Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 26 cze 2024, 09:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 cze 2024, 17:00 
Offline

Dołączył(a): 10 cze 2024, 17:39
Posty: 1
Dzień dobry,

W związku z tym, że w Biezdrowie (gm. Wronki) mamy wielu przodków, wraz ze znajomym postanowiliśmy zindeksować zasób tamtejszej parafii pw. św. Krzyża i św. Mikołaja. Jest to dla nas o tyle istotne, że mamy przodków "migrujących" (np. z Biezdrowa do Wielenia czy Wronek i odwrotnie) oraz o zmiennym nazwisku, co nie ułatwia poszukiwań.

Zasób ksiąg metrykalnych parafii w Biezdrowie jest dość szeroki - akta urodzeń zachowały się od roku 1695 do 1908, podobnie z małżeństwami (do 1907) i zgonami (do 1941). Oczywiście przeglądając księgi można natrafić na pewne braki, ale to nic nadzwyczajnego. Mnie głównie interesuje kilka rodzin - Wyrwas, Szafraniak, Chojan, Olejnik, Kotowski oraz inne.

Gdyby ktoś był chętny do współpracy przy indeksacji to serdecznie zapraszam do kontaktu! (najlepiej wiadomość pw na forum, potem kontakt mailowy). Księgi mam wszystkie ściągnięte na dysk, więc bez problemu mogę się nimi podzielić.

Pozdrawiam,
Karol


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2024, 19:26 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2461
Super! Zgłoście do Geneteki fakt indeksowania, żeby nikt inny nie podjął się tej pracy równolegle.
https://geneteka.genealodzy.pl/plany.php?wo=WP

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2024, 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5143
Lokalizacja: Poznań
Witam

Parafia Biezdrowo została już częściowo zindeksowania i jest w wyszukiwarce BaSIA.
http://basia.famula.pl/
To są zindeksowane roczniki.
http://basia.famula.pl/unit_info.php?lang=&id=1830
A tu roczniki są roczniki, które jeszcze nie zostały zindeksowanie i można to zrobić w programie ASIA (do pobrania).
Wcześniejsze roczniki trzeba zindeksować w odpowiednich tabelkach, żeby je można było dodać do Basi (chyba, że chcesz indeksować do szuflady) i mogę je Tobie wysłać.
Możesz też zindeksować je do Genetyki, to jest instrukcja.
https://geneteka.genealodzy.pl/jak-inde ... p?lang=pol
Do par. Biezdrowo należą też księgi kościoła filialnego Nowymost (Nowy Most) z lat 1795-1809, więc jeśli ma być zrobiona całość, to również te księgi trzeba zindeksować.
Parafie pow. szamotulskiego to parafie moich przodków, więc w razie problemów mogę pomóc. Zamierzałem kiedyś dokończyć cały powiat, ale jeśli się za to zabierasz, to jedna parafia mi już odpadnie do indeksowania. Skany też mam, więc jeśli będzie problem z odczytaniem, to mogę to sprawdzić u siebie w komputerze.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2024, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 24 mar 2021, 16:09
Posty: 181
Lokalizacja: Pniewy
Dzień dobry,
Bardzo mnie cieszy pomysł indeksacji parafii Biezdrowo. Jest to także parafia moich przodków :D .
Chętnie pomogę w przedsięwzięciu i mogę zindeksować część zasobu.

Te roczniki w BaSI, które podlinkował Henryk, ja indeksowałem, z tym że to nie jest całość.
Dla duplikatów, które są zeskanowane i dostępne w SzWA, były prowadzone dwie oddzielne księgi - dla wsi Orle oraz dla reszty parafii. Zindeksowałem tylko te dla Orla.

_________________
Pozdrawiam
Jacek

Chudziak|Zachciał|Gromadziński/Gromadka|Żurek|Buszkiewicz|Kawka|Konieczny|Sawala|
Bąk/Bunk|Hancyk/Chancyk|Lehmann|Szarata|Białkowski|Janiszewski|Musiał|Liberski

Poszukuję ur. ok.1745 Jana Liberskiego kołodzieja w Opalenicy i Otorowie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 cze 2024, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1067
Życzę szczerze powodzenia . Będę śledził . Mam w Biezdrowie 13 przodków .
A liczę na dalsze 13 przodków .Najstarszego od 1680 roku.


Pozdrawiam

Ryszard Welka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL