Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 06 maja 2024, 06:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 lut 2009, 12:17 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2008, 22:12
Posty: 14
Lokalizacja: Pomorskie
Witam, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu zdjęcia( jest na nim ojciec mojego teścia) gdzie mogło być zrobione i co to za mundury? Dziękuje za wszelkie informacje i pozdrawiam Anna

Obrazek
Obrazek

Pochodził prawdopodobnie z Poznania, nazywał się Jan Więckowski.Jego syn(a mój teść)urodził się w Unisławiu Pomorskim.Wiem że do ślubu miedzy rodzicami(Teścia) nie doszło gdyż Jan zaginął lub zginął.

_________________
Więckowski,Szlatała,Kluth,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2009, 06:13 
Offline

Dołączył(a): 22 gru 2006, 09:41
Posty: 13
Witam!
Postacie na zdjęciu są ubrane w mundury armii niemieckiej - wilhelmowskiej,
głównie wzoru 1910, w wersji polowej.
Widać że chłopaki maja juz front za sobą. nie przywiązują wagi do munduru, noszą go z lekka nonszalancją. Jest więc juz pod koniec wojny raczej. Ci w okrągłych furażerkach zwanych "krymkami" bez daszka to szeregowcy.Widać u każdego na czapce dwa kółka. Górny to kokarda w kolorach ogólnoniemieckich( czarno-biało-czerwona), dolna na otoku w odpowiednim kolorze kolory państwa związkowego.
Furażerki z z daszkiem posiadali ci od stopnia sierżanta.
Jest zima lub w tych okolicach. Niektórzy zdjęli płaszcze inni nie. Niektórzy maja mundury wyjściowe tak jak zaznaczony "krzyżykiem" inni są w polowych. Zdjęcie wykonane raczej w atelier, bo fajne krzesła widać. Na tle rozwieszonego materiału.
Kurtki typowe wzór 1910 z 8 guzikami,jednorzędowe ze stojąco wykładanym kołnierzem.


Jeden z szeregowych z nich ma kurtkę typu brandenburskiego z mankietami o 3 guzikach. Podobnie jak (pod)oficer z widocznym pasem i emblematem lekarskim na prawym rękawie.
Facet w skórzanym płaszczu i goglach to jakaś formacja motorowa, raczej nie lotnik.
Pozdrawiam Przemo Warkocki

_________________
Przemysław Warkocki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2009, 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2008, 01:32
Posty: 214
Lokalizacja: Kościan
Widzę, że mamy tu znawcę od mundurów, więc podsyłam zdjęcie z prośbą o identyfikację:

Obrazek

Z góry dziękuję!
Szymon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2009, 14:18 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2008, 22:12
Posty: 14
Lokalizacja: Pomorskie
Panie Przemku-bardzo dziękuje za odpowiedz.Jestem szalenie szczęśliwa że w końcu wiem coś na temat pana zaznaczonego "krzyżykiem".Proszę o podpowiedz gdzie mogę szukać informacji na temat tych wojsk i ich historii. Pozdrawiam i dziękuje serdecznie Anna

_________________
Więckowski,Szlatała,Kluth,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2009, 15:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2009, 18:30
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Panie Przemku.
Świetna ocena. Uprzejmie proszę o podanie strony lub adresu aby się coś dowiedzieć na temat mundurów.
Pozdrawiam. Edward.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Edward
edward.zajac@wp.pl

Szukam:
- Zając - okolice Bojanowa, Kiekrza i Objezierza
- Psarski - okolice Bojanowa i Rawicza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2009, 22:00 
Offline

Dołączył(a): 22 gru 2006, 09:41
Posty: 13
Cóż, cała przyjemność po mojej stronie!
Nie jestem znawcą bynajmniej.Po prostu opisałem zdjęcie. Zwyczajnie, coś tam wiem. Nie podam teraz Państwu, żadnej literatury na temat mundurów niemieckich, bo zwyczajnie jej nie znam.

Ocieram sie o rożne tematy historyczne i co poniektóre sprawy pozostają mi w głowie.
Sam mam kilka zdjęć z tego okresu, więc chcąc dojść do sedna sprawy, gdzieś tam szukałem, ale gdzie, nie jestem sobie wstanie już przypomnieć . W końcu w tym roku będę miał już 40 lat.
Czuje sie usprawiedliwiony.

Co do opisanego zdjęcia, to co tam jest napisane na odwrocie?
Może należy łączyć te ekipę z jakąś Radą Robotniczo- Żołnierską o czym świadczy gość w typowym dość biednym cywilnym stroju na samej górze i "elegancika z Mosiny"( tak o takich sie mówi u nas w Poznaniu) - to jakaś szycha miejscowa bo siedzi i na dodatek w środku.

Pozdrawiam PW

_________________
Przemysław Warkocki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2009, 06:20 
Offline

Dołączył(a): 22 gru 2006, 09:41
Posty: 13
Witam!

Wg.mojej wiedzy ten przystojny facet, (podobny zresztą do mojego pradziadka) z typowym wilhelmowskim wąsikiem, wtedy krzykiem mody( przed I wojną) pozuje w Atelier na Ritter str. czyli dzisiejszej ul. Fr. Ratajczaka. Jest we mundurze galowym, typu brandenburskiego z charakterystycznymi wyłogami na rękawach o trzech guzikach. Kurtka wzoru 1910 z 8 guzikami i kieszeniami po bokach. Sznur na prawym ramieniu przypięty przepisowo do 3 guzika to jakieś wyróżnienie, świadczące o żołnierzu np. jako świetnym strzelcu - wyborowym( ale to trzeba by jeszcze zbadać dokładniej)
Przy pasie bagnet do Mausera wzór 1871 w skórzanej pochwie z okuciami mosiężnymi. Więc to piechur, może grenadier. Rękojeść drewniana o 7 karbowaniach. Kutas przy bagnecie z chwostem w dwu kolorach, prawdopodobnie czarno -biały to kolory poznańskie.
Przy okazji są jakieś info na odwrocie?

PW

_________________
Przemysław Warkocki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2009, 06:25 
Offline

Dołączył(a): 22 gru 2006, 09:41
Posty: 13
Przepraszam!!!!!

Kurtka w wersji wyjściowej nie miała kieszeni. Rozpędziłem się...PW

_________________
Przemysław Warkocki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2009, 12:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Przy identyfikacji naszych zdjęć ciekawy link do strony z mundurami guzikami i innymi ciekawymi linkami do pokrewnych stron.
mundury, guziki itp.
http://buttonarium.eu/index.html

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2009, 08:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Następne pytanie związane z zdjęciem
Trzy osoby, w tle nic szczególnego sad.
Gościejewo lipiec 1938/39 zdjęcie z albumu Jerzy Kabaciński Gdynia

http://www.leszekkabacinski.unl.pl/zdj/42op.jpg

Jaki podobny do zdjęcia ślubnego z 1938 które prezentuje Michala Kabacińskiego /brata mego dziadka Antoniego.
Niestety synowie nie rozpoznają podobieństwa
Czy jest podobieństwo ?
Obrazek

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2009, 02:39 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Witam,

Furazerki z daszkiem nosili takze zwykli zolnierze np. szeregowcy. Wszystko zalezalo od tego do jakiej jednostki nalezeli. Jezeli chodzi o furazerki z daszkiem noszone przez zwyklych np. z Alpenkorps z Bawarii.


A co do zdjecia zamieszczonego przez Pania Anie to jest ono bardzo ciekawe. Jeszcze tylu ludzi z tylu roznych jednostek na jednym zdjeciu nie widzialem, a sa to przedstawiciele piechoty, artylerii, i jednostki zmotoryzowanej. Co do ojca Pani tescia to trudno powiedziec do jakiej jednostki nalezal jako ze praktycznie najwazniejsze detale sa zakryte no i nie widac tez rzadnych oznaczen na pagonach.
Przypuszczam ze mozna by bylo zobaczyc oznakowania na pagonach u zolnierzy stojacych po jego prawej stronie z dobrym szklem powiekszajacym. Ja niestety na komputerze nic wykombinowac nie moglem.

Co do zdjecia zamieszczonego przez Pana Szymona to zolnierz ma na sobie mundur typu Landsturm M. 1913, kroj bawarski. Nalezal do regimentu piechoty z Bawarii. Niestety nie jestem w stanie powiedziec, do ktorego jako ze nie da sie tego zauwazyc na pagonach. Kutasik pzy bagnecie i jego kolory wskazuja na to ze nalezal do 2 batalionu, 6 kompanii(niestety nie da sie okreslic w ktorym regimencie).


Pozdrawiam,
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2009, 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 954
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Panie Maćku,czy mógłby Pan określić co to za towarzystwo znajduje się na poniższym zdjęciu

http://odsiebie.com/pokaz/1713337---179a.html?Dziękuję i pozdrawiam.Barbara

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2009, 20:58 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Pani Barbaro,


Wspaniale zdjecie!!!! Sa to Huzarzy Pruscy. Czy moglaby Pani powiedziec o ktora osobe chodzi? Jutro postaram sie napisac cos wiecej.

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2009, 10:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2007, 18:01
Posty: 150
Lokalizacja: Poznań
Witam!
W albumie rodzinnym znalazłem fotografię brata mojego pradziada. Nie wiem w jakiej dokładnie formacji służył, ale rodzinne przekazy sugerują, że musiała to być formacja konna. Fotografia prawdopodobnie pochodzi z końca XIX w.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d11 ... 06362.html

Pozdrawiam Piotr Dutkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2009, 22:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 954
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Panie Maćku!Wspaniale zdjecie!!!! Sa to Huzarzy Pruscy
Rewelacja!Wreszcie drgnęło!Pierwszy post z pytaniem o to zdjęcie zamieściłam ponad dwa miesiące temu,jest Pan pierwszą osobą,która udziela odpowiedzi! Szacunek!!!
Siedzący trzeci z lewej to mój dziadek Piotr Biernacki z Gębic pow.Gostyń.Mam jeszcze jego indywidualne zdjęcie w czapce,ale z przyczyn technicznych mogę je zamieścić w przyszłym tygodniu.Wielkie dzięki i pozdrowienia.Barbara

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2009, 00:15 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Pani Barbaro,

Sa dwie mozliwosci co do jednostki huzarow. Niestety ze wzgledu na to iz fotografia jest czarno biala nie jesten w stanie okreslic czy elementy mundurow sa biale czy zolte.
1. Husaren Regiment Kaiser Nikolaus II von Russland (1. Westfaliches) Nr. 8
2. Magdeburgisches Husaren-Regiment Nr. 10

A tak prezentowali sie oni w calej okazalosci(przepraszam za slaba jakosc ale jestem obecnie w trakcie przprowadzki)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5e ... 8667b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/daa ... 05fe9.html

Pozdrawiam,

Maciej


Ostatnio edytowano 14 maja 2009, 00:24 przez soldatposen, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2009, 00:19 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Panie Piotrze,

Jest to mundur jednostki kawalerii. Nie jest to mundur konnej artylerii, huzarow, ulanow czy jagerow.
Jest to mundur dragonow lub rajtarow. Niestety w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzic tego dokladnie. Tak szybko jak bedzie to mozliwe podam Panu dokladniejsze informacje.

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2009, 10:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2007, 18:01
Posty: 150
Lokalizacja: Poznań
Panie Macieju!
Z przekazów rodzinnych dowiedziałem się, że jednostka gdzie służył Bolesław uwidoczniony na fotografii swoją siedzibę miała w Poczdamie lub Berlinie. Nie wiem na ile w tym prawdy, ale miała to być formacja w bezpośredniej dyspozycji cesarza Wilhelma II. Z relacji mojej ciotki (kuzynki Bolesława) wynikało, że mogła to być jednostka reprezentacyjna lub bezpośrednia ochrona w czasie uroczystości coś w rodzaju dzisiejszego BOR-u.

Pozdrawiam Piotr Dutkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2009, 17:26 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Panie Piotrze,

Na tyle na ile sie orientuje to byly takie dwie jednostki i mialy one siedzibe dokladnie w tych miastach:
1. Regiment der Gardes du Corps, Potsdam.
2. Garde-Kurassier-Regiment, Berlin.

Tak szybko jak bede mogl spojrze dokladniej na mundury. W przypadku Wielkopolan nie bralem nigdy tych jdnostek nawet pod uwage, ale jak widac zdarzaja sie niespodzianki.

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2009, 18:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2007, 18:01
Posty: 150
Lokalizacja: Poznań
Panie Macieju!
Za Pana podpowiedzią szukałem informacji dotyczących - Regiment der Gardes du Corps, Potsdam.
Znalazłem kilka ciekawych stron , a na jednej z nich chyba potwierdzenie Pana sugestii.
Kurtka , którą znalazłem na jednej ze stron poświęconych tej formacji wydaje się identyczna z tą z fotografii mojego Bolesława.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ef ... 1f52e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/256 ... fa92c.html

Na innej dosyć dokładnie pokazane są czapki tego regimentu.
http://www.kaisersbunker.com/ht/farben/farben8.htm

Nie jestem znawcą w tej dziedzinie i może moje przypuszczenia są błędne, ale pozostawiam Panu do oceny moje „odkrycia”.

Pozdrawiam Piotr Dutkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2009, 01:58 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Panie Piotrze,

Link z drugim zdjeciem jest z domowej kolekcji czy z internetu? Jezeli zdjecie to przedstawia zolnierzy z Regiment der Gardes du Corps, Potsdam to to jest to!!!!!! Mundury dwuch zolnierzy na zdjeciu sa identyczne jak ten ktory ma czlonek Panskiej rodziny. Prosze zwrocic uwage na specyficzny wzor na pikelhaubach. Taki mialy tylko te dwie jednostki.
Swietny trop!!!

Pozdrawiam,

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2009, 02:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Witam!

Czy również i ja mógłbym spytać speców od militariów na naszym forum, jaki to może być mundur?

Obrazek

Jest to portret odnaleziony w rzeczach po mojej prababci na strychu starego domu w Kostrzynie, w którym kiedyś mieszkałem. Zakładam więc, że osoba ta ubrana jest w mundur pruski/niemiecki.

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2009, 10:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2007, 18:01
Posty: 150
Lokalizacja: Poznań
Panie Macieju!
Drugie zdjęcie pochodzi z niemieckiekiej strony Wikipedii, ale występuje również na innych stronach poświęconych "Regiment der Gardes du Corps, Potsdam".
http://de.wikipedia.org/wiki/Garde_du_Corps

Znalazłam również kilka innych ciekawych fotografii wg mnie potwierdzających trop.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc0 ... f01f8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a5 ... 7f199.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dbb ... cd361.html

Zastanawia mnie tylko fakt jak do tego regimentu trafił mój Bolesław. Jak się dowiedziałem to była formacja dosyć elitarna i nabór do niej był bardzo rygorystyczny.


Jeszcze raz dziekuję za pomoc w wyjaśnieniu tej zagadki rodzinnej.

Pozdrawiam Piotr Dutkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2009, 03:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2662
Lokalizacja: Poznan
Czesc Kuba -

W odpowiedzi na twoje pytanie: najbardziej wyglada to na mundur Armii Carskiej a takze moze byc mundur zolnierza konfederata z amerykanskiej wojny secesyjnej.
Mam piekna fotke mundurow carskich, podeslij adres mailowy to ci wysle.

Pozdrowienia, Hania

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2009, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 954
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Panie Maćku! C.d. HUZARZY PRUSCY
To link do zdjęcia,na którym jest mój dziadek w takim samym mundurze.Sądząc po tuszy,wieku i łysinie indywidualne zdjęcie jest z okresu służby czynnej,a zbiorowe z czasów I w.św. bo był zmobilizowany,a do jego gospodarstwa został przydzielony jeniec francuski Gustaw Denis z Montmirall / Marną.
http://ifotos.pl/uploaded/132788.jpg

Na zdjęciu Piotr Biernacki II ur.1876r.w Wilkonicach,w 1904r.ożenił się z Franciszką Krajką z Gębic zm.w 1932r.w Gębicach.
Dlaczego na zdjęciu ma książkę?Umiał czytać,bardzo ładnie pisał.


Panie Piotrze! Okres się zgadza.Pański dragon nieziemsko przystojny.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.Barbara Król z d. Krajka

Poszukuję:Krajka,Trafalski

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2009, 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2662
Lokalizacja: Poznan
Kuba -
W tej chwili nie moge odnalezc ale mam fotke z internetu i ten mundur pasuje do "twojego" munduru i jest z okresu Konfederacji Barskiej, jakies 240 lat temu. Twoj brazek mogl byc rysowany czy malowany o wiele pozniej ze starej fotografii, co jest bardzo mozliwe.
Poszukam dzisiaj fotki przy czasie.
Pozdrowienia
Hania

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2009, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2662
Lokalizacja: Poznan
Kuba - tutaj jest link do fotki. Ja mysle o tym konfederacie w czarnym kapeluszu. Na tym zdjeciu jest mundur napewno galowy i to napewno konfederata w wyzszej randze. Zdjecie pochodzi z zeszlorocznego, poznanskiego reenactment /sorry nie wiem jak sie mowi po polsku/ na kolejna rocznice Konfederacji Barskiej w Poznaniu.
Pozdrawiam, Hania.
http://zaoceanem.pxd.pl/zdjecie/215454/1/kostium09

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 22:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witam,
Także w naszych rodzinnych pamiątkach zachowało się tajemnicze zdjęcie, którego nie możemy przyporządkować.
Na odwrocie tej kartki znajduje się stempel poczty w Szczecinie i data 3.05.1915r. Niestety treść samej wiadomości na odwrocie jest nieczytelna i nie wiemy kto ją wysłał do moich pradziadków.
Jeżeli to możliwe, to proszę o wskazówki i o odpowiedź na pytanie jaki to jest mundur?
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/-Px ... directlink

Pozdrawiam,
Magda

_________________
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2010, 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2009, 18:30
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Magdo.
Nie ujmując wiedzy naszym forumowiczom w WTG, proponuję Ci wejśc na forum genealogiczne
forgen.pl w dział militaria. Uzyskasz szalenie ciekawe i szczególowe informacje na temat mundurów od militarystów.
Pozdrawiam. Edward.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Edward
edward.zajac@wp.pl

Szukam:
- Zając - okolice Bojanowa, Kiekrza i Objezierza
- Psarski - okolice Bojanowa i Rawicza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 14:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Edwardzie,
dziękuję za wskazówkę.Tak zrobię.
Pozdrawiam,
Magda

_________________
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL