W AP Ino wykonują tylko kserokopie, koszt 4 zł za jedną stronę (akt ślubu ma 2 strony, więc 8 zł), wpłata tylko na konto bankowe - ustalenia z marca 2011 r.
W marcu br AP Ino wzbogaciło swoje zbiory o dokumenty dotyczące Cechu Rzemiosł Różnych (dar od prywatnej osoby). Cytuję Gazetę Pomorską nr 68 z dnia 23.03.2011: "Do Archiwum trafiło kilkaset stron przeróżnych dokumentów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim księga czeladników i ich mistrzów z lat 1899-1948 bogata w informacje o inowrocławianach trudniących się rzemiosłem w tych czasach. Są tu też i inne dokumenty. Jest umowa na naukę pochodząca z okresu międzywojennego, informacje dotyczące kina Słońce i kina Żak, Milicji Obywatelskiej, ORMO i Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza. Niezwykle ciekawy jest dokument z października 1939 roku, pochodzący z urzędu skarbowego, a opatrzony hitlerowską pieczęcią. Wzywa się w nim mieszkańca Inowrocławia do zapłacenia zaległego podatku, który powinien uiścić jeszcze wolnej Polsce. (...) Okazuje się, że podczas remontów starych kamienic można natrafić na bardzo ciekawe eksponaty. W ubiegłym roku podczas takich prac odnaleziono dokumenty pochodzące z XIX-wiecznego więzienia w Inowrocławiu. Znalazły się w nich wykazy więźniów wraz z wyrokami sądowymi, na podstawie których trafili za kratki." - autor tekstu: Dariusz Nawrocki
_________________ Marzena Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)
|