15 Oct. 1786 w Januszkowie, (8-me dziecko Lukasa Grycza ur. okolo1740, pochowanego 31 Oct. 1806,Go'ra, Z'nin oraz Zofii Derech ur.okolo 1736). Jan Lukas zmarl' 17 Apr. 1841 w Januszkowie. Po smierci Jana L/ukasza Jadwiga wyszl/a za Franciszka Konczala 15 Nov.1841, Go'ra i mieli 3-je dzieci, Marcin, Tomasz, Walenty.
Hedwig Dominiczak ur.21 Sept. 1806 w Januszkowie byla druga, z'ona Jana, s'lub 2 Feb.1823, G'ora. Byla pierwszym dzieckiem Walentego Dominiczak
(ur. okolo 1768 w Januszkowie, zm. 5 Jun.1859 oraz Wiktorii Brzykcy ur. okolo 1792). Mial/a 3 siostry, Marianna, Marcianna i Katarzyna.


Ciekawostką jeszcze jest to, że młodsza siostra Jadwigi, Marianna wyszła za mąż za Michała, syna Jana Łukasza Gryczy i Józefy Sobczak. Jedna z sióstr poślubiła ojca a druga syna :-)

Druga ciekawostka. Jadwiga wyszła jeszcze trzeci raz za mąż w 1851 roku za Melchiora Bauzę syna Ignacego Bauzy i Marianny Kilińskiej, brata Michała Bauzy. Zostały więc ze swoją córką Anną szwagierkami :-)

Z tą datą urodzenia Wiktorii Brzykcy to mi się coś nie zgadza. Czyżby miała 14 lat rodząc pierwsze dziecko? W dodatku z 24 lata od niej starszym mężczyzną?

Cytuj:
Na stronach "Haskin-Galitz Ancestors" sa dziesiatki polskich nazwisk z okolic Znina, Barcina, Szubina, Gasawy. Wystarczy wejsc na index i wybrac.

Ja również korzystam z tej strony. Znalazłam tam wiele ciekawych połączeń rodzinnych.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2010, 18:47 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, ja mam podobny problem z Apolonia Bauza, ktora miala slub z Jozefem Konczal w 1817 i dokladnie jest podane w zapisie, ze miala 16 lat. Jednak strony Konczal i Haskin- Galitz podaja, ze byla urodzona w 1803. Czyli miala 14 lat, co nie jest wykluczone. Jesli miala 14 to znaczy, ze oszukali Ksiedza podajac 16.
A moze po prostu nie znali swych dokladnych wiosen.
Jedyne rozwiazanie to znalezienie absolutnie dokladnego zapisu urodzin. Nie jest to latwe zadanie tym bardziej, ze nie mozna jej wetknac pomiedzy datami w 9-cio miesiecznych okresach. Ja zakladam, ze miala 14 lat w dniu slubu. Prawie 300 lat pozniej Kawalera by osadzili i zamkneli w pudle na dlugo za molestowanie dzieci a mamusia (z pomoca socjalna) wychowywala by sama.

To co napisalas jest tak interesujace jak slub mego pradziadka Lukasza i jego brata Kazimierza w tym samym dniu w przestepnym roku: 29 lutego. Dwoje braci plus dwie siostry. Wyobaz sobie to wesele!!! Mysle ze bylo to z premedytacja, ekonomiczne podejscie, w koncu musieli z czegos odlozyc na grobowiec w Mogilnie.
Co w tej chwili moze sie nie zgadzac z obecnyn trendem na wydawanie raczej niz oszczedzanie, wiesz to ze swych studiow i pracy.
Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2010, 20:18 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
To co napisalas jest tak interesujace jak slub mego pradziadka Lukasza i jego brata Kazimierza w tym samym dniu w przestepnym roku: 29 lutego. Dwoje braci plus dwie siostry. Wyobaz sobie to wesele!!! Mysle ze bylo to z premedytacja, ekonomiczne podejscie, w koncu musieli z czegos odlozyc na grobowiec w Mogilnie.
Co w tej chwili moze sie nie zgadzac z obecnyn trendem na wydawanie raczej niz oszczedzanie


Śluby rodzeństwa w jednym dniu zdarzały się częściej. Spotkałam się z tym kilkukrotnie przeglądając księgi parafialne. Na pewno dużą rolę grał tu czynnik materialny.
Ale z takim przypadkiem jak opisujesz to jeszcze się nie spotkałam :D

Cytuj:
Anno, ja mam podobny problem z Apolonia Bauza, ktora miala slub z Jozefem Konczal w 1817 i dokladnie jest podane w zapisie, ze miala 16 lat. Jednak strony Konczal i Haskin- Galitz podaja, ze byla urodzona w 1803. Czyli miala 14 lat, co nie jest wykluczone. Jesli miala 14 to znaczy, ze oszukali Ksiedza podajac 16. A moze po prostu nie znali swych dokladnych wiosen.

Nie zwróciłam na to wcześniej uwagi. Apolonia urodzona w dniu 13.02.1803 a ślub z Józefem był w dniu 17.11.1817. Miała więc niecałe 15 lat, a Józef ok. 27.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Ostatnio edytowano 20 lis 2010, 15:34 przez polaszea, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2010, 03:39 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Na spisach ludnosci i listach pasazerow do US znajduje sie 5 nazwisk Polaszewski :
Jozaf ABT 1848, Jakub 1854, Jan 1866, Jan 1869, Tomasz 1887.
Jest wiecej, lecz bez dat urodzin. Jutro i w niedziele pokopie w tych info, jestem w pracy do poniedzialku wlacznie i w wolnych chwilach ide na net.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2010, 18:02 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Przygladam sie i porownuje, Lukasz Grycza i Jadwiga Dominiczanka jest na zdjeciu 118 z 783. Jej wiek moze byc odczytany jako 14, lecz ja sie sklaniam teraz do 17. gdyz X Kieramuszecki pisal 4 z troche glebsza, pozioma kreska. Wiec blad moze jest w zapisie urodzenia i tego niestety nie mam. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 14:47 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Aniu,
Nie wiedzialem, ze Nyka jest rowniez w Twoim drzewie, a jest ich troche na filmach. Przesylka powinna juz dotrzec do Ciebie, wyslalem 5-go listopada.
Powiadom mnie, prosze, po otrzymaniu.
Zauwazysz, ze sa tam tez powtorki serii zdjec, gdyz lausy obiektyw w przegladarce
zmienia czesto ostrosc przy przewijaniu filmu, jesli to zauwazylem od razy poprawialem i powtarzalem zdjecie, jesli to znalazlem dopiero na komputerze ponawialem zdjecia bedac nastepnym razem w FHL. Poza tym gora i dol zdjec jest czesto nieostra, wiec zastanawiam sie czy nie powinienem robic tylko polowe stron. Ide tam dzisiaj na 13:00
do 15:00. tym razem wezme ze soba przylepiec aby ustalic ostrosc i nalepic kawalek
duct tape unieruchamiajac obiektyw. Mam pewna metode na przegladanie mniej ostrych zdjec - przechylam monitor w laptopie do tylu i widac o niebo lepiej.
Na filmach jest rowniez Szubin, gdyz byl na tej samej rolce co Gora, zobaczylem
kilka nazwisk wystepujacych w Gorze i na wszelki wypadek pstrykalem te strony. Nigdy nie wiadomo, w tamtym okresie sporo mieszkancow Gory i Znina zaczelo sie osiedlac w miastach, emigrowac szczegolnie do Mogilna, Inowroclawia, Gniezna, Bydgoszczy, Poznania, Torunia, Nekli, Trzemeszna, US itp. wiec majac to nie chcialem przepuscic. Bede powtarzal zdjecia z konca 1700 poczatku 1800, gdyz nie jestem obecnymi zadowolony, zapisywane sa ciagiem slow bez pewnej systematyki i trudno mi jest to odczytywac. Mam jeszcze 3 filmy do fotografowania, to potrwa chyba do polowy grudnia, wiec dzisiaj zamowie filmy z Mogilna, czym jestem szczegolnie zainteresowany.
Pewnie dojda po 4 do 6 tygodni. Nie wiem jeszcze ile materialu bedzie z Mogilna, chyba duzo, nie chce zamawiac wiecej niz 5 filmow na raz, mam w planie Wenecje pozniej oraz Chometowo. Wenecja moze rowniez przydac sie w Twoich poszukiwaniach.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 15:37 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Dla mnie interesujące są zarówno Wenecja jak i Chomętowo (część Polaszewskich brała tam ślub, być może również osiadła). Z okolic Mogilna i Trzemeszna bardzo interesuje mnie parafia Kamieniec (miejscowość Miłowo).
Przesyłka jeszcze nie dotarła, ale cierpliwość jest cnotą genealoga :-)

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Gasawa,Wenecja i inne wymienione parafie bardzo bardzo interesujace.
Są tam Huntowie i Kabacinscy, moze Linette.
Tak ciepliwość to cnota, a przypomnieć się i Poprosić na zwrócenie uwagi to inna sprawa.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 23:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle, przeslalem Tobie przesylke na e-mail. Mam nadzieje, ze sie jakos przyda w Twoich poszukiwaniach. Prosze potwierdz czy dostales OK.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2010, 08:21 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
kabat napisał(a):
Tak ciepliwość to cnota, a przypomnieć się i Poprosić na zwrócenie uwagi to inna sprawa.


Leszku,

Miałam na myśli, że cierpliwie czekam na przesyłkę od Pawła :-)
Jak tylko dojdzie płytka zwrócę uwagę przy przeglądaniu czy występują tam Huntowie i Kabacińscy.

Krzysztof,

Na nowym zdjęciu wyglądasza jak Jack Nicholson :-)

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2010, 08:24 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Potwierdzam, ogromnie dziekuje, to co przyslales to tysiace godzin pracy, doprawdy nie wiem jak moge sie odwdzieczyc ! Z pewnoscia zawsze bede zwracal szczegolna uwage na kazdy zapis gdzie wystepuje Dobrzynski lub podobne, przegladajac zwracam tez uwage na swiadkow i chrzestnych, gdyz to tez wazne.
Mam nadzieje, ze ktoregos dnia znajde cos szczegolnie interesujacego Ciebie.
Zauwaz, ze dzieki Twojemu zainspirowaniu mnie do tego tematu staram sie pomagac rowniez innym w WTG w miare mych mozliwosci i czasu, bez Twojego wplywu siedzialbym tylko w elektronice budujac moj PP 300B wzmacniacz lampowy, ktory,
nota bene jest prawie skonczony,
(nie moge sie doczekac momentu kiedy poslucham Ravela, Mozarta i Vivaldiego w dobrym brzmieniu. Wszelkie wzmacniacze na polprzewodnikach nie daja dobrego efektu, sa "flat".)

Bede szukal oraz informowal forumowiczow o tym co wyczytam, bez Twego zaszczepienia tego bakcyla nie siedzialbym teraz o prawie 2 w nocy przegladajac
zdjecia z wczorajszego fotografowania w FHL.

Niezmiernie dziekuje, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2010, 09:36 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Szynka, Kujawa, Dominiczak. Dosyc ciekawy zapis.

Gora,#52. 1857. 12 Sept. ur. 3-cia rano chrzest 14 Sept. Gora, Jozefa, rodz. Boguslaus Szynka (w innym zapisie Bogumil) i Magdalena Kujawa, chrzestni
Josephus Dominiczak, rolnik, et Francisca Kujawa.
Patrze na to i patrze i nie chce mi sie wierzyc, wiekszosc z okolic Znina to jedna wielka rodzina. Rymnelo sie, to przypadek, nie pisze wierszami. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2010, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel B Bauza napisał(a):
Potwierdzam, ogromnie dziekuje, to co przyslales to tysiace godzin pracy, doprawdy nie wiem jak moge sie odwdzieczyc
Pawle jest pewnie duzo do poprawki ale jestem w 100% pewny, ze przy Twoim dalszym entuzjazmie wiele “luzakow” bedziesz w stanie polaczyc, oraz wyjasnic wiele znakow zapytania. Troche sam otrzymalem i tym danym juz nie “zagladalem w zeby”. Powodzenia !!!!
Pawel B Bauza napisał(a):
budujac moj PP 300B wzmacniacz lampowy (nie moge sie doczekac momentu kiedy poslucham Ravela, Mozarta i Vivaldiego w dobrym brzmieniu. Wszelkie wzmacniacze na polprzewodnikach nie daja dobrego efektu, sa "flat".)
Podziwiam pasje. Ja osobiscie jestem szczesliwy z Bose Acoustic Wave music system. Male to a czuje sie jak w sali koncertowej, szczegolnie przy Vivaldim I Mozarcie.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2010, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Przede wszyskim: swietne Twoje zdjecie :!: , Slyszalem duzo dobrego o Bose,
glosniki to najwazniejsza czesc zestawu a one sa dobre, ja mam Klipsh "Synergy 3",
nie pytaj o cene. W kazdej tower i back speakers sa horny i przenosza frequencies ktorych i tak juz nie moge dobrze slyszec ze wzgledu na wiek i utrate sluchu z tym zwiazana. To chyba niezbyt na temat wiec na tym koncze. Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2010, 17:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, zapis 24, 1814 Oct. 14 Bialozewin, slub: Antoni Dobersztyn, 23 i Marianna Rzeznikowna, 17, Swiadkowie : Dominik Kornat, Ignacy Wlodarek, Stefan Musial z tej samej okolicy, pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2010, 23:53 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Jeszcze raz do Anny, Sprawdzalem jakie filmy sa dostepne z Wenecji. Sa akta urodzen od 1775 do 1872 , akta malzenstw od 1775 do 1839 na tym samym filmie
# 2060394, sa na nim rowniez akta zgonow od 1775 do 1839. Nie ma akt malzenstw od 1840 do 1901. Akta malzenstw od 1901 do 1939 sa na innym filmie.
Przypuszczam, ze najwiecej info bedzie mial film ktorego # podalem.
Gasawa ma akta ur. malz. zg. od 1782 do 1870 na jednym filmie #2039197, wiec znowu to jest film z najwieksza iloscia info.
Mam zamiar te 2 filmy zamowic nie przypuszczam ze przed polowa Marca.
Mam rowniez powtorzone zdjecia malzenstw od 1804 do 1838, z o wiele lepsza ostroscia, znalazlem dodatkowe ustawienie wyswietlarki o ktorym panie z FHL nie wiedzialy dotad, wiec jesli chcesz abym wyslal przez g-mail podaj prosze nazwisko i rok. Pozdrowienia, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 20:50 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Bardzo dziękuję za pamięć, odezwę się pod koniec tygodnia. Płytka nadal nie dotarła ale nie tracę nadziei :-)

Pozdrawiam

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2010, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Witam
Pawle bardzo ci dziekuję,że pamietałeś o mojej rodzinie Kujawa z Góry.Czekam niecierpiliwie na maila od ciebie.Jak to cierpilwych wynagradzają.Raz w roku odwiedzam Żnin może ja ci kiedyś pomogę.
Pozdrawiam Ewa Tatarzynska :D

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2010, 22:27 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Mam rowniez powtorzone zdjecia malzenstw od 1804 do 1838, z o wiele lepsza ostroscia, znalazlem dodatkowe ustawienie wyswietlarki o ktorym panie z FHL nie wiedzialy dotad, wiec jesli chcesz abym wyslal przez g-mail podaj prosze nazwisko i rok. Pozdrowienia, Pawel

Z tego okresu interesowałoby mnie nastepujące małżeństwa, ale niestety nie znam dokładnych dat:
Walenty Polaszewski z Michaliną Jeżkówną. Wydaje mi się, że ślub powinien odbyć się ok. 1820 roku.
Tomasz Polaszewski z Marianną Lisiecką - ślub przed 1834 rokiem
Jadwiga Polaszewska z Józefem Biegańskiem - ślub przed 1821 rokiem.

Zresztą te lata są w moim drzewie genealogicznym czarną dziurą więc jakiekolwiek informacje będą dla mnie cenne.

PS. Zaczynam obawiać się, że przesyłką ktoś się po drodze "zaopiekował". Widocznie był ciekawy co na płytach jest.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2010, 05:53 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
To juz ponad miesiac od wyslania, wyslalem 5-go listopada wiec moze paczuszka zaginela, lub znalazla innago wlasciela. Jesli nie dojdzie do konca tygodnia nagram na jednym 8.5 GB dysku i wysle listem "register" i bede mogl sledzic z komputera gdzie jest. Na jednym dysku DVD+Rdl zmiesci sie wszystko co mam.
To co wyslalem w listopadzie bylo na 7-miu regularnych 750Mb dyskach, mam teraz
nowy komputer, wiec moge nagrac na dysku o wiele wiekszej pojemnosci.
Gora jest zindeksowana na rok 1820 i od roku 1823 do chyba konca stulecia i to powinno byc w PP, bylo to indeksowane przez Sharon Galitz i 2 inne osoby, ktorych
nazwisk nie pamietam, ja natomiast mam 1821 i 22 wiec wysle przez e-mail. Przegladalem dosc szczegolowo 1804 do 1837 i wiecej niz niz podalem nie znalazlem. Byc moze sa w Wenecji lub Gasawie ? Postaram sie wysylac 2 do 3 emaili po kolei z lat
1804 do 1823 w nastepnych dniach. Bede to wysylal jako cc jednoczesnie do Kabata,
ktorego interesuje Pryb i Sprynger oraz do Ewy Tatrzanskiej ktora szuka info o Kujawa. Tyle na teraz, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2010, 08:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Dzięki Pawle, dostaje Twoje @.Dzieki
Jesli zobaczysz nazwiska Hunt Linette, byłbym wdzięczny.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL