Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 04 maja 2024, 20:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 sie 2010, 17:19 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie, masz napewno racje. Jednakze w tym przypadku sa to 3 osoby na forum, ktore szukaly od 2000 r.wiec mysle, ze sa bardzo zainteresowane. Rowniez coresponduje z nimi.
Poza tym nie musza nic robi, gdyz wszystko juz maja, pokolenie po pokoleniu, rozgalezienia
itd. pare osob dane sa niewiadome.
Piszac, ze zrobia to miedzy soba mialem na mysli przekazanie informacji do innych,
ja z pewnoscia tego nie bede robil.
Ja mam ich cale drzewo z wyjatkiem kilku osob, to mi wystarczy.
Dolaczylem ich tylko do ich linii.
Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2010, 05:38 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Poszukuje informacji o rodzicach Stanislaus Bauza ur. okolo 1710, zm. 8 Lutego 1800.

Wdowiec, kiedy umarl.

Jakakolwiek informacja o potomkach Stanislawa bedzie pomocna.

pbb.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2010, 19:15 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pierwsza żona mojego prapradziadka Jakuba Polaszewskiego miała na imię Katarzyna i była z domu Bauza. Poszukuję informacji o potomkach ich trójki dzieci (Teodor, Tomasz, Anastazja). Dla mnie kopalnią wiedzy o rodzinie Bauza były strony zrobione przez Panią Sharon:
http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin ... recno=1254
oraz
http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin ... &recno=210

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, 00:58 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Pani Anno,

Bede za okolo 10 - 14 dni mial do przegladu mikrofilm urodzin, zgonow, malzenstw
z okolic Znina, czy zna Pani jakies daty urodzin, malzenstwa, odejcia pradziadka?

Moja uwaga jest skierowana na linie szymona, ur. 1731 (Simon).
ale rowniez dochodze powiazan z innymi rodzinami.

Jest 13 Katarzyn Bauza, zaledwie jedna jest z okolic Szubina, wiec sa szanse, ze Twoja Katarzyna bedzie na filmie ze Znina.

Film bedzie obejmowal lata 1852- Nie pamietam do ktorych, narazie nie mam wszystkieg dokladnie uporzadkowaneg.

Pani Szaron Galitz jest kopalnia informacji, jestem z nia w kontakcie e-mail.

Prosze rowniez wejsc na "gencircles" i patrzec tam, co ja znajde, bede uzupelnial.

Jezeli bede znal date odejscia Pani dziadka moge oszacowac date malzenstwa lub urodzin prapra. Wszelka info bedzie pomocna.

Pozdrawiam, pbb

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, 07:51 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Panie Pawle,

Mój prapradziad Jakub Polaszewski urodził się ok. 1835 roku z ojca Wincentego i matki Michaliny. Niestety nie są mi znane daty urodzin i zgonów jego rodziców. Nie wiem też kiedy Jakub zmarł i gdzie jest pochowany. W 1863 roku poślubił Katarzynę Bauzę (ur.26.04.1860r, zm. 31.01.1872 w Młodocinie) córkę Macieja i Wiktorii z domu Banach. Mieli czwórkę dzieci: Teodora (ur. 26.05.1865 w Młodocinie), Anastazję (ur.18.02.1867 w Mlodocinie), Tomasza (ur. 5.12.1868 w Młodocinie) i Pelagię (ur.7.03.1871, zm. 6.01.1872 w Młodocinie). Anastazja 12.02.1890 r.wyszła za mąż za Wincentego Bauzę (ur. 17.03.1847 Białożewin, zm. 16.11.1911 Szalejewo) syna Łukasza i Marianny z Zabłockich. I na tym urywają się moje wiadomości na temat tej lini Polaszewskich. Uzyskane zresztą w większości dzięki informacjom zbieranym przez Panią Sharon. Będę wdzięczna za każdą informacje dot. potomków dzieci Jakuba i Katarzyny oraz przodków Jakuba.
Ja jestem potomkinią z drugiego małżeństwa Jakuba zawartego w 1872 r. z wdową Petronellą Lisiecką (ur. ok. 1852 w Szubinie) córką Jakuba i Marianny. Z tego małżeństwa urodziło się dziewięcioro dzieci (ostatnie ok. 1899 r.) i te linie Polaszewskich mam dobrze rozpoznane.

Szukam jeszcze rodziców mojej prababci Władysławy Polaszewskiej z domu Dobersztyn. Urodzonej 30 stycznia 1885 roku w Wenecji lub Biskupinie. Brała ślub z Piotrem Polaszwskim (synem Jakuba i Petronelli z domu Lisieckiej) w dniu 5.11.1905 roku.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, 22:37 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,

Pisz do mnie Pawle, prosze.

Katarzyna nie mogla byc urodzona 26. 04. 1860, poslubic Jakuba w 1863 oraz urodzic
czworo dzieci w ciagu 12 lat zycia.

Ona byla urodzona 21, 24, lub 27. 04. 1840.

1, 4, 7 jest czesto mylone poprzez podobienstwo, jednak 6 nie jest.

Gdzies jest pomylka.

W sprawie Anastazji wysle e-mail, jest to bardziej skomplikowane.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel musiala byc literowka. Ja mam ta sama Katarzyne ur 21 Kwiecien 1840. A faktycznie Anastazja jest troche skomplikowana :):). Byla druga zona wincentego syna Lukasza i Marianny Zablockiej

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2010, 07:19 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Oczywiście mój błąd w trakcie przepisywania dat z drzewa do postu. Katarzynę mam jako urodzoną 21.04.1840 w Wiktorowie a zmarłą 31.01.1872 w Młodocinie (skąd pochodzi mój prapra dziad i jego brat). Wiem też, że pierwszą żoną Wiktora Bauzy była Józefa Suplicka z którą miał dziewięcioro dzieci.
Będę wdzięczna za informacje dot. Anastazji. Czy z Wiktorem mieli wspólne dzieci? Mój e-mail: polaszea @ poczta . fm

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2010, 14:00 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Maciej byl 10 lat starszym bratem mojego pradziadka Lukasza
urodzonego w 1818, linia Szymona Bauza, ur. 1731.

Film,na ktory czekam, jest dodatkowym filmowaniem, nie wszystkie
informacje tam beda, raczej tylko pominiete w poprzednich mikrofilmach.
Zgodnie z Pania Szaron Wincenty mial piecioro dzieci z pierwszaq zona,
byc moze pozostalych czworo jest Z Anastazja?
Nie mam zadnej informacji o nich.
Bede zamawial dodatkowe filmy we wtorek, 2 do 3 tygodni czekania,
czyli okolo polowy wrzesnia, pozniej przegladanie.
Mam zaledwie 6 godzin w tygodniu na szukanie, FHL w Woodstock
jest dostepne we wtorki oraz czwartki, godziny 13:00 do 16:00.
Nawet nie wiem, czy wolno mi fotografowac z wyswietlarki, gdyz bedzie to
moj pierwszy kontakt z przegladaniem, mam nadzieje ze tak.
Wowczas moglbym przegladac w domu, na komputerze.
Wiem, ze mozna na internecie zamowic kopie filmow, nie znam ceny,
moze to byc najlepszy sposob na szukanie.

Cokolwiek znajde, przekaze. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2010, 14:21 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pamięć. Gdyby w trakcie przeglądania rzucili się Tobie w oczy jacyś Polaszewscy lub Dobersztyn to proszę pamiętaj o mnie.


Ania

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2010, 15:25 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Bez watpienia, z pewnoscia bede szukal,
Musze leciec, mam troche roboty w starym domu.
Dziekuje za sprostowanie o potomkach Wincentego.
Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2010, 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel B Bauza napisał(a):
Mam zaledwie 6 godzin w tygodniu na szukanie, FHL w Woodstock jest dostepne we wtorki oraz czwartki, godziny 13:00 do 16:00.Nawet nie wiem, czy wolno mi fotografowac z wyswietlarki, gdyz bedzie to moj pierwszy kontakt z przegladaniem, mam nadzieje ze tak. Wowczas moglbym przegladac w domu, na komputerze. Wiem, ze mozna na internecie zamowic kopie filmow, nie znam ceny, moze to byc najlepszy sposob na szukanie.

Pawel po wprawie to idzie dosyc szybko. Najlatwiej szukac lata 1830 i pozniejsze. Dane sa w tabeli i naprawde oko same wylapuje nazwiska (tutaj Bauza). Tak wiec 6 godzin to jeden film swobodnie przegladniesz.
Mozna fotografowac. Wylacz lampe blyskowa. Ona nie dosyc ze przeszkadza innym ludziom to nic nie pomaga bo swiatlo samego czytnika jest wystarczajaco silne. Nie bardzo rozumiem zdanie: "Wiem, ze mozna na internecie zamowic kopie filmow, nie znam ceny,moze to byc najlepszy sposob na szukanie" . Nie slyszalem o tym. Mozesz cos wiecej napisac? W bibliotekach mormonow filmy sa dostepne tylko na miejscu a internetowa wersja jeszcze nie jest gotowa. Ale moge sie mylic.
Ja tez mam Wincentego+Suplicka 5 dzieci. Nie mam wiecej. Chetnie sie cos wiecej dowiem. Bledow tutaj nie mozna zrobic bo w tych latach 1890 zawsze podani byli ojciec i matka. Moze nastepna 4 mial z Anastazja. Mial 43 lata jak sie z nia zenil ona 23.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2010, 03:11 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Bylem w pracy, kiedy znalazlem strone LDS oferujaca filmy,
nie mialem czasu aby wydrukowac.
Ja mam bardzo dziwne dla niektorych godziny i dnie pracy.
Nasz zaklad operuje 24/7/365. Dnie i noce. Jest to proces
chemiczny, ktorego sie nie zatrzymuje.
Z ubocznego produktu ropy o nazwie caprolactam zmieniamy ten
monomer na polimer o symbolu Nylon 6 poprzez proces chemiczny,
dodatkowe skladniki, temperature etc.
Jestem w pracy jutro, w niedziele i w poniedzialek. 12 godzin dziennie.
Jestem odpowiedzialny za utrzymanie "process controll".
Na ogol wszystko idzie OK, wiec w wolnych chwilach ide na net.
Jak bede mial czas, znajde znowu ta oferte.
Mysle, ze gencircles nie bylo aktualizowane, dlatego jest 5-cioro dzieci.
Jednak Anna podaje: 6- Marianna, 7- Magdalena, 8- Jan, 9- Marcianna.
Nie mam czasu aby szukac, prysznic i spanie teraz.

From rootsweb.ancestry.com. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2010, 05:07 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie, Anno,

Po prysznicu teraz, po polnocy rowniez.
Co mi nie dawalo spokoju?

Dlaczego Lukasz ur. 1818 jest zaledwie moim pradziadkiem a nie
praprapra?

Wyjasnienie jest dosyc proste, Lukasz byl jednym z najmlodszych,
jego syn Jan byl najmlodszy, oraz moj ojciec Wojciech mial 43 lata
kiedy ja sie urodzilem.

Czy to mnie robi pra, lub prapra wujem dla pozostalych Bauza?

Oczywiscie zartuje w tym momencie, jednak w kazdym zarcie jest troche prawdy.

Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2010, 09:09 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Tak już to było w tych rodzinach wielodzietnych, że często najstarsze dzieci już miały własne dzieci a jeszcze rodziło się im rodzeństwo :-) W następnych pokoleniach te różnice jeszcze się pogłębiały i teraz możemy być stryjecznymi dziadkami dla krewnych równieśników z innych linii :-)))

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2010, 01:52 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Czy wiesz w jakiej okolicy mieszkali Polaszewscy? (od Jakuba wstecz) Bede zamawial wiecej filmow, a jest bardzo duzo parafii z okolic Znina, z ktorych zrobione sa filmy.
Mlodocin jest w okolicach Barcina, jednak byl w zasiegu parafii Znin, wiec tam jest najwiecej
info. Sa filmy z 18 roznych parafii pomiedzy Szubinem, Barcinem, Janowcem Wlkp., Gasawa, Wenecja, Brzyskorzystew etc. Chyba nie moge zamowic wiecej niz 5 filmow na raz, dowiem sie we wtorek.
Lecz mam pewna futke: moj syn Konrad mieszka w Woodstock i zaangazuje go w to, on moze zamowic nastepne 5.
Pozdrawiam, Pawel

Krzysztofie,
Nie mozna kupic filmow przez net, jedna strona z Irlandii podaje, ze mozna je zakupic bedac w
glownej FHL (Salt Lake). Dzisiaj przeczytalem dokladnie.
Jutro po pracy podam Tobie ta strone. Lecz to zbyt kosztowne, chyba ze mamy duze zasoby
czasu i finansow. Ja nie mam takiego komfortu jak dotad.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2010, 04:19 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Zapomnialem zapytac, zakladam, ze zapisy byly robione w czarnym atramencie.
W Woodstock na przegladarce jest bialy podklad. Z fizyki (oraz praktyki) wiem, ze czarne najlepiej kontrastuje na jaskrawo zoltym. Czy wiesz cos o tym z Twoich doswiadczen
przegladow?
Dzieki za podpowiedz. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2010, 07:20 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Jakub i jego Sebastian Polaszewscy mieszkali w Młodocinie, który należał do parafii Góra, Żnin. Niektóre Śluby (a być może chrzty też) w mojej rodzinie były również zawierane w parafii Chomętowo.
Jako rodzice powyższych braci w Poznań Project podani są Walenty i Michalina (Jeskówna lub Isiakówna - nazwisko nieczytelne). Być może przywędrowali oni z innej parafii albo inaczej się nazywali ale tego przez ostatnie lata nie udało mi się dociec.
Jakub i Sebastian mieli jeszcze dwie siostry: Franciszkę Matkowską (żona Macieja) i Magdalenę Umińską (żona Jana).

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2010, 16:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle bialy kolor stolu na ktory sie odbija wizerunek mikrofilmu jest zupelnie wystarczajacy. Problem jest stan tego bialego pulpitu bo kazda rysa bedzie na zdjeciu widoczna. Samo zdjecie jest jakby starej zoltej poswiaty tak wiec w komputerze bedziesz widzial jakby starosc zzolknietej ksiegi. Ja wtedy przerabiam na kolor czarno-bialy i wtedy wszystkie wygladaja jednakowo.
W "mojej" bibliotece jest tez wysuwalna mala deska do robienia notatek.
Nie kladz na barki za duzo. Pamietaj ze masz 6 tyg na kazdy film i pozniej wracaja obojetnie czy juz przgladnales czy nie. Mozna przedluzyc sobie o nastepne 6 tyg za oplata. Ale to Ty musisz o tym pamietac. Ja mialem kiedys taki przypadek ze zapomnialem kontrolowac czas i jeden film poszedl spowrotem do Salt Lake City.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2010, 02:15 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Dziekuje Krzysztofie,

Pani Sharon bedzie w tym tygodniu szukac jakichkolwiek sladow Michala, Agnieszki oraz corki Agnieszki ewentualnego malzenstwa. Szuka w Salt Lake City.

Jest to bardzo intrygujace, przeciez gdzies musza byc zarejestrowani.

Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 06:32 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
Jako ciekawostkę podaję, że w dniu 27 marca 1919 roku w rozkazie dziennym nr 41 Frontu Północnego gen. Grudzielski zarządził dostarczenie informacji o:
1. Janie Bauza
2.Stanisławie Bauza
z dopiskiem, że obaj podoficerowie brali udział w bitwie pod Szubinem w dniu 15 stycznia 1919 r. (a więc nie chodziło o główną bitwę o Szubin, która odbyła się przecież 11 stycznia 1919 r.).
Termin doniesienia to 30 marca 1919 r.
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 05:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Michale,

Jak dotad nie moge znalezc Jana, do tego jeszcze Stanislaw.
Oczekuje na mikrofilm i tam bede szukal.
Zamowilem rowniez nastepne filmy (5) ktore moga miec jakies info.
Jednak te filmy sa tylko ze Znina, Jan oraz Stanislaw mogl byc urodzony w Wabrzeznie, Szubinie, Gnieznie, Bydgoszczy, Toruniu lub gdzies pomiedzy.
Czy z tego co piszesz wynika, ze Jan oraz Stanislaw zgineli 15 stycznia, po
bitwie o Szubin?
Wiem, ze Jan Bauza, moj dziadek byl w tym okresie aresztowany za przemyt broni,lecz
umarl naturalnie w 1929.

Gdzies jest odpowiedz, to kwestia czasu.

Pozdrawiam. Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 08:06 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie
Dobrzynski, Dobranski, Derezinski, Czajka, Ciesla, Barr, Chelmicki, Baczynski, Bach, Konczal, Wieruszewski, Klem, Czajkowski, Otrasinski, Kurek, Nowicki, Kaniewski, Helmicki, Kaczmarek, Lesniewska, Grylewicz, Banach, Mazana, Rogocha, Strycz, Lis, Kwiatkowski.

I wiecej, wszystkie te nazwiska sa powiazane z Bauza w roznych okresach.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 12:02 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2010, 19:03
Posty: 13
Bause (Bauza) (różnie zapisane w księgach parafialnych) Ignacy oraz Marianna z d. Kilińska - byli rodzicami Marianny, ur. w 1826 r, która wyszła za mąż za Stanisława Rakowskiego, zmarła w Chomętowie w lipcu 1864. Księgi parafialne w Łopiennie. Moze te osoby to też rodzina?
Pozdrawiam, Lubomira


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Lubomira, ja mam Ignacego ozenionego z Marianna Wilinska (nie wiem czy to literowka). Mieli dzieci urodzone w Bialozewinie Marianna ja mam 1821. Niestety nie mam Ignacego rodzicow.
Pawel, Znin to jedna miejscowosc, ale najwiecej bedziesz mial z parafii Gora k/Znina gdzie jest Bialozewin. Ale w Zninie napewno znajdziesz wielu, ktorzy sie tam przeprowadzili.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 19:05 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Chyba chodzi o Ignacego Bauzę (ur. 12.07.1796 w Sarbinowie, zm. 2.03.1883 w Sarbinowie). Syn Łukasza Bauzy i Reginy Mróz. Ożeniony 29.01.1815 w Żninie z Marianna Kilińską (ur. 20.10.1799, zm. 9.04.1884). Mieli piętnaścioro dzieci.
Podaję za Panią Sharon:

1. Mikolaj BAUZA b: 2 Dec 1815 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 10 Dec 1815 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
2. Dominic BAUZA b: 3 Aug 1817 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 20 Aug 1817 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
3. Jadwiga (Hedwig) BAUZA b: 10 Oct 1818 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 18 Oct 1818 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
4. Male [stillborn] BAUZA b: 3 Oct 1819 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 3 Oct 1819 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
5. Maciej (Mathias) BAUZA b: 15 Feb 1821 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 18 Feb 1821 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
6. Marcianna BAUZA b: 16 Jan 1823 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 23 Jan 1823 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
7. Marianna BAUZA b: 13 Apr 1824 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 16 Apr 1824 in Źnin, Bydgoszcz, POLAND
8. Melchior BAUZA b: 6 Jan 1826 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 6 Jan 1826 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
9. Jan (Joannes Evangeliste) BAUZA b: 27 Dec 1827 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 30 Dec 1827 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
10. Stefan BAUZA b: 26 Dec 1829 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 3 Jan 1830 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
11. Michal BAUZA b: 28 Aug 1831 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 4 Sep 1831 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
12. Tomasz BAUZA b: 15 Dec 1833 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 21 Dec 1833 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
13. Wojciech [Adalbert] BAUZA b: 21 Apr 1835 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 23 Apr 1835 in Znin, Bydgoszcz, Poznan, POLAND
14. Andrzej (Andreas) BAUZA b: 15 Nov 1837 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 19 Nov 1837 in Żnin, Bydgoszcz, POLAND
15. (male) BAUZA b: 28 Nov 1840 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND

Marcianna wyszła za mąż za Stanisława Rakowskiego w dniu 24.11.1844. Mieli czwórkę dzieci:

1. Michael RAKOWSKI b: 27 Sep 1845 in Sarbinowo, Żnin, Bydgoszcz, POLAND c: 28 Sep 1845 in Sarbinowo, ?nin, Bydgoszcz, POLAND
2. Maryanna RAKOWSKA
3. Franciscus? RAKOWSKA
4. Jozefa RAKOWSKA b: 9 Aug 1862 in Gabin, Chomętowo, Szubin, POLAND c: 24 Aug 1862 in Chom?towo, Szubin, POLAND

Marcianna zmarła 27.07.1864 in Gąbin, Chomętowo, Szubin, POLAND

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 20:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Witam.
Mam prośbę do Pawła a głównie do pani Sharon .Wiem że intersuje się ona rodziną Kujawa.Mam wypis aktu ślubu swojego prapradziadka Szymona Kujawy z parafii Żnin.
Mój wypis pochodzi AA Gniezno. Jednak brak mi rodziców Simona.Simon Kujawa z Wilczkowa
lat 23 zawarł związek małzeński w dniu 25.05.1849r. z Maranną Słoma ze Żnina lat 20 .Świadkami na ślubie byli Adalbertus Piątek i Simon Świtała .Słabo znam angielski.Może Sharon mi coś podpowie.
Pozdrawiam Ewa
PS. Czy nazwisko Lis związane jest okolicami Kielc? Posiadam dużo informacji z archiwum w Kielcach o tej rodzinie.

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2010, 04:19 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Ewo,
Mam zamowione 5 filmow, ktore dotra chyba za 2 okolo tygodnie, wszystkie sa z Gora oraz Znin, moj syn Konrad bedzie przeszukiwal rowniez, maja u nas 2 wyswietlarki i nie sa czesto w uzytku.

Pani Sharon nie zna polskiego, ale napisala mi "na zdrowie"!! Chyba jednak troche poznala dzieki goscinnosci doznanej w Polsce! Jest ona chyba jeszcze w SLC, pisala, ze ma do przegladu caly spis filmow, poza tym zmienila caly system swych komputerow, moze nie od razu odpowie. Jezeli Kujawa sa z okolic Znin to P. Sharon to ma. Szukala ponad 21 lat!

Ja mam rowniez Kilinska, lecz to samo zrodlo, moze znajde na filmach, aby to potwierdzic.
Lis, Lisowska, nie mam pojecia, jestem jeszcze zbyt "zielony". Wiem dotad zaledwie tyle, ze rowniez ma zwiazek z Bauza.

Krzysztofie, bardzo chcialbym znalezc Jana, Andrzeja oraz Stanislawa z Powstania, dlatego
pierwszy film, ktory powinien byc we wtorek lub czwartek obejmuje ten okres.

To jest Michala quest, w bardzo szlachetnym zamiarze. Michal ma wielu w swoim spisie, mam nadzieje, ze starczy czasu, by znalezc, opisac oraz upamietnic wielu Powstancow.

Do zainteresowanych:

Bardzo duzo informacji o polskich rodzinach z okolic Poznan, Gniezno, Znin, Radom w Illinois.
Te same nazwy osiedli, Posen, Glesno, zobaczcie sami, " Jagoda Family", jest tam tez 93
Bauza oraz wiele innych nazwisk z Wielkopolski, polecam, swietne opracowanie.

Nawet zdjecia, na jednym slubnym jest 6 Bauza. (jeszcze raz, celowo nie odmieniam nazwisk oraz nazw, dla przejrzystosci), (inflections) - ( odmiany) nie sa tak czeste w angielskim.

Cheers,

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2010, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Bardzo ci dziękuje Paweł.
Będę czekała cierpliwie na informacje.
pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2010, 16:31 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,

Theodor Dobrzynski, ur.1820 w Znin oraz Franciszka Piatek ur. 26 Wrzesien 1822,
malzenstwo zawarte 18 lipiec 1847. Z linii czasu przypuszczam, ze to sa Twoi prapra.

Syn Kazimierza I Kujawskiego to Ziemowit Dobrzynski ur. 1262. Idac wstecz prowadzi to do
krola Piasta ur. 814, zm. 861, ojca Ziemowita ur. 844.jego syn Leszek (Lech) ur. 869
mial syna Siemomysl, ten z kolei mial Czybor ur. 918 oraz Mieszek ur. 922.

Mieszek (Mieszko) I oraz Dabrowka z Bochemii mieli Boleslawa I, on Mieszka II, itd.

Czy kiedykolwiek probowales isc od dolu do gory, moze luka informacji miedzy XIII do XVII
wypelni sie szukajac brakujacych danych z obydwu stron.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2010, 17:11 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
zapomnialem, Minkiewicz poszukuje daty urodzin Felicja Bauza, corki Teofila, delegata na Sejm Dzielnicowy. Marian Bauza byl pierwszym synem Teofila, ojciec of Marek Bauza. Marek Bauza
ma dwoje dzieci z Jolanta, Marta oraz Piotr. Marta ma syna Szymon, on ma nazwisko Bauza
Sa w prostej linii Teofila.
Mam dane o nich, lecz nie mam dokladnych dat urodzin oraz zgonu Felicji.
Czy masz to w Twojej bazie danych? Felicje pamietam, gdyz mieszkala rowniez w Poznaniu
i odwiedzalem ja z ojcem. Moj brat Tomasz mieszka w Poznaniu, wiec moze znalezc akt zgonu
w USC.
Marta oraz Piotr sa dosyc znani w Polsce, ona jest artystka fotografem, Piotr jest zawodnikiem w skokach oraz plywaniu.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2010, 17:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel B Bauza napisał(a):
Theodor Dobrzynski, ur.1820 w Znin oraz Franciszka Piatek ur. 26 Wrzesien 1822, malzenstwo zawarte 18 lipiec 1847. Z linii czasu przypuszczam, ze to sa Twoi prapra.

Mam ich ale inne daty. Niestety nie mam powiazania z moimi. Teodor syn Walentego ja mam slub 17 Listopada 1843 w Ocwieka. Nie wiem skad ta roznica. Przegladalem kiedys Gasawa bo tam moi mieszkali przez jakis czas. Tam brat mojego dziadka prowadzil pozniej jakis sklep. On zmarl w Gasawie w 1919. Bardzo dziekuje za dane i polecam sie dalszej pamieci.
Cytuj:
Syn Kazimierza I Kujawskiego to Ziemowit Dobrzynski ur. 1262. Idac wstecz prowadzi to do krola Piasta ur. 814, zm. 861, ojca Ziemowita ur. 844.jego syn Leszek (Lech) ur. 869mial syna Siemomysl, ten z kolei mial Czybor ur. 918 oraz Mieszek ur. 922.Mieszek (Mieszko) I oraz Dabrowka z Bochemii mieli Boleslawa I, on Mieszka II, itd. Czy kiedykolwiek probowales isc od dolu do gory, moze luka informacji miedzy XIII do XVII wypelni sie szukajac brakujacych danych z obydwu stron.Pawel

Ziemowit jest tez w drzewie Ksiecia Karola z Anglii. Prowadzenie od tylu nie ma sensu. Po pierwsze nazwiska przez wieki ulegaly ogromnym zmianom. Po drugie od ziemi Dobrzynskiej moga sie wywodzic setki linii-syzyfowa praca.
Cytuj:
zapomnialem, Minkiewicz poszukuje daty urodzin Felicja Bauza, corki Teofila, delegata na Sejm Dzielnicowy. Marian Bauza byl pierwszym synem Teofila....Felicje pamietam, gdyz mieszkala rowniez w Poznaniui odwiedzalem ja z ojcem. Moj brat Tomasz mieszka w Poznaniu, wiec moze znalezc akt zgonuw USC.

Felicja ur 13 maj 1908 Wiecanowo, zm 7 listopad 1984 Poznan.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2010, 04:09 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie.
Mysle, ze masz daty ur. i zm. Andrzej Dobrzynski, Rozalia Kozlowska, Kunegunda Mroz oraz Szymon + Brigida. Filmy, na ktore czekam beda od 1622, jednak jest duza luka, prawie 100 lat w dostepnych materalach od LDS z Gora, Znin. Pozar, powodz czy inne przyczyny, nie wiem.
Jesli nie masz dokladnych dat bede szukal.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2010, 23:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle bede bardzo wdzieczny za kazda wiadomosc. Czasami robimy bledy zapisu i skonfrontowanie z innymi jest wielka potrzeba. Jak bedziesz widzial jakis Dobrzynskich (albo podobnie pisanych jak Debrzynski,Dybrzynski itp) to prosze daj znac na privat OK. Dzieki z gory za pamiec.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2010, 00:10 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
mam winogrona z naszego back yard, Burgundy szczepy. sa granatowe oraz troche kwasne,jednak dzieciaki dookola nas je lubia. Wszystkte nasze wegetables oraz owoce jak porzeczki i agresty sa na naturalnych mineralach.
Chyba jestem troche Bauza Farmer.
Nasza peach tree miala zaledwie 9 owocow, nie znales smaku tych owocow, nigdy.
Ja tez nie znalem.
Wracajac do informacji, jezeli to Pani Szaron sciagnela od Ciebie to i tak dalej Ty jestes pierwotnym infotmatorem, nieprawdarz?
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2010, 00:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel to nie wazne. Ty, ktos tam, ona, ja. Najwarzniejsze bysmy mieli wiadomosci o naszej rodzinie. Prawda?

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2010, 01:08 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Zabno jest zaledwie zabi skok od Mogilna, nie mysle , ze cokolwiek znajde w Gora lub Znin.
Moze nastepny krok to szukanie w Mogilno?
Czy Zabno bylo przypisane do Benedyktynow Mogilenskich?
Nie mysle ze jakiekolwiek lustracje moga przyniesc wyniki, gdyz nie podawane sa
nazwiska,wiekszosc populacji nie miala nazwisk.
Lustracjue byly glownie dokonywane w celu otrzymania podatkow,
jak zwykle, fiscus is first. Najwazniejsze sa podatki, even after Your death.
To sie nie zmienilo od stuleci. It will get You, no matter what.

Keep optimistic, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2010, 01:16 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Prawda, masz racje, To jest wazne co nas laczy nie to co nas dzieli, nas nic nie dzieli, wszystko nas laczy Pawel..

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2010, 04:08 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Jak dotad nie ma pierwszego filmu, ktory zamowilem, to juz prawie 3 tygodnie, od 5 Aug.
Mam nadzieje ,ze bedzie w czwartek, kiedy FHL jest dostepne na 3 godziny. Kupilem 2MB
karte do aparatu i chyba bede sie musial ograniczyc tylko do fotografowania. Przegladanie w domu. We wtorek jestem rowniez off, wiec razem to 6 godzin, chyba wystarczy.

Najstarsza info o Bauza jest z r.1710, jakos to pasuje do urodzin Simon w 1731, jednak to niepelna info, musze gdzies znalezc akt malzenstwa, z kim, gdzie etc. To moze byc bardo trudne
lub niemozliwe. Lecz : szukajcie a znajdziecie, czas pokaze. Jezeli to byl pierwszy Bauza z Majorki
lub Hiszpanii to jest to "next to impossible". Chyba ze tam mieli lepiej zachowane dokumenty.

Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 01:54 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Rodzicami Ignatius Bauza ur 12 czerwca 1796 w Sarbinowo, zm. 2 marzec 1863
byl Lukasz Bauza u. okolo 1740 oraz Regina Mroz ur. okolo 1756.
Byl tylko 1 Ignacy w tym okresie. Ignacy + Marianna Kilinski ur. 29 pazdziernik 1799. Mieli 14 dzieci. Marcianna ur. 16 styczen 1823 w Sarbinowo wyszla za Stanislaus Rakowski ur. 1823
w Sarbinowo, slub 24 lostopad 1844. mieli syna Michael ur. 24 wrzesien 1845.
Umarla w wieku 38 lat FHL# 2,152,566. Mieli kilkoro dzieci o czym jeszcze nie wiem.
To jest tylko wzmienione w akcie zgonu.
W polowie 18 wieku bylo 5 linii Bauza, Simon, Lukasz, Lukas, Andrzej oraz Luka.
Najstarszy slad to Stanislaus ur. okolo 1710 i wypelnienie luki bedzie bardzo trudne, gdyz FHL
nie ma filmow z pewnych okresow.
Marianna Bauza byla ur.1824, Melchior 1826, Joannes Evangeliste 1827, Stefan 1829, Michael 1831, Tomasz 1833, Adalbert 1835, Andrzej 1837,
przed Marcianna, byl Mateusz 1821, Jadwiga 1818, Dominic 1817, oraz pierwszy syn Nicolaus 1815.
Wiec Marcianna nie mogla byc ur. w 1826, jedynie w 1823 lub pomiedzy datami urodzen wszystkich 14-cioro.
Bede jednak to sprawdzal dokladnie kiedy dotra filmy.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 02:35 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Marianna Bauza pierwszy maz - Nicolaus Switala, drugi Michael Drzewiecki.
Troje dzieci z kazdego malzenstwa. Wiec znowu nie mozna pomylic Marcianny
z Marianna. Ten sam problem miala Pani Sharon, Marianna, Marcianna, zajelo jej to okolo 16 lat, by wreszcie rozwiazac ta enigme.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 04:08 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Sprawdzilem, Marcyanna Bauza zmarla w Glabin, Chometowo 27 lipca 1864.
pbb

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 04:31 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Jednak matematyka sie nie zgadza, w zapisku jest, ze miala 38 lat ale powinna miec 41.
Jest to jednak ta sama Marcianna (Marcyanna), lecz gdzies jest blad, sprawa do przeszukania.
pbb

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2010, 01:23 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Dobersztyn, Doberstein, z pewnoscia pomylka fonetyczna zapisu, ksiadz pisal jak slyszal, a od wieku zalezy jak slyszal. Doberstein Franciszka to Dobersztyn, Zofia to Dobersztyn, Teresa to Dobersztyn oraz Michalina to rowniez Dobersztyn, nie mysle, ze "stein" nadawali polskie imiona swoim potomkom, gdyby tak bylo, przezyliby holocaust.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2010, 23:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel B Bauza napisał(a):
Dobersztyn, Doberstein, z pewnoscia pomylka fonetyczna zapisu, ksiadz pisal jak slyszal, a od wieku zalezy jak slyszal. Doberstein Franciszka to Dobersztyn, Zofia to Dobersztyn, Teresa to Dobersztyn oraz Michalina to rowniez Dobersztyn, nie mysle, ze "stein" nadawali polskie imiona swoim potomkom, gdyby tak bylo, przezyliby holocaust. Pawel

Pawel domyslam sie ze to do mnie :lol: Wlasnie przez jakis czas tez tak myslalem. Tym bardziej, ze wystepuja w okolicach moich zainteresowan. Widzialem duzo tych wlasnie nazwisk nawet w Gnieznie. Zaczalem sie zastanawiac i robilem w tym temacie poszukiwania. Nic nie znalazlem i dlatego tez mam mala furtke otwarta. Te nazwiska wystepuja przede wszystkim w XVIII prawda? Duzo zydowskich rodzin sie spolszczylo. Ale ogromna wiekszosc jednak zachowala swoja wiare. Byly przypadki chrzescijanstwa zydow. Ja doszedlem do bezposredniej rodziny do lat 1730. Oni bardzo byli zaangazowani w zycie kosciola. Od samego poczatku chrzty i sluby byly w kosciele. Pozniej paru ksiezy w rodzinie, siostra mojego dziadka przelozona zakonu. Hmmm to niewiele znaczy ja wiem i dlatego mala furtka jest zawsze otwarta.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 01:53 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,

Bylo do Ciebie rowniez, celowo nie zaadresowalem, liczac na wiecej odpowiedzi.
Wielu Dobrzynskich zostalo wymordowanych w Treblince oraz innych obozach, nawet po przyjeciu chrzescijanstwa. Uwazam, ze ich nazwisko Dobrzynski jest oparte na nazwie okolicy zamieszkania, nie pochodzenia z rodziny.
Hitlerowcy byli bardzo systematyczni w wyszukaniu semickiego pochodzenia, zaraz po 1939 zaczeli zbierac wszystkie info z parafii i chyba nie obchodzilo ich czy czesc semitow przyjela inna wiare. Ich celem bylo lodobojstwo.

Archiwum w Lipsku jest chyba jednym z nalepszych zrodel informacji, gdyz hitlerowcy rejestrowali wszystko, bardzo systematycznie, jak to Niemcy :"ordnung" must be.
LDS ma troche filmow z Lipska. Nie mysle, ze sa juz zindeksowane, gdyz nie moge jeszcze znalezc. Anna Polaszewska poszukuje nazwiska Dobersztyn, lecz jeszcze nie odpowiedziala, mysle, ze powinna uwzglednic Doberstain w poszukiwaniach, szczegolnie z powodu zamieszkania Doberstain w okolicach Znina i koscielnych aktow urodzin z lat 1822-1839.


Cheers, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 03:56 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Czy byles kiedys na "Konchel Web Site". Konchel - Konczal. Na drugiej stronie.
Troche tam jest info.
Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 04:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Jest tam okolo 200 Dobrzynskich,
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 05:13 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Nie trac czasy na ta strone, przyjzalem sie lepiej i oni tam tylko maja, co sciagneli od innych, nawet mniej niz Ty a nawet ja wiem. I chca za to $ !.

Pisze z William Bauza z Bostonu i on mi napisal, ze placi w Ancestry okolo $ 300.00.
CO MNIE BARDZO ZDZIWILO, Jak dotad niewiele od nich osiagnal.

Jego przodkowie sa z Hiszpanii lub Majorki, lecz dziadek przybyl do Stanow z Kuby, wiec co mu Ancestry pomoze jak i tak nie maja tam zadnego dostepu, ze wzgledow politycznych.

Nie moge mu robic przykrosci piszac, ze to bezowocne, on chyba i tak to wie.

Super postac, emerytowany nauczyciel angielskiego, nawet bardzo sie zenowalem pisac do niego, gdyz moj angielski zaczal sie kiedy mialem 39 lat, wiec nie moge byc perfect.

Choc czesto mi odpisuja, ze jest lepszy niz ich polski, wierze w ten zart. Ucze go troche historii, gdyz nawet nie wiedzial co znaczy Prussia. Lecz skad wymagac od wszystkich, by wiedzieli wszystko.
Czy Ty wiesz kto to jest prestidigitator? Sounds great, nieprawda?
Or for that matter "quintessential", some people will tell me that these words do not exist in English, (just because they where never exposed to it).

So, do not waste Your time for that site.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 15:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel B Bauza napisał(a):
Krzysztofie, Bylo do Ciebie rowniez, celowo nie zaadresowalem, liczac na wiecej odpowiedzi.
Wielu Dobrzynskich zostalo wymordowanych w Treblince oraz innych obozach, nawet po przyjeciu chrzescijanstwa. Uwazam, ze ich nazwisko Dobrzynski jest oparte na nazwie okolicy zamieszkania Pawel.

Nazwiska zydowskie byly prawnie wprowadzone po rozbiorach. Wszyscy Zydzi musieli miec juz nazwiska. A trzeba wiedziec, ze do tego czasu jakies 90-95% Zydow nie mialo nazwisk. Tylko X syn Y. Pozostalosc miala nazwiska juz od XV-XVI wieku. Oczywiscie byli Zydzi ktorzy przeszli na chrzescijanstwo. Nazwani ich wtedy neofitami. Z mocy uchwalonej konstytucji z roku 1764 i 1765 wielu ochrzczonych frankistow i neofitow nabylo prawo do szlachectwa. Miedzy innymi Dobrzynscy herbu Kandor, ciagle zyjaca rodzina w Polsce. Korespondowalem kiedys z potomkiem tej rodziny. A trzeba nadmienic, ze nobilitacja szlachty pochodzenia zydowskiego siega w Polsce przełomu XV/XVI wieku, kiedy zostalo nobilitowanych 4 neofitow: dwoch z obszaru Wielkiego Ksiestwa Litewskiego - Abraham Ezofowicz i Stanislaw Oszejko oraz z Korony - Stefan Fiszel Powidzki i Abraham z Kijowa.
Dobrzynski to nazwisko odmiejscowe i pewnie na tej zasadzie Zydzi przyjmowali to nazwisko. Ale tez i moze Dobresztyn czy Dobrestain zostalo spolszczone na Dobrzynski. Wiele zydowskich rodzin zginelo w hitlerowskich obozach. W internecie mozna znalesc rozne smutne historie Dobrzynskich pochodzenia zydowskiego.
Pisze o tym by wszyscy mieli otwarte spojrzenie na genealogie i swoje pochodzenie i nie eliminowali zadnej poszlaki.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL