Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 03 maja 2024, 08:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 paź 2010, 01:37 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Jakub mial jeszcze corke Pelagie z Katarzyna, A Sebastian z Anna corke Katarzyne w 1871 i wiecej dzieci.

Idac w slad Jakoba i Petrnelli, mam zapisy 5 dzieci i chyba to wszystko znasz, podaje jednak dla byc moze dodatkowych informacji, ktorych moze nie masz.

Zapis 75 29 Aug. Bapt. 3 Sept, Mlodocin, Michael, Rodz. Jakob Polaszewski, Petronella Hutek, przekleslone i dopisane Gutka Lisiecka Chrz. Sebastian Polaszewski, Jozefa Drzewiszak. Zapis przez X Joseph Lipkowski.

Zapis 2 26 Dec bapt 4 Jan 1874, Mlodocin, Jozefa, c. Jakuba, Petronelli, chrz Michal Lysy z Murczyna, Magdalena Uminska z Klotyldowo par. Labiszyn.

Zapis 9 25 Jan bapt 30 Jan, Petrus (Piotr), Mlodocin, s. Jakuba i Petronelli, chrz Wojciech Lisiecki z Klotyldowo, Magdalena Uminska z Gabina. Tu moze jest blad, krzyzowanie lokalicacji chrzestnych ale tak jest zapisane.

Zapis 54, 4 Maja, bapt 12-go, Mlodocin, Stanislaw s. Jakoba i Petronelli chrz Szymon Drzewiczak z Mlodocina, Marianna Lisiecka z Gawka par. Chometowo.

Teraz na koncu dopisek X J Lipkowskiego: Stanislaus Polaszewski matrimonium et Rosalia
Chrosniak ! Septembris 1908, ten san charakter pisma, z tego wynika. Ze X J lipkowski prowadzil te zapisy ponad 35 lat!

Zapis 74, 15 Julii bapt 25 Mlodocin, Marianna c Jakoba i Petronelli, chrz Sebastian Polaszewski z Mlodocina i Marianna Lisiecka z Gabina.

Na razie tyle. Jestem po 12 godzinach pracy i zmeczony, wiec o dalszych dzieciach Sebastiana napisze jutro. Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2010, 02:24 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Oh, zapomnialem napisac, ze slub Stanislawa i Rozalii byl 1 Sept.1908 w Szczepanowie.Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2010, 08:29 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Linię Jakuba (jako mojego bezpośredniego prapradziadka) mam rzeczywiście dobrze opracowaną ale zawsze warto zweryfikować posiadane informacje. NIgdy nie wiadomo czy coś nie umknęło uwadze. Mam czworo dzieci z małżeństwa z Katarzyną i dziewięcioro z małżeństwa z Petronella. Nie mam wśród tych dzieci wymienianej przez Ciebie Józefy - a jednak coś nowego :-)

Linia Sebastiana jest dla mnie linią boczną i tu jak się okazuje mam jeszcze dużo białych plam do odkrycia.

Jeżeli nie jest to duży problem czy mógłbyś jeszcze w swoim poście uzupełnić daty o rok urodzenia. Nie mam roku urodzenia Michała i Marianny. Wg moich notatek Piotr (mój pradziadek) urodził się w 1876 a jego brat Stanisław w 1878.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Twój czas. Naprawdę nie wiem jak się odwdzięczyć.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 02:40 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
moje przeprosiny, musialem byc bardzo zmeczony wczoraj, skoro popelnilen takie radykalne bledy.
Zapis 75, 1873 ur, 29 Aug. bapt 3 Sept. Michael.
Zapis 90, 1874, 19 Oct. bapt. 25, Josepha
Zapis 9,1876 ur. 25 Jan, bapt. 30 Jan. Petrus.
Zapis 54, 1878, ur 4 Maj, b.apt. 12 Maj, Stanislaw.
Zapis 74, 1880, ur 15 Julii, bapt. 25, Marianna.
Postaram sie byc bardziej uwazny i moze poczekam do nastepnego dnia, by zweryfikowac co pisze, zanim wysle.
Moje dotad przegladane filmy koncza sie na 1880. Nastepne w czwartek, wiec nie mam wiecej info teraz. Przesle jednak jutro o dzieciach Sebastiana to co znalazlem.

Jak sie odwdzieczysz za moj czas? Jak bede w Polsce w nastepnym roku stawiasz kawe, zgoda? Poza tym podtrzymalas mnie w zamiarach, a to duzo.
Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 02:48 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
jeszcze sprostowanie, zapis 2, 1874 26 Dec. bapt. 4 Jan. it was Agnes, corka Sebastiana.
Jutro reszta. Pomylilem linie znowu, i z tad to zamieszanie.P.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 03:29 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Jan Bauza, moj dziadek skakal po Wielkopolsce jak konik szachowy i to mnie teraz doprowadza do bolu glowy. Z okolic Znina znalazl sie w Swadzimiu, pod Poznaniem, gdzie Jerzy byl urodzony,
nastepnie moj Wojciech byl urodzony w Komorowie. Gdzie tu szukac? Swadzim to chyba par. Lipno, Komorowo to par. Komorowo mysle, niedaleko od Poznania. Nastepnie Jan skoczyl, jak w szachach do Jastrzebia, gdzie tez jest Komorowo, wies pod Jastrzrzebiem. Pozniej skoczyl na Podstolice, czyli mial jakies ciagoty do Poznania. Nie ma Jana w Poznan Project, jego record urodzin chyba moze byc w Mogilnie, a slubu? zupelnie nie wiem gdzie. Enigmatic Jan Bauza.
Czy masz jakas sugestie? Dzieki za podpowiedz.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 04:08 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Z tego okresu byl jeszcze Jan Bauza ze Szczepankowa, kolo Szczepanowa, sadzony za strajk dzieci 11 wrzesnia 1906, czy wszyscy Bauza byli tacy anty niemieccy? Mam nadzieje, ze tak, nie znalazlem zadnego Bauza ktory bylby pro.
Jednak ja nie mam zadnych uprzedzen, lecz jestem w innych czasach i strefie, mam tez nadzieje, ze te tragiczne historie sie nie powtorza.
Krzysztof Kamil Baczynski oraz upamietniajaca jego Ewa Demarczyk sa wpisani w moja pamiec na zawsze, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 08:00 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Jak sie odwdzieczysz za moj czas? Jak bede w Polsce w nastepnym roku stawiasz kawe, zgoda? Poza tym podtrzymalas mnie w zamiarach, a to duzo.


Pawle,
Kawa, koniak, obiad co tylko zechcesz. To będzie dla mnie zaszczyt gościć Ciebie.

Pawel B Bauza napisał(a):
jeszcze sprostowanie, zapis 2, 1874 26 Dec. bapt. 4 Jan. it was Agnes, corka Sebastiana.


Czy 1874 to rok urodzenia czy chrztu?

Jakub i Petronella byli bardzo płodni. Po 1880 roku mieli jeszcze następujące dzieci:
Julianna ur. 9.04. 1882
Michalina ur. 28.09.1883
Pelagia ur. 23.10.1884
Franciszek ur. 24.04. 1886
Wincent ur. ? - zginął pod Bobrujskiem w 1920

Mieli jeszcze córkę Stanisławę ale jej daty urodzenia nie udało mi się ustalić. Dane o dzieciach Jakuba mam od wujka, ktory zapoczątkował badania genalogiczne naszej rodziny. Niestety wuj nie wypisywał z ksiąg rodziców chrzestnych co jest dużą wskazówką dla genealoga w szukaniu powiązań rodzinnych.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 13:37 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
to jest rok chrztu, urodzona byla pod samiutki koniec 1873 lecz zapis jest zrobiony w Ksiedze w
roku 1874, kiedy to byla chrzczona. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 15:03 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie, Anno,
Zapis 40 ur.25 April, bapt 28, 1872, Dobrylewo, Joannes. Son of Mathias Palucki and Margareta Dobrzynski, chrz. Anna Dabska par. Gorki Dabskie, Simon Dobrzynski par. Slupy.

Zapis 106. 1873 ur.10 Dec. bapt. 14 Dec. Dobrylewo, Stephanus, Ojciec Mathias Palucki, Matka Margareta Dobrzynski, chrz. Conradus Eisbrenner z Dobrylewo,
ferrifaber (kowal),Francisca Dabska z Gorek Zagajnych,
par. Brzyskorzystew.

Zapis 97, 1871, ur. 31 Octr, bapt. 5 Nov. Mlodocin, Catherina , rodzice Sabastian Polaszewski, Anna Uminska, chrz. Michael Lysy, Catherine Polaszewski.

Eisbrenner i Siadek mieli syna Petrus ur. w 1874.

To poprawna powtorka: Zapis 2, 1874, ur. 26 Dec.1873
Bapt. 4 Jan. 1874, Mlodocin, Agnes, rodzice Sebastian Polaszewski, Anna Uminska, chrz. Adalbertus Polaszewski, Petronella Polaszewska.

Zapis 7 1877, ur. 11 Feb. b. 13 Feb. Mlodocin, Valentinus, rodzice Sebastian Polaszewski, Anna Uminska, chrz. Thomas Mielcarzewicz z Mlodocin,
Victoria Uminska z Anuszewo par. Szczepanowo.

Nie pamietam czy podalem:
Zapis 87, 1868, ur. 5 Dec. b. 5 Dec. Mlodocin, Thomas,
Rodzice Jacobus Polaszewski, Catherine Bauza.
Chrz. Joannes Karbowiak, Anna Polaszewska.

Dodatkowo: zapis 78, 1853, 28 Oct. bapt. 6 Nov. Mlodocin, Martinus, rodzice Lukas Konczal, Anna Wisniewska, Chrz. Sebastianus Polaszewski, Marianna Uminska.
Tyle na dzisiaj,Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 21:59 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję :-) :-) :-)

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 paź 2010, 11:47 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Krzysztofie,

Parafia Koryta (powiat ostrowski), księga ślubów:

Ligota, zapis 1/1822, 20 stycznia 1822 r., ksiądz udzielający ślubu: Felicjan Sikorski - wikariusz,
pan młody Filip Dobrzyński, parobek z Ligoty, lat 22 i
panna młoda Agata Kołodzieiowna, panna, lat 23
Rodzice umarli obojga, ślub nastąpił w kościele,
Świadkowie Dionizy Minta, gościnny z Ligoty i Mikołaj Sczepaniak, okupnik z Ligoty

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2010, 17:41 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam!
Nazwisko Bauza
Barcin rok 1826 akt 6 Antoni Tumicki (poprawnie Tomicki) lat30 i Tekla Rucińska lat 24 córka Michała i Salomei Bauza ich dzieci: Maciej *około 1832,Łucja* około 1835, Józefa *około 1837, Teofila *około 1842.

Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2010, 18:49 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
- USC Palędzie Kościelne A/29 - 06.04.1889 r. ur. Katarzyna Bauza, rodzice: Józef Bauza i Marianna Bauza zd. Zielińska,

- USC Palędzie Kościelne A/14 – 15.09.1893 r. ur. Józef Bauza w Haltersdorf (Przyjma), rodzice:
Józef Bauza i Marianna Bauza zd. Zielińska,

- USC Palędzie Kościelne A/51 – 08.07.1894 r. ur. Paul Bauza w Haltersdorf (Przyjma), rodzice:
Józef Bauza i Marianna Bauza zd. Zielińska

-USC Palędzie Kościelne A/55 – 14.04.1895 r. ur. Stephan Dobrzyński w Przyjma, rodzice: Andrzj Dobrzyński i Agnes Dobrzyńska zd. Brzycka

- USC Palędzie Kościelne B/8 z 1900 r. ślub Tekli Dobrzyńskiej z Wylatowa, c. Józefa Dobrzyńskiego i Franciszki Kubickiej z Franciszkiem Budzińskim z Józefowa, s. Adama Budzińskiego i Marianny Kopińskiej.
Uwaga: Franciszek Budziński po śmierci żony (Tekli zd. Dobrzyńskiej) ożenił się po raz drugi - z Konstancją Bussler.

Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2010, 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Marianie dzieki ogromne za dane. Duzo zawilych nowosci. A mianowicie mam jedna Katarzyne Bauza corka Jozefa ale matka ja mam Wiktoria Pokladecka z Gniezna. Ur. Katarzyny ten sam rok ale 22 marzec. Hmmmm czy to ta sama? No niech to juz Pawel rozwikla :lol:

Tekla to juz zdecydowanie moja. Nawiasem piszac Jej mama (Kubska a nie Kubicka) jest z tej samej rodziny co Blogoslawiony Stanislaw Kubski. Nie mialem roku smierci Tekli i nie wiedzialem, ze Franciszek sie ozenil powtornie. Ostatnie dziecko Tekli mam 1907 w Jozefowo (niedaleko) gdzie wszystkie jej dzieci sie rodzily.

Stefan syn Andrzeja mialem tez go ale jakos nie mam polaczenia z moimi. Inne dzieci Jozefa i Agnieszki Brzykcy rodzeni byli w Przyjma. Poprzez miejsce zamieszkania i bliskosc z innymi czlonkami rodziny (Bauzow i Jozefa, ktory zmarl w Paledziu) mniemam, ze musza byc spokrewnieni ale nie mam tego dowodu.
Bardzo dziekuje za bezcenne dane.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2010, 02:47 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Genowefo, Marianie,
Bardzo dziekuje za informacje, w przypadku Katarzyny byc moze uda mi sie powiazac ja z jedna z 4 galezi Bauza poczawszy od 1731, jednak wiadomosci z USC sa dla mnie zupelna nowoscia. Rowniez Paledzie Koscielne nie jest mi znane jako miejsce zasiedzialych Bauza.
Mysle, ze spedze troche czasu, aby to powiazac.
Jednak wiem, na przykladzie mojego Dziadka Jana, ze pod koniec XIX juz zupelnie sie rozpraszali idac do miast lub innych regionow.
Na przyklad Starogard Szczecinski i Szczecin, Znalezli tam sie Bauza dopiero po 1945.
Serdecznie dziekuje za cenne wiadomosci, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2010, 20:59 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Bozeno, (zasugerowalem sie Genowefa), dziekuje Tobie jeszcze raz za cenne info.

Anno, Krzysztofie, przed chwila wrocilem z LDS gdzie dzisiaj zrobilem 783 zdjec, ten film ktory mam jest bardzo pomieszany, urodziny, malzenstwa, zgony.
Mam dobra wiadomosc dla Lukasza, gdyz mam teraz wiele danych do Poznan Project i zdjecia sa dobre odkad robie na statywie, teraz mam 100% dobrych.
robie po jednaj stronie z czesciowa widzialnoscia nastepnej, co mi pomaga w przegladaniu oraz unikniecia pomylki. Jednak taka ilosc zabierze mi czas, wiec nie napisze chyba nic nowego przez kilka dni.
Ciekawe, ze zauwazylem kilka razy dosc znane nazwiska jak "Kiepura". Tyle na teraz, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 01:26 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Mam kilka malzenstw do Twoich danych, lecz napisze jutro z pracy, (u Ciebie dzisiaj).
Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 18:27 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Nie mam zbyt wiele czasu w pracy, wiec podam jedno, reszte w skrocie.
Laurentius Polaszewski, 75,+ Margaretha chyba Nowacka 51 slub 2 Sept 1821. ojciec Polaszewski, brak imienia, matka nie podana, jedyne wiecej
dane to swiadkowie Laurentius Wawrzyniak, Franciscus Romel.
Teraz pytanie: czy masz w swoich danych nastepujace lata slobow? 1852, 1846, 1843, 1858, 1859, Dobersztyn, 1859 Uminski, 1863, 1867 oraz Antoni Polaszewski + Angela Szczepanska 1880? Wszystkie te daty dotycza Polaszewski, Uminski, Matkowski, Dobersztyn, Konczal, Zablocki w powiazaniach z Polaszewski.
Musze leciec, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2010, 08:48 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Z Polaszewski - Dobersztyn mam tylko jeden ślub:
5.11.1905 Piotr Polaszewski + Władysława Dobersztyn

Pozostałe daty i nazwiska kojarzą mi się z:
1843 Maciej Matkowski + Franciszka Polaszewska
1858 Sebastian Polaszewski + Anna Umińska
1859 Jan Umiński + Magdalena Polaszewska


Ślub Antoniego (syna Piotra Polaszewskiego) z Agnieszką Szczepańską mam rok ślubu ale bez szczegółów.

Jak masz coś więcej to uprzejmie się polecam. Poczekaj z tym jak będziesz miał więcej czasu wolnego. Nie ma z tym pośpiechu bo cierpliwość jest największą cnotą genealoga :-)

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2010, 22:00 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Mam dzisiaj troche wiecej czasu w pracy, wiec podaje: Rodzice Mateusza, Adamus i Marcianna, Babnielowna. Zamiast ( Ba moze tez byc Be, oczywiscie dodaj znak do a lub e. Franciszki Walenty i Michalina Jezkowna. 3 swiadkow, Tomasz Lisiecki, Mateusz Uminski, Jozef Popielarz.

23 Nov 1846 Wojciech Jackowiak i Anna wojtalowna, rodz. Wojciech Jackowiak, Justyna Sobolewska, Walerian Wojtal i Anna Dobersztyn. sw. Mateusz Dobersztyn, Marcin Nowicki.

Zapis 3, 15 Jan. Jozef Matkowski, Mlodocin, lat 26 i Julia Brzykcy, Jadowniki, lat 21. Rodz. Adam Matkowski i Marcianna Bebnicka. Wojciech Brzykcy i Katarzyna Padzikowska, sw. Wawrzyniec Kubiak, Jan Mielcarzewicz.

Swiadkami Sebastiana i Anny 2 Maja 1858 byli Wawrzyniec Balcerzak, Tomasz Mielcarzewicz. Zdjecie 412.

Zdj. 421. Zapis7 6 Marca 1859. Michal Dobersztyn , 28 z Parlinek i Katarzyna Zablocka, 19 z Murczyna. Rodz. Wawrzyniec Dobersztyn i Jozefa Walentowicz.
Albin Zablocki i Katarzyna Safian. sw. Franciszek Jarmuz, rolnik, Jan Kwasniewski, (Civis Inenientis).

Zdj. 423, 424. Zapis 12. 9 Oct. 1859 Jan 27, (famulus) i Magdalena 18,(semi agrarij filia ambo in Mlodocin par. Gorensis). Rodz Matesz i Marianna Janowicz; Walenty i Michalina, sw. Walenty Dembruski lub "zki", Wojciech Jadka, famulus.

Reszte napisze z domu, po pracy.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 00:28 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, kontynuuje,

Pisze to wszystko w przypadku, gdy nie znasz nazwisk swiadkow, co moze sie Tobie przydac pozniej w poszukiwaniach.

Zdjecie 445, zapis 22. 8 Nov. 1863. Michal Uminski, lat 28 z Ostrowa i Ewa Galka, 18, Mlodocin. .Rodz. ( tak jest zapisane) Mathaeus Uminski, Marianna Janowicz; Wojciech Galka i Jozefa bez nazwiska. Swiadkowie: Antoni Sulinski, Sebastian Polaszewski.

Zdjecie 465, zapis 1, 21 Jan 1867. Jan Chelminiak, 28, femulus in Biskupin, Par. Veneciensis et Marianna Nowak, 21, femula in Bialozewin, par. Gorensis.
Rodzice Bartlomiej Chelminiak i Barbara Chrobot; Tomasz Nowak i Zofia Dobersztyn.
Swiadkowie Wawrzyniec Regent, Stanislaw Konczal.

Cos dla Krzysztofa :Zdjecie 478. Zapis 11. 8 Nov. 1868. Andreas Dobrzynski, 27 i Agnes Brzykcy, Podgorzyn, rodz. Jacobus Dobrzynski i Michaelina Bielanska; Augustinus Brzykcy i Marcianna Prochowiak, swiadkowie Jacobus Budziak i Josephus Sobczak, mercenarius.

Tyle na terz, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 00:30 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Agnes Brzykcy was 19.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 02:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle skarby napisales. Dzieki ogromne. Jakie miasto to jest Znin? Troche sie to jakos rozjasnia dzieki Tobie. Teraz musze blizej im sie przygladnac. Ich pierwsze dziecko mam 1876 a wiec biorac urodziny co 2 lata to brakuje mnie jakis 3-4 dzieci.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 06:08 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Oh,
Dzieki za Twe slowa Krzysztofie, mam jeszcze jedna niespodzianke, lecz musze sie lepiej przyjrzec, lub jutro powtorzyc zdjecia. Jutro ide do FHL, w czwartek tez, a pozniej dopiero po 21, maja urlop, czy cokolwiek.W kazdym razie jest zamkniete. Moje filmy jednak nie beda odeslane przez dluzszy czas, dzieki rarytasom, ktore podrzucam Paniom z FHL, polskie slodycze z naszego sklepu w Woodstock. W dodatku jedna z tych nieslychanie przemilych Pan jest zona mego kolegi z pracy, on teraz na emeryturze.
Well, za kilka dni pewno cos nowego, mam nadzieje.
Pozdrawiam Was, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 07:39 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Dziękuję pięknie za kolejną porcję informacji. Każdy najmniejszy ślad zapisuję i mam nadzieję w przyszłości poukładać całość z tych puzzli. Moja 10 letnia córka mówi, że po mnie ona będzie kontynuować budowę naszego drzewa :-)) Mam więc już wyznaczonego godnego następcę.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 07:39 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
polaszea napisał(a):
Krzysztofie,

Parafia Koryta (powiat ostrowski), księga ślubów:

Ligota, zapis 1/1822, 20 stycznia 1822 r., ksiądz udzielający ślubu: Felicjan Sikorski - wikariusz,
pan młody Filip Dobrzyński, parobek z Ligoty, lat 22 i
panna młoda Agata Kołodzieiowna, panna, lat 23
Rodzice umarli obojga, ślub nastąpił w kościele,
Świadkowie Dionizy Minta, gościnny z Ligoty i Mikołaj Sczepaniak, okupnik z Ligoty


Krzysztofie czy ta osoba pasuje w jakiś sposób do Twojej rodziny?

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 07:41 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Zabloccy,
Jest spore wystepowanie tego nazwiska w powiazaniach rowniez z Bauza, Konczal i wiele wiele innnych. Najwczesniejsze wystapienie Zablocki mam z 1823, Margaretha Zabloczanka + Konczal, zapis przez X Benedictus Herbowski. Jednak nikt nie interesuje sie tym nazwiskiem jak dotad. Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 08:55 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
U mnie w drzewie występują wyłącznie Panie z domu Zabłockie:


Wiktoria Kiepura z domu Zabłocka (?-?) żona Michała Kiepury (?-?) - ich córka Katarzyna Słomkowska urodziła się w 1825.
Marianna Bauza z domu Zabłocka (1818-1867) żona Łukasza Bauzy (1819-1885)
Konstancja Polaszewska z domu Zabłocka (ur. 1909) żona Edwarda Polaszewskiego (ur. 1910 -1993) - chętnie dowiedziałabym się coś więcej o jej rodzicach

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 14:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Zablocka i Lukasz mieli slub w Bialozewiniu 29 08 1839 roku. Aniu obawiam sie, ze na razie nie mam zadnego polaczenia z Dobrzynskimi z tamtych stron. Nie mam Filipa by moc chociaz przypuszczac, ze moze wyjechal za chlebem w strony Ostrzeszowa. Dzieki ogromne za pamiec i przepraszam ze wczesniej nie odpisalem.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 20:54 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
To napwno masz, jednak podam nazwiska chrzestnych, 29 Apr. 1882, Juliana, Mlodocin.
Chrzestni Michal Lisiecki, Anna Polaszewska. Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 21:00 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Julianna jest siostrą mojego pradziadka. Córką Jakuba Polaszewskiego i Petronelli Lisieckiej. Nie wiem dlaczego ale mam wpisaną jej datę urodzenia jako 9 kwietnia 1882.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2010, 01:39 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Sprawdze dokladnie w czwartek, 9 lub 29 kwietnia. Podam po czwartku dokladnie o Juliannie. Moje w HFL filmy obejmuja pozne lata 1700, sa bardzo pomieszane i jest mi samemu trudno w tym sie polapac, niektorych w ogole nie odcyfrowuje, nie jestem w stanie, moze pozniej, po zapoznaniu sie z pismem i lacina. Jak dotad moja lacina ogranicza sie do kuchennej i nawet w tej nie jestem dobry, haha :lol: . Pozdrawiam Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2010, 07:46 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Jak tylko będziesz miał możliwość przesłania zdjęć chętnie pomogę w ich przeglądaniu. Możemy podzielić się wtedy latami.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2010, 19:49 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Byloby dla mnie korzystne podzielic sie latami, odmlodnialbym niesamowicie, to zart. :D
Nie pracowalem nad sposobem wyslania jak dotad, prawde mowiac, dlubie tylko w zdjeciach. Jutro ide do FHL znowu a pozniej mam 3 tygodnie przerwy wiec w tym wolnym czasie zapoznam sie z systemem nowego aparatu i znajde przyczyne mojej nieporadnosci.
W miedzyczasie podam Tobie cokolwiek jutro znajde, pozdrawiam, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 paź 2010, 19:38 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Moj blad, zapis 29, ur. 9 , chrzczona 16 kwietnia. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2010, 01:17 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Ano,
Czy masz dane o Jakubie Krzeszewskim , Jozefie Polaszewskiej ich syna Jana? Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2010, 08:31 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Nie mam :-( Domyślam się tylko, że chodzi o Józefę córkę Jakuba Polaszewskiego i Petronelli Lisieckiej

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2010, 19:17 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Informacja dla Krzysztofa:
Nagrobek na cmentarzu Niestronno:
Dobrzyńscy: Ludwik ur. 16.08.1883 r. zm. 14.10.1961 r.
Pelagia zd. Kępska ur. 09.02.1894 r. zm. 31.12.1951 r.
Janina ur. 30.03.1915 r. zm. 02.02.1936 r.

Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2010, 19:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Marianie bardzo dziekuje za wiadomowsci. Ich syn Czeslaw ciagle zyje w Niestronne. Ma 90 lat i jest w sile wieku. Mialem okazje Go poznac pare lat temu. Wspanialy czlowiek wiezien w Stutthofie. Adam syn Czeslawa mieszka w Mogilnie.
Ogromnie dziekuje za pamiec.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2010, 01:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
zapis 13 ur. Feb. 6, chrz. 12, 1882,Jozef, Mlodocin, rodz. Antoni Polaszewski i wyraznie Angela Szczepanska, chrz. Jozef Polaszewski, Mlodocin, Anna Polaszewska.

Zapis 16 Feb 5, chrz.11,1883 Rozalia, Mlodocin, r. Sebastian Polaszewski, Anna Domnisiecka? niewyrazne, chrz. Franciszek Lisiecki, Anna Nieczytelne.

Zapis 70, Oct 23, chrz 28, 1884, Mlodocin, Pelagia, rodz. Jakub, Petronela,
chrz. Jakub Lisiecki Gaski lub Gorki, par. Znin, Jozefa Pilarska, Mlodocin.

Zapis 40, Apr. 24, chrz. Maj 2, 1886, Mlodocin, Franciszek, Rodz. Jakub i Petronalla, chrz.
Marcin Sawicki, Ania Polaszewska.

Jutro wiecej, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2010, 04:18 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Zapis 2. Dec. 25, 1887, chrz. Jan 1 1888,, Wiktoria, Mlodocin, rodz. Jakub i Petronella,
chrz. Franciszek Lisiecki, Gorki, ? Lisiecka, Mlodocin

Zapis 12, Feb. 4, chrz. 6, 1889, Weronika, Mlodocin, rodz. Jakub i Petronella, chrz.
Franciszek Lisiecki, Mlodocin, Katarzyna Lisiecka.

Zapis 5, Jan. 11, chrz. 12, 1890, Stanislaw, Obielewo, rodz. Antoni Polaszewski, Angela Gorzycka, chrz. Pawel Dominiak, Obielewo, Franciszka Polaszewska, Obielewo.

Zapis 86, Now. 25, chrz. 27, 1892, Wincenty, Mlodocin, rodz. Wincenty Polaszewski, (oczywista pomylka), Petronella Lisiecka, chrz. Kazimierz Polaszewski,
Marianna Lewicka, Warterburg.

Zapis 85, Sept. 10, chrz. 16, 1894, Katarzyna, Obielewo, rodz. Antoni Polaszewski, Wiktoria Szczepanska, chrz. Wojciech Glowacki, Anna Polaszewska, Mlodocin.

Pozdrawiam, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2010, 04:21 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Jeszcze jedno, nie rozumiem jak Angela Szczepanska , jest zmieniona na Gorzycka w pozniejszym zapisie, P.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2010, 04:27 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Bol glowy, do tego byla jeszcze Wiktoria Szczepanska, czyzby bylo az troje Antonich w tym samym czasie, nie bardzo to pojmuje, P.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2010, 13:11 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Z tą żoną Antoniego rzeczywiście jest zgryz.
Szukam jeszcze Jana Polaszewskiego urodzonego prawdopodobnie w okolicach roku 1883 ożenionego z Heleną Karasińską. Dotychczas myślałam, że jest dzieckiem Antoniego ale chyba ta hipoteza chyba jest fałszywa. Czy w księgach z 1883 roku spotkałeś sie z urodzeniem takiej osoby?
Muszę dotrzeć do ksiąg parafialnych Rzadkwin i Chomętowo może tam coś więcej znajdę.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2010, 21:43 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
W Nekli na cmentarzu pochowany jest:
Kazimierz Bauza
ur. 4.11.1924
zm. 16.03.2010
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2010, 23:36 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Serdeczne dzieki Michale, zanotowalem, bedzie na pozniej, kiedy dotre do jego rodzicow lub dziadka.

Anno, nie znalazlem Jana Polaszewskiego w latach 1882-84 :( .

Za to mam inne dane.
Zapis 81. Lipiec 5, chrz. 12, 1986, Mlodocin, Antoni, rodz. Kazimierz Polaszewski, Marianna Grycza, chrz. Stanislaw Gora, Agnes Lisiecka, Mlodocin Gorka.

Zapis 2 Dec. 29 1897 chrz. Jan. 2 98, Mlodocin, Jozef, rodz. jak wyzej, chrz. Sebastian Polaszewski, Anna grycza, Mlodocin.

Zapis 107 Oct. 15, chrz. 23, 1898, Obielewo, Stanislaw, rodz. Jozef Polaszewski, Magdalena Mitra, chrz. Jozef Mitra, Marianna Polaszewska, Lubostron.
Jeszcze dopis: Stanislaw P. poslubil Marianne Kuras, d. 22. 9. 1929. w Chometowie.

Zapis124. Nov. 26, chrz. Dec.3, 1899, Mlodocin, Leokadia, rodz. Kazimierz Polaszewski, Marianna Grycza, chrz ?

Zapis 156. Dec. 27, chrz. Dec 30, Mlodocin, Weronika rodzice jak wyzej, chrz. Jan Grycza, Rozalia Ciabach, Rzedowo.
Dopisek: Poslubila Ludfwika Brzykcy 21. 9. 1926 w Gorze.

Czy masz Jana Polaszewskiego ur. 1859?

Jeszcze cos dla kolegi ze zdjeciem szynki w forum : Zapis 88, 1859 Dec. 10, chrz. 27, Antonina, Gora, rodz. Bogumil Szynka, Magdalena Kujawa, chrz. Tomasz Budziak, Magdalena Suffczynska.
Pozdarawiam, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 01:46 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Zapis 86, Dec. 17, chrz. 26, 1859, Jan, Mlodocin, rodz. Sebastian Polaszewski, Anna, chrz. Wojciech Radke, Magdalena Uminska. Pawel.
Wszystkie zapisy ktore dotychczas podalem sa z Gory, Znin. P.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 05:06 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Moj blad, Antoni, syn Kazimierza, ur. w 1896, nie 86. P.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 11:10 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Zapis 156. Dec. 27, chrz. Dec 30, Mlodocin, Weronika rodzice jak wyzej, chrz. Jan Grycza, Rozalia Ciabach, Rzedowo.
Dopisek: Poslubila Ludfwika Brzykcy 21. 9. 1926 w Gorze.

Czy masz Jana Polaszewskiego ur. 1859?



Jaki jest rok urodzenia Weroniki? Mam ją w swoim drzewie ale bez daty urodzenia.

Co do poszukiwanego przeze mnie Jana to chyba będę musiała sprawdzić w parafi Rzadkwin.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL