Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 04 maja 2024, 18:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 wrz 2010, 00:55 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,

Zgadzam sie absolutnie z Twoim punktem widzenia, bedac bez panstwa ponad 2000 lat
zdolnosc zachowania kultury, wiary, imion oraz obyczajow jest bezprecedensowa.
Niewatpliwie Zydzi zasluguja na zachowanie ich rasy, sami to sobie zdobyli, nie byli agresorami, narod pokojowy, byli tepieni za ich zdolnosci, tendencje do wyksztalcenia oraz ortodoksyjne poglady.

Polska byla bardzo tolerancyjna dla wszelkich pogladow, dlatego Copernicus nie skonczyl
na stosie.
Jesli sie nie myle bylo okolo 5 mln. Zydow w Polsce przed 1939 i zaledwie okolo 10,000
po 1945. Popraw mnie jesli sie myle.

Nie bylo chyba zadnego terytorium w Europie o wiekszym skupisku Zydow niz Polska, dlatego tez byli tak latwym targetem dla hitlerowcow.

Pogmatwane losy ludzkie, czy jestesmy gorsi niz zwierzeta?

Cheers , Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2010, 15:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle troche wkroczyles w temat daleki od genealogii. :? Ale napewno na nasze poglady wplynela emigracja. My sami zostalismy zaakceptowani w nowym swiecie i taki poglad nam przeswieca. Piszesz o zdolnosci. Wiesz nie ma zdolniejszego narodu od innego. To niemozliwe, ale ciezka praca i dedykacja to mozna dojsc do wielu rzeczy. Sam wiesz, ze w wielu zydowskich domach nie ma nawet tv. A inne dzieci spedzaja czas na ogladaniu durnowatych programow. W ten czas mogliby zajac sie muzyka, sztuka i nauka. Ciezka praca dochodzi sie do sukcesow. Nie wiem czy bede mogl potwierdzic te wiadomosc ale pamietam , ze kiedys czytalem iz 75% Zydow zylo w granicach Polski przed WWII. A wiec Polska ma niesamowite historyczne powiazanie z tym narodem. Kontrowersyjny temat dla wielu i nie chce sie zapuszczac.
Ja troche ten temat liznalem dawno temu bo bylem zainteresowany wieloma zydowskimi rodzainami z nazwiskiem Dobrzynski. Z ciekawosci skad oni maja to nazwisko. Troche na ten temat jest:
http://www.puellanova.pl/147,2,Powiedz- ... zwisk.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,48782,11 ... wskie.html

Teraz dzieki Aktom Miasta Gniezna posunalem sie do przodu i wiem ze moi Dobrzynscy istnieli juz na przelowmie XVII/XVIII wieku w okolicach Gniezna i byli katolikami.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2010, 01:40 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Do Anny (polaszea),

Oto przyklad jak nazwisko bylo przeinaczone:

Doberszten Wojciech + Stachurski Antonina, slub Kazimierz Biskupi 1844 zapis 10,
Dobersztyn Marianna + Adamski Michal, slub Kazimierz Biskupi 1843 zapis 1,
Dobersztyn Marianna +Wapniarski Maciej, slub Kazimierz Biskupi, 1811, zapis 10,
Dobersztyn Roman + Walczak Marta, slub Kazimierz Biskupi, 1930, zapis 44,
Doberszteyn Jan + Zetkoski (Zetkowski) Teresa, slub Kazimierz Biskupi, 1818, zapis 7.

Chyba nie ulega watpliwosci, ze to wszyscy byli Dobersztyn, choc roznie ich nazwisko
zostalo zapisane.

Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2010, 02:33 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,

W zasiegu Kazimierza Biskupiego jest Wieruszew oraz Komorowo, mysle, ze tam grzebales?

Nie moglem ogladac pierwszych filmow z FHL wczoraj, gdyz bedac w pracy prawie 13 godzin
(mielismy duzo szukania w systemie po long weekend), nawet nie moglem wyskoczyc na lunch.
Czasem tak jest, awarie, ktore wymagaja przesledzenia przyczyn, aby sie nie powtorzyly.
Produkcja, straconego czasu nie nadrobimy w procesie chemicznym, ale musimy znalezc
przyczyny awarii, aby zapobiec stratom w przyszlosci.
Jednak jutro mam absolutnie wolny dzien, wiec 3 godziny w FHL.
I will keep You informed.
Cheers, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2010, 07:45 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Ja też spotkałam się z różnymi "odmianami" tego nazwiska: Doberszten, Doberstyn, Dobersztajn, Doberstein, Doberstan. Wszystkie możliwości biorę pod uwagę przy moich poszukiwaniach. AP w Bydgoszczy ociąga się z odpowiedzią na moją prośbę o fotokopię aktu urodzenia mojej prababci Władysławy Dobersztyn, więc chwilowo utknęłam w poszukiwaniach przodków z tej linii. "Moi" Dobersztynowie pochodzili z parafii Wenecja więc na razie ograniczę poszukiwania do tego rejonu i sąsiednich parafii.

Pozdrawiam

Ania

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2010, 20:44 
Offline

Dołączył(a): 29 sie 2009, 12:22
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam ,- w latach 50 ub.wieku w Bydgoszczy przy ul. Nakielskiej zamieszkiwała rodzina DOBERSTEIN. Pozdrawiam - hentomal@senior

_________________
Interesują mnie nazwiska :Adamczewski i Basiński,których przodkowie pochodzili z Kujaw. Zaś osoby z poza Kujaw i noszące nazwisko Kuropatwiński
proszę o kontakt ze mną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2010, 21:57 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Witam!

Przegladalem dzisiaj, a wiecej fotografowalem jeden z filmow, ktore maja dla mnie w FHL.
Jestem totalnie przerazony PISMEM, LACINA, DATAMI. Podniecenie ustapilo przerazeniu!
Laski dla mnie od wszystkich zyczliwych.
Zaczne od przegladania malzenstw, gdyz to sie wydaje latwiejsze na poczatek.
Z tego moze bede mogl sie zaznajomic z pisownia, wiem, ze to nie pomoze ale trzymajcie kciuki za mnie od czasu do czasu, dzieki.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2010, 08:33 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Trzymam kciuki. Dasz radę :-)

Ania

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2010, 14:18 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Do zainteresowanych,
Po przegladzie ponad 600 zdjec oceniam moje 3 godziny w FHL jako totalne FIASCO. :(

Zaledwie kilkanascie bylo dobrze ostrych i dobrze czytelnych, czyli okolo .5%.
Teraz dopiero sie zaczyna naprawde moj quest. Rzadko sie poddaje. :mrgreen:

Spedze weekend na znalezienie najlepszych ustawien na aparacie i wracam we wtorek
do FHL. :idea:
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2010, 14:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel cos Ty robil???? :roll: Przeciez tyle zdjec w 3 godz. to by nawet nie zrobili Japonczycy na wycieczce w Paryzu. :lol: Czy moze obok Ciebie siedziala jakas piekna kobieta? :wink:
Ale powaznie, co Ty fotografowales? Cale stronice jak leci? Czy tylko poszczegolne wypisy? Jak chcesz fotografowac cale strony to juz musisz miec solidny statyw by miec zawsze to samo ustawienie. Teraz trudno Tobie zobaczyc co robiles dobrze robiac zdjecia tych 5% i wyciagnac jakis wniosek. Metoda prob i bledow dojdziesz do perfekcji. Ja nigdy nie robilem zdjec calych stron tylko poszczegolnych zapisow ktore mnie interesowaly.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 wrz 2010, 01:42 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Robilem strony, ze statywem, ale mialem ustawienie na Fine print, liczac na moj wzrok.
Niestety moj wzrok oczywiscie jest do kitu. Musze robic teraz na "auto".
Nie zrobilem 600 stron, zrobilem ponad 1200, teraz zwolnie, moze 300 na raz?
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2010, 22:12 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Gora, Znin, zapis 33, 1865.
Theodorius , ur 26 Maja, Mlodocin, chrzczony 28 Maja, syn Jakuba (Jacobus) Polaszewski
oraz Catherina Bauza, Chrzestni - Sebastian Polaszewski, (zawod agrarian) oraz Ann Meszynska
(lub Muszynska), pani domu.
FHL film # 1191253, roll # 17.
Tym razem okolo 90 % zdjec wyszlo dobrze lub bardzo dobrze, w tych 10 % zlych jest niestety Dobersztyn, czytalem, lecz niestety zdjecie jest zamazane, wroce do tego.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2010, 23:41 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Zapis 108, 1866, 22 November, ur w Mlodocin, Franciscus Xaverius, ojciec - Paulus Brzezinski,
matka Katherina Borowska (Boronska), chrzestni Adalbertus (Wojciech) Pierowski lub Bierowski
oraz Anna Polaszewska.
Ta strona jest trudno czytelna z powodu rys i zalaman, jednak Anna Polaszewska jest bardzo wyrazna. Chyba sa jakies rodzinne powiazania z Bierowski i Borowski (Boronski).

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2010, 08:32 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Theodorius , ur 26 Maja, Mlodocin, chrzczony 28 Maja, syn Jakuba (Jacobus) Polaszewski
oraz Catherina Bauza, Chrzestni - Sebastian Polaszewski, (zawod agrarian) oraz Ann Meszynska
(lub Muszynska), pani domu.

Bardzo dziękuję Pawle za Twoją pracę. Jakub jest moim prapradziadkiem a Katarzyna Bauza była jego pierwszą żoną. Moja rodzina pochodzi ze związku z drugą żoną Petronellą Lisiecką (ślub w 1872 roku). Sebastian był bratem Jakuba.

Anna Polaszewska wspomniana w Twoim drugim poście była żoną Sebastiana Polaszewskiego i miała nazwisko panieńskie Umińska.

Co do nazwiska Dobersztyn to dostałam z AP w Inowrocławiu kopię aktu urodzenia mojej prababci. Niestety akt jest wypisany takim charakterem pisma, że pół godziny się w niego wpatrywałam i nic nie wywnioskowałam oprócz imienia mojej prababci, które znam. Chyba pójdę z nim do apteki, farmaceuci mają wprawę w odczytywaniu takich bazgrołów ;-)

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2010, 23:42 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
nie przegladam jeszcze filmow malzenstw, chcialem, lecz bardzo mnie intryguje sprawa
Bauza w Powstaniu Wlkp. Jest nie mniej niz 3 Bauza nie rozpoznanych dotad, rowniez
nie moge znalezc jak dotad sladu urodzin naszego ojca Wojciecha, wiem, ze w Komorowie, lecz nie rozumiem, dlaczego tak daleko od Bialozewina, musze tam szukac, lecz duzo tych danych jest jeszcze utajnione, wedlug ustawy.
Dlatego, prosze wybacz, nie jestem absolutnie nastawiony na znalezienie wszystkiego,
jednak gdy dojde do lepszej wprawy bede mogl wyluskac duzo wiecej.

Mam liste kilku nazwisk, wiec bede to wylapywal jak tylko sie da.

Moj czas jest ograniczony do 3 godzin przegladania w tygodniu z powodu mojej pracy,
nie jest to wiele, specjalnie dla poczatkujacego.

Cheers, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2010, 12:20 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Mną się nie przejmuj. Ja jestem Tobie bardzo wdzięczna za nawet nadrobniejszą informację, którą znajdziesz przy okazji poszukiwań swojej rodziny.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2010, 19:37 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2010, 19:31
Posty: 1
Witam wszystkich uczestników tego wątku, a w szczególności wujka Pawła :))

Kiedyś w internecie (parę lat temu) znalazłem info odnośnie orderu VM dla nazwiska Bauza.
Z zaciekawieniem czytam ten wątek (całkowicie przez przypadek - wczoraj w nocy natknąłem się na niego).

Pozdrawiam

_________________
Grzegorz Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2010, 03:35 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Grzegorzu,

Nie masz pojecia jak jestem zaskoczony oraz ucieszony Twoja obecnoscia tutaj!
Pozdrow mojego brata Tomasza oraz mame, Krzysztofa, Marysie oraz wszystkich bliskich.
Pisalem do Marysi pare dni temu i zalozylen Skype, lecz dotad nie mialem okazji sie polaczyc,
bede probowal we wtorek okolo 19:00 polskiego czasu.

Twoja obecnosc tu jest bardzo wazna, podam Tobie bardzo duzo informacji o przodkach,
Ty z kolei mozesz znalezc wszelkie dane z Poznania o dziadku Fertykowski, Twej babci Zofii,
siostr Haliny, Oli i Bozeny. Te daty i wiadomosci bedziemy wymieniac prywatnie
w przypadku osob zyjacych. Nie znam daty urodzin Jana,
wiem 1939, nie znam dat. Nie znam rowniez daty jego odejscia.
Nie moge dotad skontaktowac sie z Ryszardem,

Musze konczyc, Na 07:00 do pracy, Pozdrawiam, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 05:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Grzegorzu,

Twoj pradziadek, a dziadek Tomasza, Pawla oraz Jana byl komendantem Strazy Ludowej w okregu Jastrzebie, byl uwieziony przez Grenschutz Ost w Brodnicy, razem z Jerzym Bauza,
za przemyt broni, zostali uwolnieni przez Powiatowa Rade Ludowa, Jerzy Bauza wstapil do wojska
polskiego, 59 Pulk Piechoty Wielkopolskiej, byl sierzantem w druzynie dowodcy III Batalionu.
Zmarl po napadzie ogniowym na Polczyn, 5 -go czerwca 1919, po amputacji nogi, w Inowroclawiu. To jest VM, ktory zostal przyslany Twemu dziadkowi, Wojciechowi, po smierci Jerzego.
Grali Jerzemu : Jeszcze Polska nie zginela, na jego prosbe.
Spoczywa w Mogilnie, w rzedzie 9, pole 11. Blisko do naszego rodzinnego grobowca. Smutny numer 118.
Wojciech, Wasz dziadek, Jana, Pawla oraz Twego Tomasza ojciec, bral udzial w przemycie broni po 1818, amunicji, oraz organizowal nabor do wojslka polskiego. Mial troche szczescia, gdyz nie zostal uchwycony, jednak w 1939, bedac jednym z niewielu obroncow Cytadeli Poznanskiej w 1939 zostal uwieziony, po trzech latach ciezkiej pracy u bauera jakims sposobem znalazl sie w Poznaniu, wazyl, wedlug Zofii, Twej Babci, Jana, Tomasza, mojej mamy zaledwie 46 kilogramow, skora i kosci. Mial szczescie, ze nie wyslali go do Sonnenberg, nigdy by wrocil. (Slonsk). Kilku z Cytadeli zostalo uwiezionych w Slonsku, mysle, ze to byli dowodcy.
Wasz pradziadek a nasz dziadek dzierzawil Jastrzebska Plebanke, a nie jak mylnie podane info, ze po jakims niemcu. Jan Bauza nie potrzebowal nic po zadnym Niemcu, byl naszym przodkiem
z Polski, moze Majorki, ale ponad 200 lat korzenie mial w Polsce i byl Polakiem, jak jego oraz jego synow czyny dowodza.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2010, 05:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Grzegorzu,

Jest w Poznaniu, na Winiarach, jezioro Rusalka,Twoja babcia Zofia byla jedna z wielu kobiet kopajacych to sztuczne jezioro, musiala, to byla praca przymusowa w czasie Hitlera.
Po tym okropnym czasie, po wojnie, zapadla na gruzlice, jak wiele innych.
Jako dzieciak pamietam krwotoki naszej Mamy, Waszej Babci. Nie moge tego wymazac z pamieci,
Poznan, Jezyce, ulica Jana Dlugosza 24. Do dzisiaj to widze, po 60 latach.
Wiele jeszcze nie wiesz. Dokop sie info o nas. Nie ma przyszlosci bez przeszlosci.
Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2010, 21:38 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, Krzysztofie,
Nie wiem co wiecie, wiec bede podawal wszystko co znajde.

Ur. 25, Apr. 1872, Dobrylewo, Babt. 28. Joannes. Ojciec Mathias Palucki, Matka Margaretha Dobrzynski, chrzestni Simon Dobrzynski, Anna Dabska.

Ur. 31 Jan. babt. 3 Feb. 1856 zapis 12,Mlodocin,Gora, Marianna. Ojciec Mathias Malkowski, Matka Franciszka Polaszewska, chrzestni Thomas Mielcarewicz, Hedwigis (Jadwiga) Proch.... (nieczytelne).
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2010, 08:14 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Jesteś wspaniały. Franciszka była siostrą mojego pradziadka Jakuba. Wyszła za mąż w 1843 za Macieja Matkowskiego. Nie mam danych o żadnym z ich dzieci. Dopisałam Mariannę do drzewa :-)
Zaskoczyły mnie nazwiska chrzestnych. Te nazwiska dotąd nie występowały w moim drzewie.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2010, 01:10 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Apr.8, bapt Apr 10 1871, zapis 38, Gora, Stanislaus, Ojciec Mathias Palucki, Matka Margaretha
Dobrzynski.Chrzestni Stanislaus Wawrzynski, Marianna Grzego (wiak) (rzak), trudno dobrze przeczytac.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2010, 02:41 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Sebastian Polaszewski, byl bardzo aktywnym ojcem chrzestnym w poznych latach 1850, ma powiazania z Blaszkiewicz, Bykowski, Kaczenski, Mielcarewicz, Lukaszewska, Jarmuz, Zablocki,
Dobersztyn, Grochowski i pewno wiecej. Narazie jestem pod lawina informacjii, nie jestem w stanie wszystkiego dokladnie podac.
Anno, czy wiesz cokolwiek o Sebastianie?
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2010, 03:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Przedtem narzekalem na jakosc zdjec. Teraz mam dobre i wiekszy klopot. Ogromna ilosc do przegladania, boziu, miej mnie w opiece.
A to dopiero czesc pierwszego filmu, mam nastepne 5 do przegladania, mam nadzieje, ze starczy mi zycia, mam zaledwie 64 lata, wiec jest nadzieja, ze po nastepnych 30-tu, lub 40-tu latach
znajde troche odpowiedzi, Cheers, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2010, 03:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel dzieki za pamiec. Jakos nie moge ich polaczyc z moimi. Nazwisko dosyc popularne, dla mnie niestety. Przegladajac ponad 100 mikrofilmow wlasciwie nie bylo miejscowosci gdzie bym nie znalazl Dobrzynskich. Moze to dalsze galazki, o ktorych nie mam pojecia, a ktorych nie umiem na tym etapie polaczyc. Swoja droga dlaczego moi pojechali w strony Znina? Moze mieli jakies kontakty z dalsza rodzina o ktorej Ty teraz piszesz.
Pawel badz cierpliwy. Za niedlugo bedziesz mial duzo wolnego czasu. A wiesz dobrze jak nuda ludzi zabija. To jest wspaniale hobby, ktore nigdy sie nie konczy. Zobacz Sharon jaka jest ciagle bardzo aktywna. Ciesz sie, ze polknales tego bakcyla. Ogrom pracy przed Toba :D

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2010, 04:14 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Nie mam zamiaru isc na emeryture, za rok, dwa, lub dziesiec, to mi nie jest potrzebne,
Ja nie chce miec czasu, aby umrzec, potrzebuje czas by zyc, dzieki za wsparcie.
Nie ide na emeryture, nie chce.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2010, 18:21 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Anno, czy wiesz cokolwiek o Sebastianie?
Pawel

Sebastian Polaszewski ur. ok 1833 w Młodocinie zm. ??? syn Walentego Polaszewskiego i Michaliny Jeskówny. Rodzeństwo: Jakub Polaszewski, Franciszka Matkowska i Magdalena Umińska.
W 1856 roku zawiera związek małżeński ze starszą od niego Michaliną Ciaciuch ur. ok 1817 wdową po Mikołaju Suplickim.
Co dziwne na ślubie z Mikołajem w 1841 roku miała 24 lata a na ślubie z Sebastianem w 1856 - 30 lat :-))
Michalina była siostrą Wojciecha Ciaciucha ożenionego z Łucją Okpisz córką Hiacynta Okpisza i Agnieszki Bauzy.
W 1858 bierze ślub z Anna Umińską ur. 1839. Wiem, że mieli co najmniej dwoje dzieci:
Kazmierza ur. 1867 zm. 1914 i Rozalię ur. 1883 r.

Nietety nie mam informacji o innych jego dzieciach :-(

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 01:33 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie, Grzegorzu,

Po bardziej wnikliwych dociekaniach okazuje sie, ze Jan Bauza dzierzawil Jastrzebska Plebanke Od conajmniej 1919, lecz rowniez Podstolice po 1922. Wiem, ze dworek w Podstolicach nalezal do polskiej rodziny, gdzies to mam, wiec najprawdopodobniej od nich dzierzawil.
W Jastrzebiu Franciszek Laska, Antoni Manierowski i Jan Bauza byli glownymi zalozycielami
Domu handlowego "Bazar", ktory zlamal monopol zydowski i spowodowal rozwoj kupiectwa polskiego w Brodnicy.

W bibliotece w Chodziezy jest ksiazka napisana przez Ks. Leonarda Kurpisza "Kronika Kosciolow Chodzieskich, # 83629, 329 stron gdzie, cytuje : "Rataje kupuje p.Ruczynski.Olesnica przechodzi droga spadku 1922 z rak Koenigsmarckow do Bar. Rocha Luttwitza, Domene w Podstolicach obejmuje p. Jan Bauza. Mlyn Klos kupuje Stanislaw Urbanski i zmienia nazwe na Urbanowo."

Jutro (w czwartek) ide znowu do na przegladanie filmu.
Cokolwiek znajde, przekaze, pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 02:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
zapis 66, 1853, 17 Septembris, bapt. 25 Sept., Francisca, ojciec Michael Matkowski, matka Francisca Polaszewska, patrinorum Sebastian Polaszewski, Ewa Micharzewicz(michanowicz)(mielcarewicz).

W Polsce jest zaledwie 171 osob o tym nazwisku, Bydgoszcz 20, Znin 20, Torun 16, Inowroclaw 16, Kolo 13, Poznan 8, Konin 8, Leszno 7, Gdansk 7 Braniewo 6. Jest zaledwie po 4 do 6 w innych regionach jak np. Wejcherowo 4.

W censusie z 1920 bylo zaledwie 8 Polaszewskich w Michigan i New York, Chyba nie ulega watpliwosci, ze jestescie wszyscy spokrewnieni.

Cheers, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 06:35 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,

zapis 78, 1853, 28 Octobris, Mlodocin, bapt. 6 Novembris, Martinus.
Patris Lukas Konczal, Matris Anna Wisniewska, patrinorum Sebastian Polaszewski
et Marianna Uminska.

Polecam strone "Konchel-Konczal" . duzo info z i od tej rodziny, zbieraja dane od wielu lat.

Wszedlbym rowniez na strone "Jagoda". Pisz w cudzyslowiach.

Cheers, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 08:25 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Anno,
W Polsce jest zaledwie 171 osob o tym nazwisku, Bydgoszcz 20, Znin 20, Torun 16, Inowroclaw 16, Kolo 13, Poznan 8, Konin 8, Leszno 7, Gdansk 7 Braniewo 6. Jest zaledwie po 4 do 6 w innych regionach jak np. Wejcherowo 4.

W Polsce są dwie rodziny Polaszewskich. Jedna wywodzi się z Młodocina k. Żnina a druga z okolic Dobrcza (Włóki, Wudzyn). Miejscowości te dzieli 75 km. Być może obie rodziny są spokrewnione ale dotąd nie udało mi się jeszcze tego udowodnić.
Bardzo interesują mnie informacje o Walentym (ojcu Sebastiana i Jakuba) gdzie i kiedy się urodził i zmarł ? Nie udało mi się jeszcze znaleźć na to odpowiedzi. Szkoda, że oba Centra Mormonów w Polsce są taka daleko od mojego miejsca zamieszkania (2,5 i 3 godziny jazdy pociągiem) :-(

Ciekawe, że mąż Franciszki Polaszewskiej raz w księgach występuje jako Maciej a raz jako Michał?

Pawel gdzie mogę znaleźć tą stronę "Jagoda" ?

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 15:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawel B Bauza napisał(a):
W Jastrzebiu Franciszek Laska, Antoni Manierowski i Jan Bauza byli glownymi zalozycielami Domu handlowego "Bazar", ktory zlamal monopol zydowski i spowodowal rozwoj kupiectwa polskiego w Brodnicy.
W bibliotece w Chodziezy jest ksiazka napisana przez Ks. Leonarda Kurpisza "Kronika Kosciolow Chodzieskich, # 83629, 329 stron gdzie, cytuje : "Rataje kupuje p.Ruczynski. Olesnica przechodzi droga spadku 1922 z rak Koenigsmarckow do Bar. Rocha Luttwitza, Domene w Podstolicach obejmuje p. Jan Bauza.

Bazar w Brodnicy zalozono w 1905. Podstolice przejal w 1922. Chodzi mnie o roznice czasu. A Podstolice i Brodnica sa bardzo od siebie odlegle. Mowimy o Brodnicy na polnoc od Rypina kolo Golubia-Dobrzynia. Pewnie byl w Brodnicy do 1922. Czy to ten sam Jan?
Moj dziadek napewno byl w Podstolicach od 1925 gdyz wtedy wujek sie tam urodzil. Posadzam, ze dziadek byl tam wkrotce po objeciu Podstolic przez Jana. Siedzieli tam do ok. 1930 roku. Moj ojciec sie tez tam urodzil w listopadzie 1929. Jan zmarl we wrzesniu 1929.
W Slowniku Geograficznym jest napisane, ze Jan dzierzawil majatek 397 ha. A w nekrologu z Kuriera Poznanskiego (nr.427) widac wlasciciel Podstolic.
Na stronie 133 wspomnianej przez Ciebie ksiazce jest napisane: Domenę państwową w Podstolicach rozparcelowano w połowie na gospodarstwa małorolne, resztówkę kupuje po wdowie p. Bauzowej p. Korneljusz Grymaszewski w r. 1931.
Troche to wszystko zagmatwane.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 16:22 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
napisz "Jagoda family". Ja uzywam google. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 16:48 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
2 rodziny z tego samego regionu Kujaw, wiec logicznie, jak spojrzysz na mape, idac na
"Geograficzny podzial nazwisk "Polaszewski" w Polsce" mozna wnioskowac, ze te 2 rodziny maja wspolny dominator.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 17:29 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Jan, choc najmlodszy byl najaktywniejszy, skakal z pola na pole, dlaczego moj ojciec byl urodzony w Komorowie?, to tez daleko. Nauczyl sie wiele od braci i siostr tak samo jak Teofil, chyba z tad ta aktywnosc.
Teofil i Jan byli najmlodszymi w rodzinie. Marek jest synem Mariana, syna Teofila a Marta i Piotr jego dziecmi. Bardzo aktywni rowniez.
Jan byl szachista i nauczyl Wojciecha, mego ojca tej gry, niestety Wojciech przegral w 1932 w potyczce z prawnikami i stracil resztowke po Podstolicach.
To byl scam jak to dzis mowia. Po 1945 byl gnebiony, za cos, czego nie mial, przez komune.
Zylismy w biedzie na Jezycach w Poznaniu. Kochanowskiego 24.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2010, 19:28 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Anno,
2 rodziny z tego samego regionu Kujaw, wiec logicznie, jak spojrzysz na mape, idac na
"Geograficzny podzial nazwisk "Polaszewski" w Polsce" mozna wnioskowac, ze te 2 rodziny maja wspolny dominator.
Pawel


Wiem, wiem :-) Od początku XIX wieku te dwie rodziny nie są ze sobą związane a do XVIII wieku jeszcze nie dotarłam.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2010, 13:31 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Zmien Marianne na Josepha, moj blad, odczytalem ze zlej linii, jako ze robilem zdjecia po jednej stronie, i zle obliczylem linie.

Mam 2 zapisy Michael Doberstyn i Catherina Zablocki dzieci, czy to Ciebie tez interesuje?

Wracajac do Matkowski/Polaszewska masz teraz Franciszke, 1853 i Jozefe, 1856.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2010, 14:18 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

W 1856 urodził się Matkowskim Józef czy Józefa?

Rodzice mojej babci Władysławy Dobersztyn to Antoni (ur. ok 1847) i Wiktoria Nowak (ur. ok. 1854). Antoni jest synem Antoniego Dobersztyn (ur. ok. 1812) i Konstacji Superczyńskiej (ur. ok. 1816). Szukam potomków tych dwóch par.
O Antonim i Konstancji wiem, że mieli jeszcze Franciszkę (ur. 1841), Jana (ur. 1844) i Franciszka (ur. 1851).

Nie potrafie na razie powiązać Michała i Katarzyny Zabłockiej z moją linią. Ale możesz podać imiona dzieci "do schowka".

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2010, 14:28 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Sprawdzilem dokladnie Mathias, Michael i jest bardzo wyraznie zapisane. Pomylka ksiedza?
Podaje dokladne zapisy:

Zapis 66,1853, Gora Znin ur.17 Sept.,Obielewo, bapt.25 Sept. Francisca, rodzice Michael Matkowski, Francisca Polaszewska, chrzestni Sebastian Polaszewski,Eva Mielcarzewicz.

1856, Gora Znin ur. 31 Jan. Obielewo, bapt. 3 Feb. Josepha, rodzice Mathias Matkowski,
Francisca Polaszewska, chrzestni Thomas Mielcarzewicz, Hedvigis Prochowska.

Dodatkowo : zapis 87, 1868, Gora Znin ur. 5 Dec. Mlodocin, bapt. 5 Dec. Thomas,
rodzice Jacobus Polaszewski, Catherine Bauza, chrzestni Joannes Karbowiak, Anna Polaszewska.

Pawel

To byla Jozefa.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2010, 15:23 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,
Zapis 7, 1860, Gora, ur.26 Jan. Murczyn, bapt. 29 Jan. Marianna, rodzice Michael Doberstyn,
Catherine Zablocka, chrzestni Sebastian Grzechowski (Gruchowski), Josepha Konczal.

zapis 83, 1860 Gora, ur. 9 Dec. Mlodocin, bapt. 9 Dec. Valentinus,rodzice Joannes Uminski, Magdalena Polaszewska, chrz. Michael Uminski, Magdalena Suplicka.

zapis 16, 1863, Gora, ur. 16 Feb. Mlodocin, bapt. 22 Feb. Josephus, rodzice Sebastianus Polaszewski, Anna Uminska, chrz. Adalbertus Ba... (nieczytelne) , Marianna Uminska.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2010, 02:38 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Tak, to ten sam Jan, idz na strone "Jastrzebie(powiat brodnicki)". Do Brodnicy 8.5km, do Komorowa, gdzie Wojciech byl w 1903, a moze tez Jerzy urodzony w 1895 tylko 2km.
Na tej stronie tuz nad lista czlonkow Strazy Ludowej znajdziesz, Ze Jan byl jednym z 3 mieszkancow Jastrzebia, wspolzalozycieli "Bazaru".
Na liscie jest troje Bauza : Jan, Jerzy, Wojciech. Powiedz, czy masz watpliwosc.
Co do Podstolic oraz odleglosci od Brodnicy zauwaz, ze z okolic Mogilna do Jastrzebia jest okolo 60 km.a jednak tam dotarl, nie widze wiec w tym nic dziwnego, ze okolo 30 lat pozniej znalazl sie w Podstolicach. Z tego powodu Wojciech i siostra Zofia zamieszkali w Poznaniu a nie np.Toruniu.
Poznan jest bardzo blisko od okolic Wrzesni.
Sprawe Podstolic sprawdzilem z moim bratem Tomaszem, ktory mieszka w Poznaniu, ja od 1949
mieszkalem w Sopocie, na ul. Westerplatte 29, wiec bylem z dala od rodzicow, lecz Tomasz pamieta rozmowy rodzicow z Zofia, oraz wujkiem Kosmala o sprawie Podstolic, rozmawialem z bratem na Skype pare dni temu.
Wejdz z ciekawosci na "Pawel Bauza", jest tam willa gdzie mieszkalem, Towarzystwo Przyjaciol Sopotu. Wyslalem do TPS 2 zdjecia w moim posiadaniu.

Cheers, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2010, 03:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Alez Pawle ja nie kwestionuje. 60 km to faktycznie niewiele. Po prostu spytalem sie czy to ten sam Jan. Wiesz, ze Bauzow nie opracowywalem tak szczegolowo jak Ty to teraz robisz. To 4 rodzina ktora sie zainteresowalem. Moja prababcia. A wiec zebralem tylko te nazwiskowe dane oraz to co bylo w internecie 10 lat temu. Na tym zakonczylem. Teraz jest wiecej danych w internecie no i oczywiscie przede wszystkim jestes Ty aktywny w zbieraniu. Jestem przekonany, ze jakbys opublikowal to wszystko co teraz wiesz o rodzinie na jakies swojej stronie internetowej (moze blogu) to wtedy zglosi sie duzo dalszej rodziny.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2010, 04:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
To co teraz wiem to nie jest moja zasluga , wiem to dzieki Tobie i Pani Sharon.Prawde mowiac, Ty mnie zainspirowales do poszukiwan natychmiastowa odpowiedzia na WTG. Oraz Pan Pawelczyk. Bylem naprawde zaskoczony Wasza pomoca. Serdeczne dzieki.
Tak, zlapalem tego bakcyla, jest to dla mnie fascynujace.
Wykopalem dzisiaj po pracy ksiazke napisana przez C. Colodi "Pinokio" wydana w roku 1951,z ilustracjami Jana Marcina Szancera, ktora dostalem od mej chrzestnej Zochny i jej meza Witolda
na gwiazdke 1951. Ksiazka # 265, mialem ponad 3000 ksiazek w Sopocie. Ta jest, oprocz
"Quore"-- "Serce" Edmunda Amicisa jedna z kilku, ktore przywiozlem do Canady.

Dzieki za inspiracje, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2010, 06:29 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Chyba Juliana Marcina Szancera, nie Jana. Wydanie II, Ksiazka i Wiedza, Warszawa,
Kwiecien 1951 rok, B1- 122706. By Carlo Lorenzini.(Collodi),opracowanie J. Wittlin. Piekna ksiazka nie starzeje sie nigdy, moja jest troche pozolkla na stronach, lecz ryciny Szancera sa nadal wspaniale.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2010, 09:36 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
Witam
W skrócie rzecz biorąc poszukuję o nazwisku Bauza:
mężczyzna, udział w I wojnie, zaliczone wojsko pruskie w piechocie, obsługiwał karabiny maszynowe, przypuszczalnie rocznik 1894-1899, z okolic Gniezna lub Wrześni.
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2010, 08:53 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Krzysztofie,

W ZOSI w księgach parafialnych Modliszewko znalazłam następujace zapisy.
W księdze urodzeń:
wpis 77, Świątniki Wielkie, 1 listopada 1866 godz. 5pm, chrzest 1 listopada 1866, imię: Marianna, rodzice: Anton Dobrzyński, Józefa Zamiar. Chrzestni: Franciszek Pachowiak, Barbara Kozłowska
W księdze zgonów:
wpis 96, Świątniki Wielkie, 22 grudnia 1866, pogrzeb 24 grudnia 1866, wiek: 1 miesiąc 18 dni, Marianna Dobrzyńska, imię matki Józefa, przyczyna: kaszel

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2010, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Aniu bardzo dziekuje za pamiec. Musze ich troche przestudiowac gdyz nie mam ich u siebie. Pewnie to jakas boczna galazka, ktorej nie sledzilem dalej.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2010, 18:30 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Krzysztof Dobrzynski napisał(a):
Aniu bardzo dziekuje za pamiec. Musze ich troche przestudiowac gdyz nie mam ich u siebie. Pewnie to jakas boczna galazka, ktorej nie sledzilem dalej.


Widzę, że w parafii Modliszewko było więcej Zamiarów czyli była to parafia panny młodej. W księgach urodzeń i zgonów w latach 1866-74 natknęłam się tylko na tego jednego Dobrzyńskiego ojca Marianny.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2010, 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Przyznam sie, ze mam ostatnie wpisy z Modliszewka z lat 1830. Nie pamietam teraz czy po prostu nie szukalem dalej koncentrujac sie na mojej tylko linii czy nie zamowilem filmow z pozniejszymi latami gdyz lata 1811 i pozniejsze mialem dobrze opracowane z Mogilna. Pewnie bedzie trzeba jeszcze raz przegladnac Modliszewko i okolice tym bardziej, ze lata 1730-1780 to okres mieszkania w Gnieznie.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL