Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 kwi 2024, 23:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 gru 2010, 10:30 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Anno,
Gora jest zindeksowana na rok 1820 i od roku 1823 do chyba konca stulecia i to powinno byc w PP, bylo to indeksowane przez Sharon Galitz i 2 inne osoby, ktorych


W PP Góra Żnin jest zindeksowana od 1835 roku więc akurat tych ślubów które szukam brakuje. Poza Górą Żnin muszę jeszcze brać pod uwagę parafię Chomętowo (podejrzewam, że tam znajdę ślub Tomasza z Marianną Lisiecką). W Gąsawie i Wenecji raczej Polaszewskich nie znajdę - to są dla mnie bardzo ciekawe parafie ale dla szukania Dobersztynów.

Ja też już straciłam nadzieję na te płytki ale miałam już przypadki, że zwykły list czy paczka szły do mnie ze Stanów trzy miesiące (przesyłka morska).

Pozdrawiam

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2010, 17:43 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, Leszku,
Jak dotad widzialem nazwisko Hunt 2 razy, Linette nie, a w jednej okazji wystepuje Prybinski, chyba jako swiadek. Ma to samo imie jako Pryb, Prieb, Pryw i jest okreslany jako "honestus" i wlasciciel sklepu lub tawerny. Podobne przeinaczenia sa z Lydtke Lidke, Lytke. Sami zobaczycie, Pozdrawiam. P

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Ostatnio edytowano 27 lut 2011, 00:49 przez Pawel B Bauza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2010, 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Pawle dotarły do mnie 2 maile i załączniki :D .Jeszcze raz bardzo ci dziekuję.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2010, 18:52 
Offline

Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:51
Posty: 12
A jest może coś o Kluczewskich z terenów Żnin, Biskupin, Gąsawa, Inowrocław?

_________________
Serdecznie pozdrawiam.
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2010, 02:00 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Macieju, nie spotkalem jak dotad nazwiska Kluczewski ale jest pewna ilosc ilosc Klucz, niewykluczone ze przez lata nastapila transformacja na Kluczewski (a). Jezeli interesuje to Ciebie wysle rowniez e-mail pod Twoj adres.

Mam pytanie :Lignifabro to chyba raczej stolarz lub ciesla niz drwal; sculteto? czy to rzezbiarz, czy stolarz o wiekszych zdolnosciach jak np. meblarstwo ?

Organario, czy to grajek, czy muzyk, lub raczej mozna to rozumiec w bardzo szerokim znaczeniu do czego, (nic nie sugerujac) sie sklaniam.

Z gory dziekuje za wyjasnienie (od kogokolwiek pomocnego). Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2010, 05:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Macieju, nie mam Twego E-mail aby wysylac Tobie cc jak do innych wysylam. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2010, 08:48 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Bardzo dziękuję za maile. W weekend będę miała więcej czasu to poprzeglądam zdjęcia.

Pozdrawiam

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2010, 18:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
scultetus - sołtys, wójt
organarius - organista
lignifaber - cieśla, stolarz, kołodziej

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2010, 01:59 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Marzeno,
Dziekuje bardzo za wyjasnienie, moj slownik laciny do angielskiego zupelnie tego nie wyjasnia w oczywisty sposob, dlatego pytalem.

Zapis slubu Lukasza i Kazimierza z dwiema siostrami Jankowskimi ktory na samym poczatku mej nowej przygody od Ciebie dostalem jest doprawdy zaskakujacy. Piec najwazniejszych postaci tego malzenstwa i zaledwie 2 nazwiska, gdyz X totez Jankowski.

Do tego w przestepnym roku!

Przy okazji skladam serdeczne zyczenia udanych, radosnych swiat Bozego Narodzenia
oraz wielu cukcesow w Nowym Roku.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2010, 23:13 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Paweł
Dziękuję bardzo za przesłane skany z Góry.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2010, 00:50 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2010, 19:03
Posty: 13
Witam. Na tropie moich poszukiwań genealogicznych (Rakowscy) - odnalazłam nazwisko Bauza, Bause: Bause Ignacy i Marianna z d. Kilińska - byli rodzicami Marianny, ur. w 1826 r., która pośłubiła Stanisława Rakowskiego w 1844 r. w
Żninie. Mieszkali w Łopiennie. Po smierci Marianny - Stanisław Rakowski ozenił się powtórnie i w tym drugim związku, w r. 1877 - urodziła sie moja Babcia, Teresa Rakowska.
Pozdrawiam serdecznie, Lubomira


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2010, 03:09 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Lubomiro, zgadza sie to z moimi danymi. Ignacy Bauza i Marianna Kilinska byli rodzicami
Marianny, nie mam tego filmu teraz, lecz mam z pewnoscia zapis slubu w 1844.
Jak do tego dojde, podesle zdjecie. Dzieki sa info, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 07:32 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Prosze wszystkich, ktorzy otrzymali e-mail's o zwrocenie uwagi na nazwisko Dobrzynski,
lub podobnie zapisane. Kolega z Forum szuka "Zablocki". Moj czas jest ograniczony,
wiec prosze tez o przeslanie jemu info o Zablockich, ktorych jest dosyc duzo na filmach.
Dziekuje za Wasza pomoc w tlumaczeniach laciny, teraz jest to dla mnie bardziej zrozumiale. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 08:46 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Na pewno zwrócę uwagę na Dobrzyńskich i Zabłockich (podaj komu wysyłać info o Zabłockich). W tłumaczeniu z łaciny niestety nie mogę Tobie pomóc gdyż sama korzystam z pomocy na forum.

Pozdrawiam

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 17:29 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, Ewo, Leszku, Marianie, jest to watek "Zablocki z okolic Znina". Sporo ich jest na
filmach, w miare mego czasu bede podsylal info na ten watek, jesli Wam starczy na to czasu prosze tez jemu troche pomoc. W tej chwili raczej sie koncentruje na wybraniu najlepszych ze zdjec. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Ostatnio edytowano 27 lut 2011, 00:45 przez Pawel B Bauza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 14:02 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Właśnie dotarła przesyłka - 9 płyt. Bardzo dziękuję :-)))

Pozdrawiam

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2010, 00:53 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, bylem pewien 7 , ale teraz przypominam sobie, ze 2 foldery musialem podzielic
z powodu pojemnosci CD's. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2010, 04:31 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Nawiazalem korespondencje z Diana Sobczak (USA) ktora jest z rodziny Konczal/Bauza.
Apolonia Bauza ur 1801 byla corka Andrzeja a siostra mego Lukasza. Mam ten slub szczegolnie sfotografowany kilkakrotnie w roznych powiekszeniach.
Rodzina Konczal byla zasiedziala rodzina w okolicach Znina i mam duzo na zdjeciach.
Sporo tez Popielarz, ktorzy byli znanymi pszczelarzami w tych okolicach i tez spokrewnieni z Konczal i Bauza.
Z tego co Diana pisze jest juz jedna z ostatnich Konczal w USA, chyba nie mieli meskich potomkow, lub moze nie wie o ich istnieniu. Jednak pisze, ze zajmuje sie genealogia od ladnych paru lat, wiec zakladam, ze wie lepiej niz ja moge sie domyslac.
Jest sporo Konczal u Sharon Galitz, wiec dam jej znac, jesli nie wie.
Pozdrawiam, Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2010, 11:07 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 11:45
Posty: 105
Lokalizacja: Inowrocław
Witam serdecznie.
Pozwolę sobie przyłączyć się do waszej dyskusji. Powód jest prosty. W moich poszukiwaniach występuje rodzina Kończal (Konczal). Moja matka jest z domu Kończal. Najstarszym przodkiem, którego znalazłem jest Bartłomiej Konczal. Urodził się on w 1835 roku( niestety nie wiem gdzie). W 1861 roku zawarł on związek małżeński z Katarzyną Walczak w Chomiąży Szlacheckiej Ostatnio mieszkali w Piechcinie(Hansdorf). Ich syn Marcin Konczal(*20.09.1867,+11.11.1893) urodził się w m. Neudorf (Kreis Schubin)- Nowa Wieś Notecka. To pradziadek mojej matki. Marcin w roku 1890 zawarł związek małżeński z Ludwiką Jabłońską, pochodzącą z Kołudy Małej, córką Andrzeja i Józefy z Zielińskich.. Mieszkali w Michalinowie( Janikowo), a następnie w Broniewicach ( Pakość).
Proszę o informację, czy wymienieni Kończale wiążą się z opisywanymi przez was osobami. Jeżeli tak w na czym polegają te powiązania.
Serdecznie pozdrawiam.
Piotr Frątczak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2010, 23:46 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Piotrze,
Jestem w pracy teraz do 19:00 mojego czasu i nie mam spisu i tresci filmow. Byc moze mam film z urodzinami z okresu 1835, lecz napewno wiem, ze jak dotad nie
przegladalem. Napisze czy mam te lata, po powrocie z pracy. Konczal jest z kreska nad "n", ja nie mam polskich czcionek.
W miedzyczasie wypisz w cudzyslowiu "Pawel Bauza" lub "Znin, Poland residents" i z inexu wybierz litere K , znajdz w liscie Konczal i jest tam 34.
Niestety nie ma Bartlomieja. Bliskosc Chomiazy Szlacheckiej moze sugerowac pochodzenie Batlomieja z okolic Bialozewina, Jaroszewa, Januszkowa.
Z ciekawosci mozesz tez wejsc na "Konczal Family". Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2010, 06:21 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Piotrze,
Sprawdzilem i chyba nie mam tego okresu, aby poznac pochodzenie Bartlomieja.
Mam jednak jeszcze film #2043900, ktorego nie ma w Gora-Znin spisie. (FHL spis).
Bede wiedzial kiedy przegladne. Nie bedzie to wczesniej niz za okolo 2 -3 tygodnie po Nowym Roku, gdyz mam plan, ktorego chce sie trzymac. Wszelkie info, jesli znajde wczesniej, przekaze.
Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2010, 12:31 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 11:45
Posty: 105
Lokalizacja: Inowrocław
Witaj Paweł.
Będę wdzięczny za sprawdzenie i cierpliwie poczekam. Co do Bartłomieja to dane o jego ślubie mam z Poznań Projekt( Parafia katolicka Chomiąża Szlachecka, wpis 6 / 1861 zgodność: Panna młoda: 100%
Bartholomaeus Konczal (26)
Catharina Walczak (20) .
Na pewno wybiorę sie do AAD w Gnieźnie, gdzie jest akt małżeństwa i z jego treści dowiem się więcej. Na razie opieram się na akcie małżeństwa syna Bartłomieja - Marcina. Wiem, że Bartłomiej był woźnica. Jak pisałem ostatnio mieszkał w Piechcinie. Marcin natomiast w Kołudzie Małej. Ja jestem z Inowrocławia i znam relacje odległościowe tych miejscowości, szczególnie w okresie kiedy docierało się do nich przez pola" na skróty" :)
Pozdrawiam.
PF


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2010, 22:25 
Offline

Dołączył(a): 30 gru 2010, 22:19
Posty: 1
Witam, moje nazwisko to również Bauza. Chcialam sie dowiedziec czy pochodze od tych samych Bauzów czy jest nas moze wiecej...
Mój ojciec to Leszek Bauza, syn Jana i Teresy Bauzy zamieszkalych we Wągrowcu. Jan zmarl 1997r.
Z góry dziekuje i pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2010, 00:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Asiu a czy znasz imie dziadka? Moim zdaniem wszyscy Bauzowie w Polsce wywodza sie od tych samych przodkow z poczatkow XVIII wieku.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2010, 03:58 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Asiu,
Krzysztof napisal, ze wszyscy Bauza sa z tych samych przodkow w Polsce.
Ja to podpieram w 100%. Nie innej mozliwosci. Wszyscy Bauza jak dotad pochodza z
Bialozewina, Gora, Znin lub tez Wenecji i Biskupina. Siegajac dalej, prawdopodobnie z Majorki po roku 1253. Bede szukal Twych powiazan, im wiecej danych przekazesz tym szybciej ( latwiej) to znajdziemy. Polegaj na Krzysztofie raczej, on ma duzo wiecej wiadomosci i doswiadczenia, ja dopiero zaczynam ta wyprawe. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2011, 12:23 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Witam,
Sporo nazwisk Bauza, Dobrzyński, Dobersztyn znajduje się w bazie nazwisk osób prześladowanych w II wojnie na stronie www.straty.pl
Może niektóre z tych osób to członkowie rodzin Pawła, Krzysztofa lub Anny piszących w tym wątku.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2011, 17:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Marianie swietna strona. Nie znalem jej jeszcze. Dzieki. Przy Dobrzynskich to trzeba szukac konkretnych osob. A to przez popularnosc nazwiska. Znalazlem innych czlonkow rodziny po kadzieli. Ale Bauza wyswitlaja sie wszyscy na jednej sronie. Pawele gdy nadusisz numer przy nazwisku wyskoczy wiecj danych. Wiele imion nie mamy w bazie. Duzo ciekawych informacji. Bedziesz mial troche ciekawostek.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2011, 18:48 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Tak, świetna strona. Informacja o stronie już była podana w kilku wątkach. Możemy tam znależć część smutnej historii członków naszych rodzin. Muszę dodać, że administracja bazy dość szybko za opłatą przesyła dane. Ja otrzymałem skany dokumentów będących w bazie a dotyczących mojej rodziny.
Niestety przy popularnych nazwiskach trzeba wpisać więcej danych.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2011, 20:43 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Marianie,
Dziekuje, juz patrzylem, jest 27 Polaszewskich, chyba 47 Bauza, lecz nie ma tego ktory zostal rozszczelany w 1939, prawdopodobnie za udzial w Powstaniu.
Niema rowniez mego ojca, ktory z cytadeli wraz z okolo 170-ma innymi zolnierzami zostal wywieziony do obozu. Nie wiem do ktorego.
Oficerow wywiezli do Slonska gdzie hitlerowcy rozstrzelali w styczniu 1945 816 wiezniow z Polski i prawie calej Europy. Rzeczywiscie nie moglem zobaczyc Dobrzynski, ale moze wypisujac imie lista sie skroci. Krzysztofie, tak, znalazlem to klikniecie. Jak dotad rozpoznaje Lamberta Bauza, kuzyna mego ojca.
Lecz jestem w pracy wiec nie moge zbyt naduzywac czasu, wskakuje na net przewaznie w porze lunchu. Jeszcae raz, dziekuje.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2011, 20:55 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
przed momentem wszedlem na straty, wypisalem Dobrzynski Antoni i jest 6. Wiec moze przez uzycie imion znanych dla rodziny tak moze sie wiecej znajdzie. P

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2011, 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Stron juz kiedyś wymieniana, można przez formularz zglaszać osoby ktore jeszcze nie umieszczono.
Nie ma tam mojego ojca i mojej teściowej czekamy na wprowadzenie do bazy.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 12:28 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witaj Pawle!
Zebrałeś już ogrom informacji o rodzinie Bauza. Swego czasu dołożyłam też osobę z mojej rodziny.
viewtopic.php?p=25182#p25182
Interesuje mnie czy masz jakieś dane o Salomei, jej mężu i dzieciach.Być może nie ma powiązania z Twoją rodziną a mimo to natknąłeś się na dodatkowe informacje.
Pozdrawiam Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 18:18 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Bozeno,
Salomea Bauza ur. 1771 w Zlotowie.
Salomea Bauza ur. 1776 w Bialozewinie. Mysle, ze raczej chodzi Tobie o Salomee Stefanska, zone Teofila Bauza, brata mego dziadka Jana. Jesli tak, to mam bardzo duzo.
Prosze sprecyzuj, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 19:49 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dokładnie to nie wiem wiele. Nie mam możliwości tego sprawdzić osobiście w archiwum, bo za daleko mieszkam.
"Moja" Salomea Bauza to żona Michała Rucińskiego.Ich córka Tekla Rucińska wyszła w 1826 w Barcinie za Antoniego Tomickiego-prawdopodobnie mojego praprapradziadka.Tekla ur się ok.1802
więc mogła być córką Salomei z lat 1771 czy 1776 ale Stefańskiej tylko w przypadku gdyby Michał był jej II mężem. Nie wiem czy "moja" Bauza to nazwisko rodowe czy po I mężu.
Miejscowości-zarówno Złotowo jak i Białożewin leżą bardzo blisko Barcina, Salomea to imię bardzo rzadko nadawane-troszkę dużo tych podobieństw-nie sądzisz?
Na ten czas to kres moich wiadomości.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 23:39 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Bozeno, to Salomea Bauza, corka Lukasa i Elisabeth Boroszonka, ur. okolo 1771. Maz Ruinski, moze Rucinski. Umarli w Zlotowie 27 Oct 1831 obydwoje w tym samym dniu. Pozar, wypadek, tylko akty zgonu moga to miec. To wedlug Sharon Galitz. Zlotowo bedzie w zapisach Barcina najprawdopodobniej, czego nie mam, wiec nie moge zweryfikowac. Miala siostre Franciszke ur. okolo 1782 w Zlotowie. Jesli Tekla miala slub w Barcinie to moze to sugerowac jej pochodzenie ze Zlotowa. Bauzas z Bialozewina
nalezeli do Gory. Jest duza niewiadoma pomiedzy rokiem 1710 i Stanislawem Bauza z tego roku a po nim nastepuje Simon, Lukas, Luka miedzy 1731 i 1745.
To bedzie bardzo trudne do wyjasnienia, jesli mozliwe. HFL nie ma filmow z tego okresu a jak to bardzo niewiele. Nie jest tez wykluczone ze ktos przeglada te filmy i dlatego nie widze tego na spisie, tak jak nie ma w tej chwili na spisie filmow, ktore ja przegladam. Pawel.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 14:15 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Pawle, dziękuję za te dane.
Podaje Ci jeszcze dzieci Tekli Rucińskiej i Antoniego Tomickiego
Maciej *1832 Lucia *1835 Józefa*1837 Teofila *1842
Tekla z Antonim przenieśli się do Pakości (miejsce pochodzenia Antoniego)może po ślubie a może później , bo tam mieszkały i zawierały związek małżeński wszystkie córki. Maciej natomiast ożenił się a Kościelcu-Inowrocław-może to parafia panny młodej.Gdzie narodziły się dzieci nie wiem-może jeszcze w okolicach Barcina a może już w Pakości.Nadal szukam informacji o Nich tzn. Tomickich, ale właściwie to malutkie mam możliwości-zaledwie internet(a może aż-bo cieszę się i z tego).
Pozdrawiam Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 23:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Bozeno, Pakosc, Barcin i tego nie mam. Dzisiaj przegladalem film i przez moment zauwazylem Tomicki. Cokolwiek znajde podam. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Ostatnio edytowano 26 lut 2011, 02:21 przez Pawel B Bauza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2011, 03:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Krzysztof Dobrzynski napisał(a):
Pawel Twoj Lukasz byl ojcem Walerii mojej prababci. Dawno temu probowalem sie skontaktowac z Toba. Pisalem do Twojego syna Milosza. Nie mogles trafic lepiej. Lukasz ur 1818 Bialozewin zm 1906 Wiecanowo kolo Mogilna ozeniony z Agnieszka Jankowska ur 1831 zm 1908 Wiecanowo (ich groby sa ciagle w Mogilnie) jest synem Andrzeja ur 1756 zm 1832 w Bialozewin kolo Znina i Franciszki Rzeznickiej ur 1776 zm 1869 w Bialozewinie a wnukiem Szymona i Rozalii (to najdalsze pokolenie jakie znalazlem), Andrzej mial 11 dzieci. Lukasz 14 dzieci. Twoj Jan ur 1868 Wiecanowo zm 1929 Inowroclaw byl bratem mojej prababci. U Jana moj dziadek byl zazadca majatku w Podstolicach (ok 379 ha, ktore objal po jakims Niemcu). Byly to lata 1919-1929 kiedy to Jan zmarl. Od Wojciecha ur 1903 Konorowo zm 1970 Poznan to juz pewnie wszystko masz.
Nekrolog Jana Bauzy znajdziesz tutaj. Kurier Poznanski 15 wrzesien 1929 nr 427 na 5 stronie http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/doccont ... 0&dirids=1
Jan spoczywa w grobowcu rodzinnym w Mogilnie. Jest on zaraz przy glownej cmentarnej alejce po prawej stronie.

W Podstolicach bodajze w 1932 r zarzadca byl dziadek mojej bratowej Ireny zd.Szlachciak ktora wraz ze swoja siostra Gizela urodzily sie w Niemczech na robotach w Haligensztadt w 1941 Irena a w 1942 Gizela pozdrawiam Zofia Wisniewska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2011, 00:23 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Witam. Mam urodziny od 1805 do 1882, nazwiska jak Hunt, sporo Springer, Szwed, Dominiczak, Zablocki, kilka razy Jeske, Nyka, Kaczmarek etc. Stary komputer zaczal sie okropnie zacinac. Musialem dac wczoraj na net moj nowy oraz musze zmudnie poprzenosic wszystko oprocz tego co pobieralem z net. Bardzo duzo czasu to zajmuje. E-mail juz mam na nowym i wszystko poprzekladac. W tej chwili pisze z pracy. Stary komputer bede musial formatowac, (nie znam polskiego slowa) zanim znowu moze byc do uzytku.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Ostatnio edytowano 26 lut 2011, 02:26 przez Pawel B Bauza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2011, 20:58 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2011, 13:05
Posty: 35
Pawel B Bauza napisał(a):
Ciekawe, ze zauwazylem kilka razy dosc znane nazwiska jak "Kiepura". Tyle na teraz, Pawel.

szukam informacji o Kiepurach moi przodkowie to Michal Kiepura i jego zona Viktoria Zabłocka ich corka Marianna wyszla za mąz za Walentego Jurka w 1843 /parafia Gora Znin/

Nie doszukalem sie na razie wsrod swoich przodków noszacych nazwisko Bauza, ale np Anna Bauza ur 1810-1877 wyszla za mąz za Wawrzynca /Laurentius/ Strzyża /slub Gora Znin 1836/. Wawrzyniec byl bratem mojego prapradziadka Michala Strzyża.
pozdrawiam

_________________
Andrzej Piechocki
szukam: Szamotuły: Piechocki/a, Lange, Zieliński/a; Znin i okolice: Brzeczka, Szary/a, Nyka, Słupecki/a, Jarmuż, Gnat, Świtała, Jaszak, Sytek, Warda, Krygier, Wesołek, Michalski/a, Sobczak, Kiepura, Fojutowska/i, Góral, Jurek, Strzyż


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2011, 21:18 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2011, 13:05
Posty: 35
znalazlem Irena Nyka zm w 1998 w Cuyahoga, Ohio corka Peter Nyka i Marii Bauza nie mam informacji o Peter Nyka i Maria Bauza.
Peter Nyka moze byc spokrewniony ze mną / moja babcia Agata Nyka/

_________________
Andrzej Piechocki
szukam: Szamotuły: Piechocki/a, Lange, Zieliński/a; Znin i okolice: Brzeczka, Szary/a, Nyka, Słupecki/a, Jarmuż, Gnat, Świtała, Jaszak, Sytek, Warda, Krygier, Wesołek, Michalski/a, Sobczak, Kiepura, Fojutowska/i, Góral, Jurek, Strzyż


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2011, 02:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Andrzeju, znajdziesz wielu "Nyka" i nie tylko. Idz na link, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2011, 02:05 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Sa tam tez Kiepura, P

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2011, 12:59 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Nazwisko Nyka występuje również w moim drzewie.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2011, 13:23 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2011, 13:05
Posty: 35
polaszea napisał(a):
Nazwisko Nyka występuje również w moim drzewie.


:D mamy wspolnych przodków Davida Nykę i Marianne Wesołek :D ???

_________________
Andrzej Piechocki
szukam: Szamotuły: Piechocki/a, Lange, Zieliński/a; Znin i okolice: Brzeczka, Szary/a, Nyka, Słupecki/a, Jarmuż, Gnat, Świtała, Jaszak, Sytek, Warda, Krygier, Wesołek, Michalski/a, Sobczak, Kiepura, Fojutowska/i, Góral, Jurek, Strzyż


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2011, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Dzieki Pawle
na razie jeden i rodzynek bliźniaki [ Teresa Polcyn d. Kabacińska i Jadwiga Zapart d. Kabacińska
] rok 1894 ale dobry i to Kabacińscy którzy są blisko Gniezna Jakubowa Strzyżewa Kościelnego, jeszcze nie moja linia ale te dwie rodziny mieszkaly i żyły w wspólnych miejscowościach, a ci co maja żonę Nyka są kowalami, Betowski tez powiązani z Kabacińskimi z linii od 1750 Kalina /Gniezno.
Ciekawe dlaczego tak daleko rodziły się te bliźniaki, Januszkowo parafia Gora Żnin
Inna ciekawostka na 11 dzieci 10 dziewczynek ,a rodzynek Bernard umiera b. młodo.
Mam swoje wypisy i mam kontakt z osobą z tej rodziny z Bydgoszczy.
chrzestni to Maximilianus Betowski, Marianna Nyka i tutaj mam kolejne potwierdzenie połączenia Nyka Kabaciński

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2011, 22:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Pytanie :
przegladając Góra Żnin
spotkałem ciekawe nazwiska Grycza [ i dopisek ślub z Filipiak parafia Palędzwie Kościelne] i chrzestni Polaszyński/a czy nazwisko Grycza ktorę występuje w okolicach Gniezna ma u Was polaczenia genealogiczne. Poznalem w archiwum AAGniezno Katarzynę Gryczę z Poznania ktora interesuje się tym nazwiskiem w okolicach Gniezna.
Tutaj Gora Żnin i dopisek o ślubie Palędzwie Kościelne, a to blisko wymienionych okolic Gniezna.
jeśli młynarze Kabacińscy z Strzyżewa Kościelnego tam zawędrowali to dlaczego Grycza nie może mieć połączen z wyżej wymienionym nazwiskiem Grycza.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2011, 08:00 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Leszku,
Grycza bardzo czesto wystepuje w okolicach Znina. Zauwazysz, ze Konczal, Sobczak,
Nyka, Switala, Jarmurz (z'), Ciaciuch, Lakomy, Kujawa, Kaczmarek, Wesolek, Bauza,
Sytek, Karamal, Kruszka, Lewandowski, Drzewiczak i wiele, wiele innych przeplataja sie i powiazuja wielokroc razy w ostatnich ponad 200 latach.

Czesto bedziemy myslec oraz dociekac jakie mozemy miec wspolne geny, gdzies tam w przeszlosci, moim zdaniem, patrzac na zapisy i regionalne powiazania ta przeszlosc nie jest tak znowu odlegla.

Dzieki za slowa otuchy i uznania, dodaje mnie to skrzydel/, aby ulepszac.

Chcialbym dolecic do celu jak Dedal a nie spas'c' jak Ikarus. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2011, 08:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Dole doleć do Mogilna i Gąsawy.
Jak Małyszowi bedziemy "dmuchać" pod skrzydła.
poszukam @ do Katarzyny Gryczy

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2011, 14:28 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Leszku, Andrzej Piechocki dolaczyl do WTG 25-go stycznia. Ma duzy zasob info. Nyka w Andrzeja drzewie, Gasawa i Wenecja jest rowniez w jego planach. Zaczelismy pisac na @, najprawdopodobniej polaczymy sily i w tej synergy zsynchronizujemy plany na nastepne poszukiwania.
Czekam teraz na Mogilno, przyjda 2 filmy, dzisiaj ide na 2 do 3 godzin na przeglad filmu, ktorego jeszcze nie widzialem. Przypuszczam ze Gasawa i Wenecja doleci na poczatku wiosny, to tylko 53 dni od dzisiaj, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Ostatnio edytowano 26 lut 2011, 02:29 przez Pawel B Bauza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL