Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 05 maja 2024, 22:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2010, 22:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witam !

Zamieszczam to ogłoszenie w imieniu mojego Krewnego:
Jakób Górski na przełomie lat 1896 i 1897 przebywał w szpitalu "Marysin" w Piaskach pod Gostyniem i 23 lutego 1897 tamże zmarł. Szpital ten, prowadzony przez siostry zakonne, do dzisiaj istnieje, ale na e-maile nie odpowiada.
Czy ktoś może mi pomóc w odszukaniu dokumentacji tego szpitala dotyczącej tamtego okresu? Przeglądałem księgi metrykalne parafii Strzelce Wielkie, Gostyń Stary i Gostyń. Nie ma tam zapisu o śmierci Jakóba. Dziwne, bo był katolikiem. Może w księdze USC będzie wpis. Jednak który to USC?

Pozdrawiam
Tadeusz

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2010, 23:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lut 2010, 22:22
Posty: 38
Lokalizacja: Poznań
Jarku! W Piaskach (Sandberg) istniał od 1874 USC. Jego akta znajdują się w AP Leszno.
Pozdrawiam.

_________________
W kręgu moich zainteresowań są: Zielińscy, Budzińscy, Siejowie, Nowiccy, Kasprzakowie...
Wszyscy z powiatów obornickiego, szamotulskiego i wągrowieckiego...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 01:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 954
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Ośrodek na Marysinie w Piaskach prowadzą obecnie bonifratrzy.Przyjmują w ramach NFZ na turnusy sanatoryjne pacjentów z całej Polski,leczą schorzenia kręgosłupa.Personel zakonny jest bardzo nieliczny.
Ciebie może dotyczyć informacja,że tuż przy szpitalu znajduje się stary częściowo zaniedbany cmentarz,na którym chowano
siostry i braci zakonnych,także sporadycznie osoby świeckie.
Do spisania grobów z tego cmentarza przymierzam się już od dawna,może uda się to tego lata.
Pozdrawiam.Barbara Król

Skąd był Jakób i czy znani są jego rodzice?
Spróbuję pomóc,ale trochę potrwa.

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 15:29 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 350
Michał Zieliński II napisał(a):
Jarku! W Piaskach (Sandberg) istniał od 1874 USC. Jego akta znajdują się w AP Leszno.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Mnie również interesują rodziny Zielińskich i Nowickich.Dokładnie chodzi o dwie bratanice mojej prababci.Janina Maciejewska ur.w 1906r. wyszła za mąż za Jana Zielińskiego,a Maria Maciejewska ur.w 1904,wyszła za Antoniego Nowickiego,pochodzącego lub mieszkającego przed wojną w okolicach Międzyrzecza.Ojciec Janiny i Marii-Jan Maciejewski ur.się w Wągrowcu w 1877r.
pozdrawiam
Edyta

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lut 2010, 22:22
Posty: 38
Lokalizacja: Poznań
Edyto! W moim drzewku występuje i Jan Zieliński, i Antoni Nowicki.
Jan Zieliński, to kuzyn mojego dziadka, ur. się 17.12.1907 r. w Obornikach, lecz to wszystko co o nim wiem, więc nie wiadomo czy jest tożsamym z Twoim Janem. Natomiast Antoni Nowicki, brat mojej babci ożenił się z Władysławą Gruszczewską, więc nie o niego chyba chodzi.
Pozdrawiam
Michał

_________________
W kręgu moich zainteresowań są: Zielińscy, Budzińscy, Siejowie, Nowiccy, Kasprzakowie...
Wszyscy z powiatów obornickiego, szamotulskiego i wągrowieckiego...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 19:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
pepowianka napisał(a):
Ośrodek na Marysinie w Piaskach prowadzą obecnie bonifratrzy.Przyjmują w ramach NFZ na turnusy sanatoryjne pacjentów z całej Polski,leczą schorzenia kręgosłupa.Personel zakonny jest bardzo nieliczny.
Ciebie może dotyczyć informacja,że tuż przy szpitalu znajduje się stary częściowo zaniedbany cmentarz,na którym chowano
siostry i braci zakonnych,także sporadycznie osoby świeckie.
Do spisania grobów z tego cmentarza przymierzam się już od dawna,może uda się to tego lata.
Pozdrawiam.Barbara Król

Skąd był Jakób i czy znani są jego rodzice?
Spróbuję pomóc,ale trochę potrwa.


Dziękuję Wam za informacje. Brat mojego prapradziadka Jakób Górski urodził się 20.06.1836 r. w m. Stare par. Lechlin k. Wągrowca. Był synem Józefa Górskiego i Marianny Pytlińskiej. Jego żoną była Anna Banaszkiewicz. Jakób mieszkał w Podrzeczu (Gostyń). Miał 7 dzieci. Na podstawie odpisu z księgi zgonów w szpitalu Marysinie na Piaskach pod Gostyniem wiadomo, że Jakób został przyjęty do szpitala 30.11.1896 r., wypuszczony 11.02.1897 r., ponownie przyjęty 18.02.1897 r., zmarł 23.02.1897 r. Już dawno temu jego potomkowie interesowali się genealogią.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 954
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Skoro mieszkał w Podrzeczu,to jest na pewno pochowany na swoim parafialnym cmentarzu,bo to blisko Piasków i nie było problemu z przewiezieniem zwłok.Podane przez Ciebie dane ułatwią dotarcie do dokumentów,o ile przeor się na to zgodzi.
Pozdrawiam.Barbara Król

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL